راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls

در ردپای ارواح شیطان

اگر شما موفق به تجربه Demon’s Souls نشده‌اید، هرگونه راهنمایی برای شما مفید خواهد بود. شما می‌توانید ساعت‌ها به گشت و گذار در دنیای آن بپردازید و هیچ ایده‌ای از کار‌های خود نداشته باشید، یا به کمک راهنما، از مسیر خود مطمئن شوید. مراحل پر پیچ و خم، تله‌ها، و دشمنان سخت و سیسستم ارتقای پیچیده، ممکن است موجب سردرگمی بازی‌بازان شود. پس با پیکسل آرتس همراه باشید تا شما را در دنیای پرخطر بازی Demon’s Souls راهنمایی کنیم.

در این مقاله، به شما کمک می‌کنیم تا بیاموزید که چگونه هر بخش بازی را به اتمام برسانید، باس‌های بازی را شکست دهید، و کدام آیتم‌ها را بردارید. این راهنما، در اصل از نسخه پلی‌استیشن ۳ بازی بوده و در حال بروزرسانی با نسخه پلی‌استیشن ۵ است. با اینکه تغییرات بسیار ریزی بین این دو نسخه وجود دارد، اما بخش عمده‌‌ی بازی تغییری نکرده است.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls  | شخصیت‌سازی

Demons Souls 1

قبل از اینکه بازی را شروع کنید، نکاتی درباره شخصیت‌سازی وجود دارد که بهتر است بدانید. ۱۰ کلاس در بازی وجود دارد که هرکدام نکات مثبت و منفی خود را دارند. به طور کلی، همه آنها در موقعیت‌های مختلف، مفید هستند، اما برای تازه‌واردان، کلاس‌های خاصی وجود دارد که بهتر است با آنها شروع کنند. اگر به دنبال کلاسی هستید که آمار Strength و Defense آن بالا باشد، پیشنهاد ما Knight است. کلاس‌های Magician و Royalty دارای حملات جادویی دوربرد هستند. کلاس Soldier نیز برای یاد گرفتن سیستم مبارزه دستی (Melee) بازی انتخاب خوبی است.

نکته قابل توجه این است که انتخاب کردن کلاس شخصیت شما را محدود نمی‌کند. هدف کلاس‌ها این است که آیتم یا سطح پیشرفت خاصی را در ابتدای بازی به شما بدهند. برای مثال کلاس Magician می‌تواند از اسلحه‌های سنگین استفاده کند و کلاس‌های دیگر نیز می‌توانند از جادو استفاده کنند. بنابراین زیاد نگران کلاس خود نباشید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls  | بخش ابتدایی و آموزشی بازی

Demons Souls 2

پس از اینکه شخصیت خود را ساختید، بازی شروع خواهد شد و شما باید بخش ابتدایی بازی که بسیاری از مکانیک‌های بازی را به شما آموزش می‌دهد را کامل کنید. در این بخش شما نحوه استفاده از آیتم‌ها، نحوه استفاده از حملات سبک و سنگین، ‌نحوه پر کردن نوار سلامت و پیچیدگی‌های مرگ را یاد خواهید گرفت.

این بخش بازی خطی است، بنابراین از آن به عنوان فرصتی برای عادت کردن به بازی استفاده کنید. دشمنان را از بین برده و در مسیر خود به علائم روی زمین دقت کنید. این علائم، دارای نکاتی درباره بازی هستند. مهم‌ترین عملی که می‌توانید هنگام مبارزه انجام دهید، قفل کردن دوربین روی دشمنان با استفاده از دکمه R3 است.

سپس به داخل رفته و پس از شکست دادن دشمنان، از پله‌ها بالا بروید، و پس از ادامه دادن راه‌، از لبه سمت چپ به پایین پریده و به سمت درختان بروید. شما شمشیری روی زمین پیدا خواهید کرد که با استفاده از آن باید به بخش دوم آموزش بازی بروید. مسیر را ادامه داده و پری کردن (Parry) را تمرین کنید. حالت‌های تک و دو دستی اسلحه خود را امتحان کنید و نحوه دفاع را یاد بگیرید. شما با پله‌های بیشتری روبرو خواهید شد که به سمت بالا می‌روند، آنها را دنبال کنید و وارد دیوار مِه شوید. به سمت چپ رفته و از پله ها بالا بروید تا با اولین باس فایت بازی روبرو شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls  | باس‌ فایت Vanguard

Demons Souls 3

نکته باس فایت Vanguard، این است که شما باید بمیرید. ترفند‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن را در این مرحله از بازی شکست دهید، اما حجم عظیمی از بازی‌بازان می‌میرند و این موضوع هیچ اشکالی ندارد. اگر شما قصد شکست دادن آن را دارید، بهترین روش این است که به پشت آن بچسبید و وقتی به هوا می‌پرد، دور شوید. بسته به نوع اسلحه شما، ممکن است بتوانید از دور به آن حمله کنید. در غیر این صورت، برای اینکه دمیج بیشتری وارد کنید، سلاح خود را با دو دست بگیرید و با غلتیدن، حملات باس را جاخالی داده و به پشت آن بروید. باس، شما را با دو ضربه می‌کشد، بنابراین برای شکست دادن آن، نباید هیچ ضربه‌ای از سمت او دریافت کنید.

توجه داشته باشید که اگر بمیرید، به حالت روح (Soul) زنده خواهید شد؛ یعنی نوار سلامت شما به طور قابل توجه‌ای کاهش می‌یابد که فرصتی عالی برای یادگیری نحوه بازی با نوار سلامتی کم است. فارغ از اینکه در باس فایت پیروز شوید یا خیر، به منطقه The Nexus منتقل خواهید شد که حکم مرکز بازی را دارد. در اینجا شما می‌توانید شخصیت و اسلحه‌های خود را ارتقا داده، آیتم خریداری کنید و یا تجهیزات خود را انبار کنید. هنگامی که آماده شدید، با Crestfallen Warrior (مردی با هاله آبی) صحبت کنید و با تخته سنگ پشت آن (Archstone of the Small King) تعامل کنید. این عمل شما را به اولین مرحله بازی، یعنی Boletarian Palace خواهد برد.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | منطقه Boletarian Palace، بخش اول

Demons Souls 4

هنگام شروع مرحله، با سازه‌ای عظیم روبرو خواهید شد که هدف شما باز کردن دروازه بزرگ پیش رو است. واضح است که به راحتی نمی‌توانید به سمت آن رفته و انتظار باز شدن آن را داشته باشید. از پله‌ها به سمت بالا رفته و سپس به سمت چپ بروید. از کنار حفره روی زمین عبور کرده و مسیر را ادامه دهید. کمی جلوتر، سمت راست پله‌ها، تعدادی بمب شعله‌ور (Firebomb) وجود دارد که برای باس فایت بعدی بسیار مفید است و سعی کنید تا زمان باس فایت از آنها استفاده نکنید. از پله‌ها بالا بروید، از دیوار مِه رد شده و به سمت بالا حرکت کنید. هدف شما رسیدن به بالاترین نقطه آنجا است. مراقب سنگی که در انتهای مسیر میفتد باشید.

فعلا با دیوار مِه سمت چپ کاری نداریم، پس مستقیم بروید و از تعداد زیادی پله بالا بروید. در وسط راه، سکویی قرار دارد که به بیرون منتهی می‌شود. دو زنجیر را بریده و به پایین بروید تا میانبری را باز کنید. برداشتن Cling Rin را فراموش نکنید، زیرا این حلقه نوار سلامتی شما را هنگامی که روح هستید افزایش می‌دهد. سپس از جایی که آمده‌اید برگردید و از دیوار مِه عبور کنید.

Demons Souls 5

این مسیر را دنبال کنید، هنگامی که از دشمنی که کنار بشکه‌ها قرار دارد عبور کردید، به مکانی خواهید رسید که به صورت انتخابی می‌توانید با غلتیدن به پلتفرم پایین رفته و NPC‌ای به نام Ostrava را نجات دهید، و Thief’s Ring موجود در پشت آن را بردارید. در سمت راست، بازرگانی قرار دارد و روبرو، مسیر اصلی است. با پیشروی به سوی جلو، پله‌های بیشتری را خواهید دید که به سمت بالا می‌روند، و اگر به سمت پایین بروید، با Ostrava روبرو خواهید شد که می‌توانید آن را از دست Dregling‌ها نجات دهید.

به بالا بروید و از دیوار مِه دیگری عبور کنید. به چوب‌هایی که سنگ‌ها را نگه داشته‌اند ضربه بزنید تا دشمنان پیش رو را از بین ببرید. پس از آن به سمت پل بروید. کمی جلو رفته، و پس از جلب توجه دشمنان به عقب برگردید تا اژدهای سرخ عبور کند. این عمل را تا زمانی که مسیر باز شود تکرار کنید و سپس اهرمی که در طرف دیگر پل قرار دارد را بکشید. این کار، دروازه اصلی که در ابتدای مرحله بود را باز می‌کند. پس از آن، به مجموعه‌ای دیگر از پله‌ها خواهید رسید که تا سطح زمین پایین می‌روند. هنگام پایین آمدن مراقب Hoplites (موجودات لجن مانند) باشید و از پشت به آنها حمله کنید. هنگامی که به پایین رسیدید، اهرم را بکشید تا میانبری باز شود که شما را به دروازه اصلی می‌رساند. سپس از دیوار مِه عبور کرده تا وارد منطقه‌ی اولین باس فایت واقعی بازی شوید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Phalanx

Demons Souls 6

باس فایت Phalanx، باس فایتی غیرمعمول است، زیرا تمرکز اصلی شما در این مبارزه باید روی جلب توجه و دور کردن Hoplite‌های کوچک از باس باشد. در ابتدا همه آنها دور Phalanx جمع شده‌اند و از آن دفاع می‌کنند. بمب‌های آتیشنی که به شما توصیه کرده بودیم را استفاده کنید. همه آنها را به سمت Hoplite‌ها بیندازید تا از بین بروند. وقتی همه آنها مردند، شما تصویری واضح از Phalanx خواهید داشت و در این مرحله، یا می‌توانید از جادو استفاده کنید، و یا از یک اسلحه دو دستی استفاده نمایید تا از وارد کردن میزان دمیج بالا اطمینان حاصل کنید. خود باس به هیچ وجه خطری برای شما ایجاد نمی‌کند، اما Hoplite‌ها ممکن است ضربه‌هایی قوی به شما بزنند. اگر بمیرید، بمب‌های آتیشن خود را پس نخواهید گرفت، پس تمام تلاش خود را بکنید تا باس را در اولین تلاش خود شکست دهید.

پس از اینکه باس را شکست دادید، با استفاده از تخته سنگ به Nexus بروید. به طبقه بالا رفته و با The Monumental حرف بزنید. سپس برگشته و با The Maiden In Black  صحبت کنید تا سطح خود را بالا ببرید. پس از آماده شدن، به تخته سنگ برگردید و برای قسمت بعدی به تخته سنگ Phalanx بروید.

ما همچنین توصیه می‌کنیم شمشیر Crescent Falchion +1 را از ابتدای Shrine of Storms معروف به بخش ۴-۱، بدست آورید، زیرا Shrine of Storm، اولین مرحله چهارمین تخته سنگ است. برای پیدا کردن این شمشیر، دقیقا پس از اولین دیوار مِه، از داخل ساختمان به سمت چپ بروید و شمشیر پشت اسکلتی با دو شمشیر کاتانا قرار دارد. قدرت این شمشیر با بالا رفتن قدرت جادویی شما، افزایش می‌یابد و برای بخش‌های ابتدایی بازی، بسیار مفید است.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Phalanx

Demons Souls 7

بخش ۱-۲، در واقع از نظر مسیری که برای رسیدن به باس باید طی کنید، بسیار ساده است. در واقع شما باید از پل بزرگی که پیش رو دارید عبور کنید. البته این گفته آسان‌تر از انجام آن است. در ابتدا، از اتاقی که پر از Hoplite‌ها است، عبور کنید. قبل از عبور از پل، باید مراقب اژدهای سرخی که گشت می‌زند باشید. اژدها دور هر قسمت از پل می‌چرخد، بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که به محض پرواز، از کنار آن به سرعت رد شوید. همچنین اگر تمام زره‌های خود را بردارید‌، به شما کمک می‌کند که سریع‌تر حرکت کنید. در مسیر عبور از پل نیز برای برداشتن آیتمی توقف نکنید.

به منطقه‌ی جلوتر رفته و از پله‌ها پایین بروید تا به قسمت زیرین پل برسید. آنچه در اینجا باید انجام دهید این است که سالن را تا جایی که به راهی در سمت راست برسید، ادامه دهید. این راه شما را به منطقه‌ی بعدی هدایت می‌کند. در طول راه، با سگ‌ها و دشمنانی روبرو خواهید شد، بنابراین با احتیاط با آنها مبارزه کنید. در انتهای این بخش، قبل از راهی که به سمت بالا می‌رود، بازرگان دیگری وجود دارد. پس از بازگشت به طبقه اصلی پل، به دور خود برگردید و گروه چهار‌نفره‌ای که از پشت، شروع به تیر زدن می‌کنند را از بین ببرید. سپس، به طبقه بالا بروید تا کمان کوتاه (Compound Short Bow) را بگیرید، و سپس راه خود را از طریق دیوار مِه ادامه دهید.

Demons Souls 8

بعد از این کار، دشمنان را از از بین برده و پشت کالسکه منتظر بمانید. به محض پرواز اژدهای سرخ، فرار کنید. به سمت راست پل بچسبید و وقتی به واگنی که پر از بشکه است رسیدید، متوقف شوید. اینجا منتظر بمانید تا اژدها رد شود، سپس تمام مسیر را به سمت کالسکه برگردید. اگر کمی شانس داشته باشید، اژدها حداقل برخی از دشمنانی که به دنبال شما آمدند را از بین خواهد برد.  این کار را به اندازه‌ای که احساس می‌کنید نیاز است انجام دهید، سپس به سمت مسیر جلو بروید. به طبقه بالا بروید و آیتم‌ها را بردارید. اگر می‌توانید، Crystal Gekko را پیدا کنید. زیرا اگر بتوانید قبل از فرار کردن، آن را بگیرید، (که برای این کار حملات دوربرد پیشنهاد می‌شود) آیتمی برای ارتقای اسلحه به شما خواهد داد. درب قفل را به یاد داشته باشید، زیرا برای باز کردن آن، به حلقه آهنی کلیدها (Iron Ring of Keys) نیاز دارید که می‌توانید بعدا آن را پیدا کنید. وقتی آماده شدید، از طریق دیوار مِه راه خود را به سمت باس فایت بعدی باز کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Tower Knight

Demons Souls 9

باس فایت Tower Knight بسیار بزرگ است و ضربه محکمی را به شما وارد می‌کند‌، اما نسبت به ظاهری که دارد، دشوار نیست. کاری که باید بکنید این است که قبل از تمرکز روی خود باس، ابتدا باید کمانداران دور آن را بزنید. در حالی که از حملات دوربرد Tower Knight فرار می‌کنید، از پله‌ها به سمت بالا بروید تا کمانداران را از بین ببرید.

وقتی همه آنها مردند، به سمت باس بروید و آن را به وسط محیط بکشانید. مطمئن شوید که اسلحه خود را در حالت دو دستی استفاده می‌کنید و دوربین را روی باس قفل نکنید. به پشت سر او بچسبید و تا جایی که ماده آبی رنگی بیرون بیاید، به هر دو مچ پای آن ضربه بزنید. این کار را ادامه دهید تا باس به پشت خود بیفتد. مطمئن شوید که هنگام افتادن باس، دور شوید تا روی شما نیفتد. سپس، برای دمیج زیاد به سر آن ضربه بزنید. این روند را تا زمانی که باس از بین برود ادامه دهید. سپس به Nexus برگردید تا سطح خود را ارتقا دهید.

قبل از ادامه به مرحله ۱-۳، ابتدا باید یک Archdemon (باس فایت نهایی یکی از دنیا‌های بازی) را بکشید. بنابراین توصیه می‌کنیم به جای مرحله ۱-۳، به دنیای دوم یعنی Stonefang Tunnel بروید. لازم به ذکر است که به مرحله ۱-۳ در انتهای بازی بازمیگردیم.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | منطقه Stonefang Tunnel

Demons Souls 10

از شروع ۲ـ۱، به سمت بالا بروید و به سکو‌های داخل اتاق توجه کنید زیرا بعدا به آن باز خواهیم گشت. در عوض، به سمت سازه بزرگ بروید و در مسیر خود مراقب ریزش سنگ‌ها باشید. به داخل بروید، از معدنچی‌ها، سگ‌ها و Fat Official‌ عبور کرده و از راهرو‌های باریک به طبقه بالا بروید. دو طبقه دیگر بالا بروید تا دروازه‌ای بزرگ و بسته را مشاهده کنید. در روبروی این دروازه، یکی دیگر از Fat Official‌ها وجود دارد، پس اگر می‌خواهید آن را شکست دهید، و سپس از سکو به طبقه پایین بپرید و با استفاده از اهرم، دروازه را باز کنید. سپس به سمت دروازه رفته و از دیوار مِه عبور کنید.

راهنمای بازی Control - نکاتی که باید برای شروع بدانید
خواندن

پس از اینکه دو طبقه بالا رفتید، به گروه بزرگی از معدنچی‌ها خواهید رسید. در سمت راست مسیری را خواهید دید که به دیوار مِه ختم می‌شود، اما فعلا با آن کاری نداریم. همچنین حواستان به گدازه‌های سمت راست نیز باشد که فعلا مسیر آن بسته است. به سمت معدنچی‌ها بروید و مسیر را تا زمانی که از آن منطقه خارج شوید، ادامه دهید. از اینجا به سمت راست بروید و سپس اهرم را بکشید تا سکو‌های چرخشی که در بالا ذکر کرده بودیم، شروع به چرخیدن کنند. با استفاده از سکو، به پایین بروید تا به آهنگر Ed برسید، NPC‌ای که با استفاده از آیتم‌هایی که در دنیای بازی پیدا می‌شوند، اسلحه‌های شما را ارتقا می‌دهد. اکنون به جایی که گروه بزرگی از معدنچی‌ها بودند برگردید، اما این بار به سمت دیوار مِه رفته و وارد آن شوید.

Demons Souls 11

اکنون مستقیم پیشروی کنید تا به منطقه‌ای بزرگ برسید. پس از اینجا، به چپ بروید و شاهد دو معدنچی خواهید بود که به سمت شما سنگ پرتاب می‌کنند. به سمت آنها دویده، توجه آنها را به خود جلب کرده و عقب بروید تا تک تک با آنها مبارزه کنید. مسیر پشت سر آنها را تا جایی که مارمولک‌های شعله‌ور را پیدا کنید ادامه دهید و سپس از طرف مقابل به پایین بروید. از کنار سگ‌ها عبور کنید، سپس به گروه دیگری از معدنچی‌ها و یک اهرم کنار چرخ می‌رسید. با کشیدن آن اهرم، روی گدازه آب ریخته و راه آن باز می‌شود.

به مسیری که با کشیدن اهرم باز شده بروید. به طبقه بالا بروید، سپس با مسیری جدید روبرو خواهید شد که به پایین باز می‌گردد که در انتهای آن یک Fat Official دیگری را مشاهده خواهید کرد که جلوی دیوار مِه قرار دارد. منتظر بمانید تا بشکه‌‌های اطراف خود را از بین ببرد، سپس او را شکست داده و یا به راحتی از کنارش عبور کرده و به سمت دیوار مِه بروید. مسیر خود را ادامه داده تا به آسانسوری برسید که با کشیدن اهرم، شما را به منطقه باس می‌برد.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Armor Spider

Demons Souls 12

برای شکست دادن Armor Spider، دو راه وجود دارد که یکی از آنها سخت و دیگری آسان است. راه آسان شامل این است که از نطقه‌‌ای که نمی‌تواند به شما ضربه بزند، ۵۰ تیر به آن بزنید. این راه ممکن است بسیار راحت به نظر برسد اما توصیه ما استفاده از این روش است. برای انجام این کار، در سمت چپ ایستاده و از جسدی که با تار آویزان شده، به عنوان سنگر استفاده کنید. از اینجا به راحتی می‌توانید باس را بکشید و صدمه نبینید.

راه سخت این است که می‌توانید با جاخالی دادن از گلوله‌های شعله‌ور و تار‌هایش، و نزدیک شدن، با حملات دستی Armor Spider را شکست دهید. تاکتیک شما برای شکست دادن این باس این است که پس از اینکه چند ضربه به آن وارد کردید، مراقب حملات آن باشید دفاع کرده و یا غلت بزنید. این روند را تا زمانی که باس کشته شود، ادامه دهید. آیتمی که می‌تواند به شما در شکست دادن این باس کمک کند، Sticky White Slime است که اگر روی اسلحه خود استفاده کنید، قدرت جادویی آن را بالا می‌برد و دمیج بیشتری را به باس وارد می‌کند.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Armor Spider

Demons Souls 13 1

قبل از اینکه ادامه دهید، به Nexus برگردید و همه موارد را به جز موارد ضروری انبار کنید. هرگونه آیتم آپگرید و یا زره و اسلحه‌ای که به آن نیازی ندارید را رها کنید. در بخش پیش رو آیتم‌های سنگینی را به دست خواهید آورد. سپس به ۲-۲ بروید. ابتدا به جلو بروید، و سپس در حالی که حواستان به چرخ‌های انفجاری هست، از مسیر چپ پیشروی کنید. پیشنهاد ما این است که از کنار آنها به سرعت بدوید تا به شما آسیبی نرسانند.

آسانسور کنار Fat Official را گرفته و پس از پایین رفتن، Black Phantom‌ها را به جلو بکشانید و با آسانسور به عقب برگردید. به دلایلی Black Phantom‌ها به پایین میفتند. سپس دوباره به پایین بروید تا Crystal Gekko را بکشید. پس از آن می‌توانید بار‌ها به این مکان برگشته و به میزانی که نیاز دارید آیتم جمع کنید. بعد از اینکه کارتان به پایان رسید، با استفاده از آسانسور برگردید و مسیر اصلی را تا زمانی که به بیرون برسید، ادامه دهید. از اینجا، از سمت راست از کنار کرم سنگی به پایین بپرید، و از پشت Giant Bearbug ظاهر شوید. اگر به پشت آن بچسبید، به شما صدمه نمی‌زند. پس از اینکه آن را شکست دادید، به عقب بروید و منتظر بمانید تا جسد آن منفجر شود. سپس حلقه‌ای که در برابر آتش مقاوم است (Ring of Flame Resistance) را از جسد آن بردارید.

Demons Souls 14

به پایین بروید تا Filthy Man را کنار صخره پیدا کنید که آیتم‌هایی همانند Sharpstone و Hardstone را می‌فروشد. سپس مسیر را تا جایی که به نظر می‌رسد قبرستان کرم‌های سنگی باشد ادامه دهید. در نزدیکی اینجا دیوار مِه نیز وجود دارد.

از دروازه عبور کنید تا به تونلی برسید که ممکن است به دلیل گیج کننده بودن شما را نا‌امید کند. با این حال مسیر را ادامه دهید. ابتدا مستقیم بروید و در تقاطع، به چپ بپیچید. به تقاطع دیگری خواهید رسید که توسط Bearbug محافظت می‌شود و مسیری که انتخاب می‌کنید تفاوتی ایجاد نمی‌کند. سپس در محل تقاطع بعدی، به راست بپیچید و آن را تا جایی که می‌توانید به چپ بپیچید دنبال کنید. سپس با ادامه مسیر به منطقه‌ای باز خواهید رسید که می‌توانید به پایین بپرید. (قبل از باس فایت، مطمئن شوید که شمشیر Dragon Long Sword+1 را گرفته‌اید، زیرا بسیار قوی است.) به خاطر داشته باشید که منطقه غار پر از آیتم‌های مفید است، اما مسیری که توصیف کردیم سریعترین راه برای رسیدن به باس فایت است.

پایین بیایید، کرم‌های سنگی را در اتاق دایره‌ای بکشید و تونل را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید که اگر از تخته سنگ قبلی، مسیر درست را بروید، به اتاق دایره‌ای پر از کرم‌‌های سنگی خواهید رسید. از این اتاق، دوباره تونل را دنبال کنید و سپس به چپ بروید و با کشتن کرم‌های سنگی، اسلحه Hands of God را بردارید. سپس به طرف دیگر بروید تا با باس فایت روبرو شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Street of Rage 4
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Flamelurker

Demons Souls 15

برخلاف باس Armor Spider، راه آسانی برای شکست دادن Flamelurker نیست. این باس بسیار خطرناک است و دمیج زیادی را با استفاده از آتش به شما وارد می‌کند، اما بعضی اوقات گیر می‌کند و می‌توانید به راحتی به آن ضربه بزنید. به محض عبور از دیوار مِه، از حملات دوربرد برای شروع مبارزه استفاده کنید تا باس به سمت شما بیاید. سپس، در حالی که حملات آن را جاخالی می‌دهید، به پشت آن بروید تا بتوانید ضربه وارد کنید. اگر شما جادو داشته باشید، کار برایتان راحت‌تر می‌شود، چرا که می‌توانید با حفظ فاصله خود، باس را شکست دهید. اگر سلاح شما قوی نیست، توصیه می‌شود که از جادو استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Dragon God

Demons Souls 16

بخش بعدی بازی مستقیم شما را به سمت باس فایتی دیگر هدایت می‌کند. این بار شما باید با Dragon God روبرو شوید که نسبت به Flamelurker باس راحتی است. هدف اصلی این مبارزه رسیدن به بخش‌های چپ و راست این منطقه است که می‌توانید باس را با استفاده از بالیستا شکست دهید.

ترفند این باس این است که هنگامی که به دور نگاه می‌کند و یا چشمانش زرد می‌شود، حرکت کنید و هنگامی که در حال حمله است، چشمانش قرمز می‌شود. از سمت راست شروع کنید و منتظر بمانید تا او به طرف دیگر نگاه و آوار را نابود کند. این کار را تا رسیدن به بالیستا ادامه دهید. بعد از شلیک کردن، به پایین بروید و این روند را تا زمانی که پایین می‌آید ادامه دهید. هنگامی که پایین آمد، به شاخ او حمله کنید، اما مراقب نفس او باشید زیرا می‌تواند به شما آسیب برساند. صبر کنید تا تمام شود، سپس به شاخ حمله کرده و دوباره برگردید. این روند را تا زمانی که بمیرد ادامه دهید. پس از اینکه باس را شکست دادید، منطقه را برای آیتم‌هایی که از دست دادید بگردید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | منطقه Tower of Latria

Demons Souls 17

در ابتدای برج لاتریا، شما در یک زندان هستید و هدف شما رسیدن به پایین‌ترین طبقه و خارج شدن از آن است. به دلیل مشابه بودن طبقات، ممکن است گیج‌کننده به نظر برسد. به سمت چپ رفته و به طرف مقابل بروید. از روی دیوار کلید سلول طبقه سوم (Prison of Hope, 3F Cell Key) را بگیرید و مسیر را ادامه دهید. سپس پس از دیگ، به سمت چپ بروید تا وارد بخش بعدی شوید. از اجسام برای دفع حملات Mind Flayer استفاده کنید و در میان انیمیشن‌های حملاتش به او ضربه بزنید.

از راهرویی که دو منطقه اصلی را به هم متصل می‌کند، ابتدا به چپ و سپس به راست بپیچید تا دوباره کلید بعدی (Prison of Hope, 3F Key) را بگیرید که در مکان کلید قبلی قرار دارد. اکنون می‌توانید به سلولی که از آن شروع کردید بروید و به سمت دروازه کنار آن بروید، که به لطف کلیدی که گرفتید می‌توانید آن را باز کنید. از دیوار مِه عبور کرده و این مسیر را به سمت طبقه بالا ادامه دهید. راه را ابتدا مستقیم، و سپس دوباره به راست بروید و این بار دروازه‌ای که شما را به بیرون هدایت می‌کند را به یاد داشته باشید. تا زمانی که به منطقه‌‌ای باز برسید، راه را ادامه دهید. از آنجا رد شده و به منطقه بعدی بروید تا دو کلید Prison of Hope, 4F Key و Prison of Hope, 4F Cell Key را بگیرید. حال به دروازه‌ای که بالاتر ذکر شد بازگردید.

Demons Souls 18

این مسیر را ادامه داده و به منطقه بعدی بروید و مطمئن شوید که از سمت چپ پیشروی می‌کنید. (توجه داشته باشید که می‌توانید با رفتن به سمت راست، NPC تاجری به نام Once Royal Mistress را آزاد کنید.) مسیر را ادامه دهید تا بتوانید دروازه دیگری را باز کرده و به طبقه پایین بروید.

جلوتر با دروازه‌ای روبرو می‌شوید که پشت آن دو کلید Prison of Hope, 1F Key و Prison of Hope, 1F Cell Key را روی دیوار پیدا می‌کنید. یک دروازه در جلو، و دروازه دیگر در سمت راست قرار دارد که فعلا نمی‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. برای باز کردن این دروازه به Warden’s Key نیاز دارید. فعلا به دروازه‌ای که در روبروی شما قرار دارد رفته و سپس مسیر را به سمت پایین ادامه دهید تا به دیوار مِه رسیده و از آن عبور کنید. سرانجام، دروازه دیگری را باز کنید که شما را به طبقه همکف هدایت می‌کند.

در دوردست، شما یکی از دشمنان بازی به نام Prisoner Horde را می‌بینید که متشکل از اجساد است. در پشت این دشمن راهی قرار دارد که به سمت خارج منتهی می‌شود. می‌توانید Prisoner Horde را شکست دهید، یا اینکه از کنار آن رد شده و از مسیر پشت آن به بیرون بروید تا کات‌سین پخش شود.

Demons Souls 19

ابتدا به چپ و سپس به راست بروید، سپس به سمت بالیستا بروید و Warden’s Key را از روی زمین بردارید. حال به دروازه‌ای که در بالا ذکر کردیم بروید و آن را با این کلید باز کنید. این مسیر را از چپ دنبال کنید و سرانجام به دو دروازه خواهید رسید، آنها را باز کرده و مسیر را از داخل برج ادامه دهید، از دیوار مِه رد شده تا از پشت دستگاهی که تیر می‌زند ظاهر شوید. اکنون می‌توانید برای جمع‌آوری آیتم‌های جلوی آن، دستگاه را خاموش کنید.

اکنون به برج دیگر رفته و از پشت ماشین بالیستا به سمت بالا بروید تا به کلیسا برسید. برای اینکه باس بعدی را شکست دهید، باید یک Dregling که پیش روی شما است را بکشید. (اگر این کار را نکنید، هنگام مبارزه با باس، آن را پشتیبانی کرده و نوار سلامتیش را پر می‌کند.) پشت آن، کلید Prison of Hope, Special Key قرار دارد که با استفاده از آن می‌توانید Sage Freke در طبقه سوم زندان را آزاد کنید.

دوباره از برج به پایین رفته،‌ و سپس به کلیسا بروید و Baby’s Nail Black Phantom را شکست دهید. بهترین استراتژی این است که فاصله خود را حفظ کنید تا از کمان خود استفاده کند، سپس به سمتش دوییده و ضربه بزنید. از آوار‌های اطراف به عنوان سنگر استفاده کنید و هنگامی که می‌خواهید حمله کنید، حریص نشوید و پس از چند ضربه دوباره پشت آوار پناه بگیرید. پس از اینکه آن را شکست دادید، به سمت کلیسا بروید تا باس فایت Fool’s Idol را شروع کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Fool’s Idol

Demons Souls 20

باس Fool’s Idol، به شرطی که آماده باشید،‌ یکی از ساده‌ترین باس‌های بازی است و اگر این راهنما را دنبال کرده باشید، برای شکست دادن او آماده‌اید. نکته اصلی که باید درباره این مبارزه بدانید این است که پس از مدتی، نسخه‌های شبیه‌سازی شده از خود را ساخته و در میان آنها مخفی می‌شود و به این دلیل است که Fool’s Idol نامیده می‌شود.

راهنمای بازی Homescapes
خواندن

شما فقط می‌توانید به نسخه واقعی آن آسیب بزنید و تنها با توجه کردن به حملاتش، می‌توانید آن را پیدا کنید. نسخه واقعی Fool’s Idol یک اشعه به سمت شما می‌فرستد، در حالی که نسخه‌های کپی آن تیر‌های کوچک‌تری را شلیک می‌کنند. اگر برخی از پیروانش را زنده بگذارید، به جای شما، به باس صدمه خواهند زد. از ستون‌ها برای پنهان شدن از حملات استفاده کنید و پس از آن چند ضربه به باس زده و دوباره به پشت ستون برگردید. این روند را تا زمانی که باس از بین برود ادامه دهید. پس از آن به منطقه بعدی منتقل خواهید شد.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Fool’s Idol

Demons Souls 21

این منطقه از تخته سنگ Armor Spider آسان‌تر است، اما دارای مسیر‌های پر پیچ و خم است که در هر مرحله شما را راهنمایی خواهیم کرد. ابتدا مسیر مستقیم را پیشروی کنید و وارد برج شده و از پله‌ها بالا بروید. در بالا، پلی وجود دارد که می‌توانید به سمت چپ بروید، اما مسیر بسته‌ای که به سمت پله‌ها می‌رود را نیز به خاطر داشته باشید. پس از اینکه مسیر را باز کردیم، به آن برمیگردیم. به سمت برج بعدی رفته و از دیوار مِه عبور کنید. سوار آسانسور شده و به بالاترین طبقه بروید. مدتی طول می‌کشد که آسانسور پایین بیاید، پس صبور و مراقب باشید.

Demons Souls 22

تمام Dreglingها را از بین ببرید تا کات‌سینی پخش شود. مسیر را به سمت پایین ادامه دهید و سپس با استفاده از قفس‌ها، به مرداب بروید. قفسی که در پشت شما قرار دارد را انتخاب کنید و به پایین بروید. در پایین و پشت قفس، راهی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن خود را به سطح چوبی برسانید. از اینجا، مسیر پیچیدگی خاصی نداشته و مستقیم است و صرفا باید از مناطق سنگی و چوبی عبور کنید تا به مقصد خود برسید. سپس از دیوار مِه عبور کرده و مسیر خطی را ادامه دهید، اما مراقب دشمنانی همچون Black Phantom Mind Flayer و Giant Man Centipedes باشید. در سمت راست آن، پل کوچکی به همراه یک Crystal Gekko وجود دارد. این مسیر را طی کنید و درست مثل قبل به سمت برج رفته، سوار آسانسور شده و Dreggling‌ها را از بین ببرید.

مسیری که Dreggling‌ها در آن قرار داشتند را ادامه دهید تا به جایی خواهید رسید که نزدیک شروع مرحله است. از اینجا، از سکوی شکسته پایین بیایید. اینجا یا می‌توانید به راست رفته و با استفاده از تخته سنگ به Nexus برگشته و سطح خود را ارتقا دهید، یا به چپ رفته و به بخشی که قبلا نمی‌توانستید به آن دسترسی داشته باشید بروید. وقتی آماده شدید، از برج بالا رفته، و پس از دنبال کردن پله‌ها، به Mind Flayer دیگری برخورد خواهید کرد که پس از شکست دادن آن می‌توانید وارد دیوار مِه شده و از باس فایت بعدی لذت ببرید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Maneater

Demons Souls 23

باس Maneater یکی از سخت‌ترین باس‌های بازی تا اینجاست. نکات زیادی درباره این باس وجود دارد، شما می‌توانید به راحتی از سکو‌های باریک به پایین پرت شوید، میزان دمیجی که باس به شما وارد می‌کند، و Maneater دومی که پس از خالی کردن ۸۰ درصد نوار سلامتی اولی، پدیدار می‌شود. هدف شما این است که Maneater اولی را قبل از پدیدار شدن دومی شکست دهید. با استفاده از سحر و جادو یا اسلحه‌ای قدرتمند، سعی کنید از پشت به باس ضربه بزنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که پس از حمله جهشی باس، به آن حمله کنید. محافظه‌کارانه عمل کرده و سعی کنید با غلتیدن و یا استفاده از سپر خود، حملات باس را دفع نمایید. اگر به آن نزدیک باشید، نیازی به نگرانی درباره حملات دوربرد آن نیست. فقط هنگام پروازش، احتیاط کنید و دوربین را روی باس قفل نکنید زیرا می‌تواند کار را برایتان سخت کند.

تنها فرق باس اول و دوم، در زشتی است. پس کاری که انجام دادید را تکرار کرده و از لبه‌ها دوری کنید. پس از اینکه یکی از آنها را شکست دادید، می‌توانید با استفاده از کاسه شعله در وسط میدان مبارزه، حملات Maneater را دفع کنید. تنها هنگامی که امن است به باس حمله کنید و سپس دوباره پشت کاسه قایم شوید. پس از اینکه باس را شکست دادید، با تخته سنگ تعامل کنید تا به آخرین بخش این دنیا منتقل شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Maneater

Demons Souls 24

خوشبختانه، این بخش بسیار کوتاه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هنگامی که با Black Phantom Mind Flayer و Man Centipedes مبارزه می‌کنید، از پله‌ها بالا بروید. دومین Mind Flayer در حال محافظت از یک Crystal Gekko است، بنابراین سعی کنید تا توجه او را به سمت خود جلب کرده و بدون اینکه Gekko را تحریک کنید، آن را بکشید. پس از آن، وارد دیوار مِه شوید تا با باس بعدی روبرو گردید که خوشبختانه از Maneater راحت‌تر است.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Old Monk

Demons Souls 25

اگر در حال بازی در حالت آنلاین هستید، امکان این که این باس توسط بازی‌باز دیگری کنترل شود وجود دارد، که درجه سختی باس را کمی بالا می‌برد و غیرقابل پیش‌بینی می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود تا از منوی اصلی بازی، حالت آفلاین را انتخاب کنید. پس از انجام این کار می‌توانید به طور عادی با او مبارزه نمایید.

کار خود را با استفاده از سلاح دو دستی شروع کنید و حملات سبک را به باس وارد کنید. این کار باعث Stun شدن باس می‌شود، سپس به عقب برگردید تا نفسی تازه کنید و دوباره این روند را تکرار نمایید. اگر باس به شما دمیج وارد کرد و نیاز به پر کردن نوار سلامتی خود داشتید، با استفاده از سپر خود دور باس بچرخید و سعی کنید تا آن را Backstab کنید. این کار زمان کوتاهی برای شما ایجاد می‌کند که می‌توانید به راحتی با استفاده از آیتم‌ها نوار سلامتی خود را پر کنید.

مراقب حملات جادویی دوربرد باس باشید. حتی اگر نزدیک باس باشید، باز لازم است تیر‌های او را دفع کنید. پس هنگامی که آنها را دیدید، عقب نشینی کنید تا زمان بیشتری برای واکنش نسبت به تیر‌ها داشته باشید. سپس پیش باس برگردید تا دوباره به او دمیج وارد کنید. این روش را تکرار کنید تا باس را شکست دهید. سپس به Nexus بازگشته، سطح خود را ارتقا داده و برای منطقه بعدی آماده شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | منطقه Shrine of Storms

Demons Souls 26

نکته‌ی اصلی که باید در این منطقه مراقب آن باشید، Storm Beast‌ها هستند که در اطراف شما پرواز کرده و به سمت شما تیر پرتاب می‌کنند. اگر سلاح دوربرد پیدا کرده باشید، اکنون زمان مناسبی برای استفاده آن است. همچنین داشتن Dragon Longsword و یا Crescent Falchion ممکن است به شما کمک کند. مسیر را ادامه داده و از پله‌ها بالا رفته و مواظب اسکلت‌ها باشید. سعی کنید آنها را تک تک از بین ببرید که برای این کار آیتم Thief’s Ring به شما کمک می‌کند. قبل از دیوار مِه، آیتم Talisman of God که در سمت راست قرار دارد را بردارید. این آیتم به شما امکان استفاده از معجزه را می‌دهد.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن

از دیوار مِه عبور کرده و به سمت جلو بروید، جایی که شاهد چهره‌ای آشنا خواهید بود، باس Vanguard از بخش آموزشی بازی! شکست دادن او در این مرحله از بازی بسیار ساده است. شما باید پشت آن بمانید، چند ضربه وارد کرده و هنگامی که ضربه سنگین می‌زند، عقب نشینی کنید. پس از شکست دادن آن،‌ از دیوار مِه رد شوید. لازم به ذکر است که اگر مسیر زیر Vanguard را طی کنید، به منطقه‌ای از بازی خواهید رسید که پر از دیوار‌های خیالی است که در پایان آن یک Compound Long Bow منتظر شما است که یکی از بهترین کمان‌های بازی می‌باشد.

Demons Souls 27

بعد از دیوار مِه، از پله‌ها بالا رفته و از نردبان نیز بالا بروید. از پر بودن نوار سلامتی خود اطمینان حاصل کنید، زیرا ممکن است تیر بخورید.  هنگامی که به بالا رسیدید، از کنار سکو غلت بزنید تا به آواری که در زیر قرار دارد برسید. سپس دوباره غلت بزنید تا به طبقه‌ای پایین‌تر برسید که مسیر اصلی در آن قرار دارد. اینجا یا می‌توانید مسیر را دور بزنید و یا اسکلت‌‌های طلایی را کشته و مسیر را ادامه دهید. سپس از دیوار مِه رد شده و وارد راهرویی که در زیر پله‌های روبرو قرار دارد شوید. مراقب باشید و سپر خود را بالا بگیرید، زیرا صفحه‌ای حساس به فشار وجود دارد که وقتی روی آن قرار بگیرید، از روبروی شما تیر پرتاب می‌شود. در سمت راست، مسیری قرار دارد که با پایین رفتن از پله‌های آن باید یک اسکلت سیاه را شکست دهید و پس از آن برای باس فایت آماده شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Adjudicator

Demons Souls 28

خوشبختانه Adjudicator از دیگر باس‌های آسان بازی است. برای شکست دادن آن راه‌های مختلفی وجود دارد، اما تنها از ناحیه سر دمیج می‌خورد. این بدان معناست که شما می‌توانید از بالا به سر آن تیر بزنید، یا اینکه به طبقه پایین رفته و به شکم آن ضربه بزنید تا سقوط کرده و سرش برای ضربه زدن آشکار شود.

روش دوم، سریع‌تر است، اما روش اول امن‌تر. اگر می‌خواهید از روش دوم استفاده کنید، مطمئن شوید که هنگام حمله به شکم آن،‌ اسلحه را در حالت دو دستی قرار داده‌اید. سپس هنگامی که روی صورتش افتاد، تا جایی که می‌توانید به سر آن ضربه بزنید. اگر تصمیم گرفتید تا روش امن‌تر را انتخاب کنید، مواظب حملات دوربرد آن که با استفاده از زبان خود می‌زند باشید. توجه داشته باشید که باس می‌تواند مقداری از سطحی که روی آن ایستاده‌اید را خراب کند.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Adjudicator

Demons Souls 29

این منطقه به دلیل تاریکی، سختی دشمنان و سکو‌های باریک، از سخت‌ترین مناطق بازی است و می‌تواند به راحتی موجب مرگ شود. به جلو پیشروی کنید و با راه رفتن روی صفحه‌ی حساس به فشار، وارد سازه تاریک شوید. مسیر را به سمت پایین ادامه دهید و Reaper را خواهید دید. پشت آن صفحه‌ای دیگر وجود دارد که با راه رفتن روی آن، دری را در طرف دیگر این اتاق باز می‌کند. به بیرون رفته و از کنار اجساد Storm Beast ها رد شوید، و اسکلت‌ها را تک تک از بین ببرید.

Demons Souls 30

از مه عبور کرده و از پله‌های باریک پایین بروید. سپر خود را بالا نگه دارید زیرا Shadowlurker‌ها در این منطقه تیر‌های قدرتمندی را به سمت شما شلیک می‌کنند. آنها را دفع کرده و دشمنان را سریعأ از بین ببرید. مسیر را دنبال کنید تا به دیوار مِه دیگری برسید که شما را به خارج آن منطقه هدایت خواهد کرد. با ادامه دادن راه، و شکست دادن Reaper‌ها و Shadowlurker‌ها، به تونلی خواهید رسید که شما را به اتاق حلزون شب‌تاب می‌رساند. در اینجا، هدف شما رسیدن به طرف مقابل اتاق است. از گذرگاه باریک عبور کرده، Sticky White Slime را گرفته و به چپ بپیچید. سپس این مسیر را به سمت تونلی که برق می‌زند ادامه دهید. از پله‌ها بالا بروید تا با باس بعدی روبرو شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Old Hero

Demons Souls 31

باس Old Hero به دلیل نابینا بودن، باس راحتی محسوب می‌شود. این بدان معنی است که او فقط می‌تواند شما را بشنود. اگر Thief’s Ring را داشته باشید، می‌توانید پشت سرو او راه بروید،‌ و پس از چند ضربه، به عقب بروید. این روند را ادامه دهید تا او را شکست دهید. اگر به هر دلیلی Thief’s Ring را ندارید، مطمئن شوید که به جای دویدن، راه بروید، به پشت باس رفته و از حملات دوربرد استفاده کنید و از ستون‌ها برای پناه گرفتن استفاده نمایید.
این باس همچنین به سم حساسیت زیادی دارد و می‌توانید با استفاده مداوم از Poison Cloud بر او غلبه کنید. در حالت ایده آل، شما باید در این مبارزه سلاح خود را در حالت دو دستی قرار دهید تا دمیج بیشتری وارد کنید و اگر درست پیش بروید نیازی به دفع حملات باس نخواهد بود. چندین استراتژی برای شکست دادن Old Hero وجود دارد، اما پیشنهاد می‌شود که از Thief’s Ring  استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Storm King

Demons Souls 32

بخش بعدی، باس فایت دیگری است که اگر آماده باشید، قطعا باس سختی نخواهد بود. برای تازه‌واردان، پیشنهاد می‌کنیم که یک کمان به همراه داشته باشند. پیشنهاد ما Compound Long Bow است که در منطقه ۴-۱ پیدا می‌شود و حدودا ۱۰۰ تیر برای این باس نیاز است. در شروع مبارزه، شما باید سعی کنید تا Storm Beast‌ها را بکشید. این کار، مبارزه با Storm King را آسان‌تر می‌کند. مطمئن شوید که Thief’s Ring را دارید تا Storm Beast‌ها به دنبال شما بیایند.

تک تک Storm Beast‌ها را از بین ببرید تا سرانجام Storm King ظاهر شود. دو استراتژی اصلی برای این باس وجود دارد که می‌توانید برای شکست دادن آن استفاده کنید. متداول‌ترین روش، رفتن به بخش پایین و چپ این منطقه و پیدا کردن Stormruler، شمشیری که دمیج دوربرد وارد می‌کند است. این شمشیر در برابر Storm King موثر است، اما استفاده از آن دشوار، زیرا باید شمشیر را شارژ کرده و به درستی هدف بگیرید. اگر پشت سر باس هستید، می‌توانید با Stormruler حمله کنید. از محیط نیز برای پناه گرفتن از تیر‌های Storm King استفاده کنید.

روش دیگر استفاده مداوم از جادو و تیر است که به نظر ما موثر‌تر از روش قبلی می‌باشد. دوباره زیر باس قرار گرفته، دوربین خود را روی آن قفل کرده و تیر بزنید. بسته به اینکه از کدام کمان استفاده می‌کنید و چقدر سطح آن را ارتقا داده‌اید، این روند ممکن است مدتی طول بکشد، اما از روش اول بسیار آسان‌تر است. حملات جادویی نیز در مقابل این باس عالی عمل می‌کنند،‌ اما دوباره مدت زمان شکست دادن باس به سطح جادوی شما بستگی خواهد داشت، پس استفاده از کمان راحت‌تر خواهد بود. پس از اینکه Storm King را شکست دادید، برای شروع منطقه بعدی به Nexus بروید.

راهنمای بازی Genshin Impact
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | منطقه Valley of Defilement

Demons Souls 33

این قسمت به دلیل وجود سیاه چاله‌ای که شما را احاطه کرده، و سکو‌های باریکی که از آنها عبور می‌کنید، احتمالا از مخوف‌ترین بخش‌های بازی باشد. توصیه اصلی برای این منطقه این است که هنگامی که دوربین خود را روی دشمنان قفل می‌کنید، مراقب باشید. گاهی اوقات اگر دوربین را قفل کرده باشید، و دشمنان شما از سکو به سمت پایین سقوط کنند، موجب به هم ریختن دوربین شما می‌شود که منجر به مرگ احتمالی خواهد شد.

با بالا رفتن از تخته‌های بالا شروع کنید، سپس مسیر را به سمت چپ ادامه دهید. از شکاف مقابل عبور کرده و به سکو‌ی زیر بروید. شما می‌توانید از یک تخته دیگر که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید، و می‌توانید با فشار دادن تکه‌ای چوب، یک میانبر باز کنید. از تخته عبور کرده و هنگامی که به پل رسیدید، به پایین بروید. سعی کنید در حالی که روی پل هستید، از نبرد با دشمنان بپرهیزید، زیرا ممکن است تعداد زیادی از آنها به سمت شما بیایند. از نردبان پایین بروید، و راه را تا جایی که به پل برسید ادامه دهید.

Demons Souls 34

به آن طرف پل رفته و سپس به سمت راست بروید، جایی که با دو عدد Giant Tick روبرو خواهید شد. وقتی آنها را کشتید، عقب نشینی کنید زیرا بخاری که از خود منتشر می‌کنند موجب می‌شود طاعون بگیرید. طاعون در Demon’s Souls، نسخه خطرناک‌تر مسمومیت است. از تخته‌های پشت سر آنها پایین رفته و به تقاطعی خواهید رسید که پر موش است. سریعا موش‌ها را از بین ببرید تا از طاعون جلوگیری کنید. سپس از تخته باریکی که به Giant Depraved One منتهی می‌شود عبور کنید. این دشمن، نسخه بزرگتر از دشمنان معمولی که تاکنون دیده‌اید است، و سعی کنید روی سکوی باریک با او مبارزه نکنید.

سپس از منطقه پشت سر او به سمت بالا بروید و با Giant Tick‌های بیشتری روبرو خواهید شد. پس از شکست دادن آنها از پل رد شده و از روش قبلی برای مبارزه با دشمنان روی پل استفاده کنید. دشمنان را تک تک به سمت خود کشیده و آنها را از بین ببرید. سپس به پایین بروید تا با باس بعدی روبرو شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Leechmonger

Demons Souls 35

خوشبختانه Leechmonger را می‌توانید به راحتی با استفاده از کمان، شکست دهید. نکته اصلی که باید بدانید این است که شما هم باید به اندازه کافی نزدیک باس باشید تا او توپ‌های زالوی خود را به سمت شما پرت کند، و هم باید به اندازه کافی دور باشید که بتوانید جاخالی بدهید. از تخته‌های سمت چپ، به سمت پایین و تخته‌های سمت راست بروید. اینجا باس نمی‌تواند به شما حمله کند و به راحتی می‌توانید ایستاده و تیر بزنید. اگر خیلی دور باشید، به سمت شما زالو پرت نمی‌کند و از‌ آنها برای پر کردن سلامتی خود استفاده می‌نماید. با نزدیک باس ماندن می‌توانید به راحتی آن را شکست دهید. لازم به ذکر است که باس در برابر آتش ضعیف است، بنابراین می‌توانید برای تقویت حملات خود از آیتم Turpentine استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Leechmonger

Demons Souls 36

مطمئن شوید که مقدار زیادی Royal Lotus دارید، به این دلیل که منطقه Swamp of Sorrow باعث مسمومیت می‌شود. با پایین آمدن به منطقه باتلاقی شروع کنید و هنگامی که به پایین رسیدید، به سمت آبی که در سمت چپ شما قرار دارد بروید و سر راه خود آیتم‌ها را از جزیره‌های کوچک بردارید. در طول راه، آیتم‌هایی همچون Shard of Suckerstone و War Scythe را پیدا خواهید کرد. از سمت چپ آب، مسیر را ادامه دهید و در جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنید تا Meat Cleaver Black Phantom را رد کنید، و اگر قصد مبارزه با او را دارید، مطمئن شوید که این کار را در آب انجام نمی‌دهید. مسیر را ادامه دهید تا به دروازه‌ مِه برسید.

Demons Souls 37

از دیوار مِه عبور کرده و سپس به سمت راست نگاه کنید. باید شعله‌های بزرگ را از دور ببینید که مقصد شما را نشان می‌دهند. در حالی که از سمت چپ در حال پیشروی هستید، به سمت آن بروید. در طول مسیر چند حلزون بزرگ وجود دارد و یک دروازه مِه دیگر نیز منتظر شماست. مراقب Depraved Ones باشید که می‌توانند موجب مسمومیت شما شوند. بعد از دیوار مِه، شما با Filthy Woman روبرو خواهید شد. در حالی که دشمنان را تک تک شکست می‌دهید، در مسیر خود پیشروی کنید. مسیر را دنبال نمایید تا به تخته دیگری برسید که شما را به سمت بالا هدایت می‌کند. پس از رد شدن از تخته، به سمت چپ بروید و وارد منطقه باس فایت شوید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Dirty Colossus

Demons Souls 38

نیازی به حدس زدن نیست، این باس نیز بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید آن را شکست دهید. نکته‌ی باس، این است که پشت یکی از مشعل‌ها بروید تا از حملات دوربرد باس در امان بمانید. اگر به درستی ایستاده باشید، می‌توانید با استفاده از کمان، بدون دمیج خوردن به باس تیر بزنید. فقط مطمئن شوید که خودتان را در صورت لزوم تنظیم کنید و اگر ضربه خوردید، به سمت آتش بروید تا مگس‌هایی روی شما را بسوزاند.

روش دیگر، این است که به دلیل ضعف Dirty Colossus نسبت به آتش، با استفاده از Pine Resin روی یکی از اسلحه‌ها، به پشت آن رفته و ضربه بزنید. همچنین می‌توانید از طلسم‌های آتش استفاده کنید. هنگامی که می‌خواهد حمله کند عقب نشینی نموده و سعی کنید ضربات دو دستی به آن وارد نمایید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Maiden Astraea

Demons Souls 39

بخش بعدی با آخرین باس فایت این منطقه، یعنی Maiden Astraea آغاز می‌شود. این باس ترفند خاصی دارد که می‌توانید به جای خود او، محافظ او، Garl Vinland را بکشید. به محض عبور از مِه، مستقیم به سمت چپ بروید که به Garl Vinland منتهی می‌شود و می‌توانید آن را بکشید. او تا حدی چالش برانگیز است، اما نکته جالب این است که شما می‌توانید از چندین استراتژی مختلف برای شکست دادن او استفاده کنید.

ما متوجه شدیم که پشت ستون‌ها بسیار مفید هستند، زیرا شما می‌توانید دمیج زیادی را وارد کرده و حتی قبل از بلند شدن، حملات کوچک‌تری را به او وارد کنید. اگر از Thief’s Ring  استفاده می‌کنید، در یک مکان ایستاده و از سپر خود استفاده خواهد کرد. بنابراین به پشت او رفته و Backstab کنید. سپس اسلحه خود را در حالت دو دستی قرار داده و قبل از فرار، چند ضربه به او وارد نمایید. اگر او را غافلگیر کنید، می‌توانید به طور مداوم به او ضربه بزنید و سرانجام Stun خواهد شد. پس از مرگ او، با استفاده از مسیر پشت Vinland، که به Maiden می‌رسد، به سمت باتلاق بروید و با او صحبت کنید تا بدون انجام کاری، بمیرد. سپس با تخته سنگ کنار Maiden تعامل کنید تا به Nexus برگردید.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Tower Knight

Demons Souls 40

این دنیا را به یاد دارید؟ اکنون زمان مناسبی برای به پایان رساندن آن است، زیرا شما با شکست دادن Archdemon، به سطح بالایی رسیده‌اید. با باز کردن دری که در ابتدای بخش وجود دارد شروع کنید. به جلو بروید و از راه سنگ‌های شعله‌ور دور شوید. سپس از مسیر تازه باز شده در سمت راست استفاده کنید. به بخش زیرین رفته و از نردبان استفاده کنید. از پله‌ها به طبقه بالا بروید، با پله‌های بیشتری روبرو خواهید شد که سنگ شعله‌ور دیگری در بالای آن قرار دارد. به یکی از مسیر‌های فرعی رفته و راه خود را به سمت بالا ادامه دهید.

Demons Souls 41

در بالا، پس از دیوار مِه، به سمت چپ بروید و از کنار Red Eye Knight عبور کنید. سپس از پله‌ها بالا بروید تا به سنگ شعله‌ور دیگری برسید. از کناره‌ها حرکت نمایید تا با آن برخورد نکنید. در امتداد مسیر پیش بروید و دروازه مِه را در دوردست مشاهده خواهید کرد. پس از رسیدن به پله‌هایی که شما را به سمت باس بعدی هدایت می‌کنند، بازگشته و به سمت دیگر مِه بروید. با این کار، شما با یک Fat Official دیگر روبرو خواهید شد که پس از شکست دادن آن، می‌توانید با کشیدن اهرمی، به ابتدای منطقه میانبری باز کنید. همچنین در این راه می‌توانید Ostrava را نجات دهید. پس از آن، از پله‌ها بالا رفته، و وارد دروازه مِه شوید تا باس فایت شروع شود.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Penetrator

Demons Souls 42

متاسفانه Penetrator باس راحتی نیست و به این دلیل آن را برای پایان بازی نگه داشتیم. این باس به دلیل تهاجمی بودن، می‌تواند چالش برانگیز باشد. ما توصیه می‌کنیم که با استفاده از حملات دوربردی همانند جادو و تیر، آن را شکست دهید. وقتی می‌خواهد حمله کند، غلت زده و به پشت آن بروید تا بتوانید ضربه وارد کنید. سپس عقب نشینی کرده، از حملات دوربرد استفاده کنید، و دوباره این روند را تکرار کنید. نکته اصلی این است که شما می‌توانید او را Stun کنید و چندین حمله را بدون اینکه با شما کاری داشته باشد، به او وارد نمایید. امن‌ترین زمان برای غلتیدن موقعی بوده که حمله افقی خود را می‌زند، بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | تخته سنگ Penetrator

Demons Souls 43

وجود دشمنان سخت، و اژدهایی آبی که مسیر شما را مسدود می‌کند، بخش بعدی را سخت کرده است. به منطقه باز بروید تا با سه Black Phantom روبرو شوید. اگر Thief’s Ring را داشته باشید، شما را اذیت نخواهند کرد، فقط مطمئن باشید که تک تک آنها را از بین می‌برید چرا که آیتم‌های مفیدی را کسب خواهید کرد. مسیر سمت راست را ادامه دهید و از پله‌ها بالا بروید و دوباره دشمنان خود را تک تک از بین ببرید.

راه فرار از اژدها، این است که به محض دمیج خوردن Fat Official از آتش اژدها، به سمت ساختمان بدوید. Crystal Gekko را بکشید و سپس از پله‌ها بالا رفته تا به طبقه بالا برسید. اینجا می‌توانید با داشتن ۱۵۰ تیر، نوار سلامتی اژدهای آبی را به ۵۰ درصد برسانید تا به سمت قلعه پشت خود پرواز کند. پله‌ها را طی کنید و اژدهایی که در خارج قلعه قرار دارد را مشاهده خواهید کرد. برای بالا رفتن با خیال راحت، پشت ستون دوم ایستاده، و صبر کنید تا اژدها دو حمله آتشین بزند. سپس از سمت چپ، به سمت پله‌ها دویده و لحظه‌ای درنگ نکنید.

Demons Souls 44

پس از اینکه به داخل رسیدید، به عقب برگردید تا اژدها را با استفاده از حملات جادویی و یا تیر، شکست دهید. با کشتن اژدها، دیگر آتش آن شما را اذیت نخواهد کرد، پس برای کشتن آن وقت بگذارید. سپس،‌ به عقب برگردید و از پله‌های داخل که به Ostrava و Black Phantom می‌رسند، بالا بروید. آن را می‌توانید از لبه پرت کرده و یا Backstab کنید. سپس از آسانسور برای رسیدن به باس بعدی استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که پس از اینکه تمامی باس‌ها را شکست دادید، نمی‌توانید به کمک Maiden in Black شخصیت خود را ارتقا دهید، بنابراین اگر قصد بالا بردن سطح شخصیت خود را دارید، قبل از رسیدن به پایان اینکار را انجام دهید.

Demons Souls 45

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت Old King Allant

Demons Souls 46

این باس نیز باس بسیار ساده‌ای است. اگر Thief’s Ring را داشته باشید و پس از اینکه از دیوار مِه عبور کردید، حرکت نکنید، باس در بالای پله‌ها به شما پشت خواهد کرد، سپس به آرامی نزدیک شده و از طلسم Poison Cloud استفاده کنید. مقداری آیتم برای پر کردن مانا با خود بیاورید. با وجود اینکه این روش طول می‌کشد، اما راحت تر از مبارزه معمولی با آن است.

اکر می‌خواهید طبق خواسته‌های باس با او بجنگید، باید محافظه کارانه عمل نموده و منتظر باشید تا او حمله کند، سپس غلت بزنید و به آن ضربه وارد کنید. مراقب حمله انفجاری آن باشید، که برای جلوگیری از آسیب دیدن باید به طرف دیگر منطقه باس فایت بروید. او به سمت شما تیر میندازد، بنابراین غلت بزنید و پس از چند ضربه عقب نشینی کنید. این روند را تا زمانی که بمیرد تکرار کنید. همچنین می‌توانید میان حملات دستیش به او ضربه بزنید، اما این کار کمی خطرناک است و ممکن است سطح Soul شما را بدزدد.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls | باس فایت King Allant

Demons Souls 47

در این مرحله، پس از بازگشت به Maiden in Black، مسیری در زیر باز می‌شود که شما را به بخش پایانی بازی هدایت می‌کند. باید بدانید که پس از شکست دادن باس، به طور خودکار New Game Plus شروع می‌شود، بنابراین قبل از شروع مبارزه حتما مناطق دیگر را کاوش کنید.

Demons Souls 48

وقتی آماده شدید، مسیر را ادامه دهید تا ساده‌ترین مبارزه بازی را شروع کنید. برای شکست دادن باس، پشت سر آن بروید و پس از چند ضربه، عقب نشینی نمایید تا نفسی تازه کنید. سپس دوباره نزدیک شده، چند حمله دیگر وارد کرده و این روند را تا زمانی که بمیرد، تکرار کنید. همچنین برای شکست دادن آن می‌توانید از حملات دوربرد استفاده کنید. پس از مرگ باس، آیتم Soulbrandt را که می‌توانید برای تشکیل Northern Regalia از آن استفاده کنید را بردارید. سپس Maiden in Black را بکشید، و یا از دیوار مِه پشت خود عبور کنید تا بازی را به اتمام برسانید. کشتن Maiden in Black به عنوان پایان بد بازی عمل می‌کند، در حالی که انتخاب دیگر پایان خوب بازی است.

تبریک می‌گوییم، شما موفق به اتمام Demon’s Souls شدید!

منبع
GamesRadar
عضویت
اطلاع از
guest

13 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
randy
randy
3 سال قبل

خسته نباشید خیلی مطلب کاملی بود

رضا مدرسی
رضا مدرسی
3 سال قبل

آقای امانی عالی و کامل بود
دم‌تون گرم!

Hamid