راهنمای بازی

راهنمای بازی Desperados 3 | مهم‌ترین نکاتی که باید رعایت کنید

با رعایت این نکات با استراتژی بهتری به‌پیروزی برسید

بازی Desperados 3 یک بازی استراتژی هم‌زمان سخت و سنگین است که باید در آن شکیبایی به خرج داده و برای انجام هر قدم برنامه داشته باشید. این بازی مدت‌ها پس از نسخه دوم عرضه شده پس حتی اگر از آن‌هایی هستید که قبلاً یک بازی Desperados را انجام داده‌اید، باز این مقاله به کارتان خواهد آمد. این بازی به صورت کلی راجع به وقت صرف کردن است. باید به دنبال الگوهای رفتاری دشمن و پیدا کردن پنجره‌های زمانی کوتاه فرصت باشید. از این رو به معنای واقعی کلمه به آزمایش و خطا نیاز دارید. پس ممکن است این بازی برای همه مناسب نباشد. اگر اثری استراتژیک می‌خواهید که در آن از شکست خوردن درس بگیرید پس به محصول خوبی مراجعه کرده‌اید. در ادامه نکات ابتدایی که باید بدانید تا در بازی پیشرفت کرده و زنده بمانید را مطالعه خواهید کرد.

الگوی رفتاری تمام دشمنان را بررسی کنید

همه دشمنان الگوهای مشخصی دارند که فقط هنگام سوء ظن پیدا کردن به شما تغییر می‌کنند. وقتی هم خیالشان راحت شد که خطری متوجه‌شان نیست دقیقا به آنچه قبلاً انجام می‌دادند باز می‌گردند. به جای اینکه بخواهید به محض ورود به منطقه‌ای جدید وارد درگیری شوید واقعاً بهتر است در گوشه‌ای بنشینید، گشت‌های دشمنان را تماشا کنید و ببینید چه کسی حرکت می‌کند و چه کسی ثابت است. بعد از آن است که می‌توانید شروع به برنامه‌ریزی کنید. شما می‌بایست محدوده دید همه دشمنان را بررسی نموده تا نقاط کور دید آنان را پیدا کنید. برای نمونه در زمینه الگوی رفتاری دشمنان، نیروهای شنل پوش هرگز از موقعیت خود تکان نمی‌خورند؛ پس بهتر است سعی کنید آنان را دور بزنید. از طرف دیگر، می‌توانید از کاراکتر کیت استفاده کنید تا دشمنان به سوی دیگری نگاه کنند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن

از ردپاها و صدا به نفع خود استفاده کنید.

در مراحل مشخصی از بازی به نظر می‌رسد محیط می‌خواهد کار شما را سخت‌تر کند. مثلاً ردپای شما دشمنان را به سمت مکان اختفای شما می‌کشاند. همچنین صدای قدم زدن شما در آب هم می‌تواند منجر به لو رفتنتان شود. در حالی که این عناصر گیم‌پلی می‌توانند موی دماغی مزاحم باشند باید سعی کنید این تهدیدات را به فرصت بدل نمایید. با استفاده از ردپا، می‌توانید دشمنان را مستقیماً به دام بیندازید و با صدای پاشیده شدن آب می‌توانید کاری کنید دشمن در حالی که شما به سمتی می‌روید اشتباهاً جای دیگری را نگاه کند.

حواستان به تمام نقاط دید دشمنان باشد

در Desperados وسعت دید دشمنان می‌تواند معنای مرگ و زندگی شما را داشته باشد. اگر بیش از حد در آن‌ نقاط دید بمانید مطمئناً قسمت مرگ را کشف خواهید کرد. اگرچه به نظر می‌رسد که دشمنان تمام نقاط صفحه را پوشش داده‌اند، اما همیشه نقاط کوچکی وجود دارند که می‌توانید وارد آنان شوید. اگر دیدگاه دشمن از چپ به راست حرکت می‌کند، سعی کنید وقتی حرکت چشم او شروع شد از جهت مخالف فرار کنید. حتی می‌توانید درست در کنار دشمن بایستید به گونه‌ای که بوی کاراکتر بازی به مشام دشمن برسد، اما تا زمانی که در منطقه دید وی نیستید در امانید.

چگونه با کت بلندها مقابله کنید

کت بلندها در اصل غول آخرهای کوچکی هستند که دارای سه خط سلامتی برای از بین بردن بوده و به راحتی نمی‌توان از پشت سر غافل گیرشان کرد. آنان یکی از عناصر زجرآور بازی می‌باشند اما سه روش اصلی برای مقابله با آن‌ها وجود دارد.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

نخست این که می‌توانید به آنان شلیک کنید تا ضعیف شوند سپس شخصیتی پیدا نمایید که پشت سر آن‌ها بخزد و دخلشان را بیاورد. البته این کار می‌تواند در راهروها و ساختمان‌های تنگ و کوچک کمی سخت باشد.

دیگر این که شخصیت قابل بازی هکتور می‌تواند آن‌ها را با تیشه خود به قتل برساند. گرچه کت بلندها اغلب مشغول گشت‌زنی در مکان‌هایی هستند که هکتور به دلیل محدودیت‌های حرکت صعودی، همیشه نمی‌تواند به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کند.

در آخر هم می‌توان از جان کوپر برای شلیک به کت بلندها با دو تپانچه استفاده کرده و سپس با کاراکتر Doc McCoy او را با سلاح تک‌تیرانداز از نقطه‌ای مخفی بکشید. این احتمالاً سریع‌ترین راهکار برای کشتن کت بلندها است، اما حسابی سر و صدا به پا می‌کند.

از حالت نبرد بیشترین بهره را ببرید

حالت نبرد باید تا حد ممکن در Desperados 3 مورد استفاده قرار گیرد. وقتی بازی ناعادلانه باشد و بخواهد ضد شما عمل کند باید برای رفع هرگونه مانعی از قابلیت حالت نبرد استفاده کرد. ورود به حالت نبرد نه تنها زمان را متوقف می‌کند بلکه به شما امکان می‌دهد تا حرکت‌های بعدی خود را برنامه‌ریزی کنید. به عنوان نمونه اگر می‌خواهید هم‌زمان دشمنانی چندگانه را از پای در آورید اما یک دشمن خاص خیلی دور از دسترس است، می‌توانید وارد این حالت شده سپس به تدریج زمان را فریم به فریم جلو ببرید تا زمانی که او در موقعیت مناسبی قرار بگیرد. هنگامی که یک حرکت بزرگ را با چند کاراکتر انجام دادید، فراموش نکنید که مدتی طول می‌کشد تا بیشتر توانایی‌های آنان دوباره فعال شوند. اما حالت نبرد به شما امکان می‌دهد حمله بعدی خود را قبل از موعد مقرر برنامه‌ریزی و آن را اجرا کنید.

راهنمای بازی Borderlands 3 - نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

با دستاوردی کوچک هم بازی را ذخیره‌سازی سریع کنید

پیشرفت در Desperados 3 گاه ممکن است کاملاً پر دردسر باشد. حتی حس می‌کنید حرکت از یک بوته به دیگری یک عمر طول می‌کشد و امکان خطا کردن نیز بالا است. برای مقابله با این مسئله باید هرچه قدر که ممکن است از قابلیت ذخیره‌سازی سریع استفاده کنید. یعنی اگر دشمنی را می کشید، مخفیانه از نگهبانی می‌گذرید، شخصیت کیت کسی را گمراه می‌کند و خلاصه برای هر کار مفیدی که کردید بازی را ذخیره کنید. خود بازی هم به این کار اصرار دارد و آن را به شما یادآوری می‌کند. به خاطر این که اگر شکست بخورید و مجبور باشید همان کارهای مذکور را دوباره و دوباره انجام دهید، بازی برایتان بسیار خسته کننده خواهد شد. بازی به شما سه محل ذخیره سریع می‌دهد پس از تمام آنان استفاده کنید تا امکان اشتباه به حداقل برسد.

یک‌باره به چند شخصیت دستور حرکت ندهید

بازی Desperados 3 واقعاً مناسب این نیست که همه شخصیت‌های خود را به طور همزمان انتخاب و سپس آنان را باهم حرکت دهید. زیرا در اغلب موارد به دلیل مسیریابی ضعیف هوش مصنوعی بازی، حداقل یک از آن‌ها به مسیر اشتباهی خواهد رفت. ممکن است دشوار به نظر برسد اما بهتر است شخصیت‌های قابل بازی را یک به یک از جایشان تکان دهید. همچنین به جای انتخاب مکانی بسیار دور برای یک کاراکتر، مسیر را با چند بار حرکت طی کنید. بدین شکل امکان سرگردانی شخصیت‌ها و قرار گرفتن در دید دشمنان بسیار کمتر می‌شود.

منبع
www.culturedvultures.com
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن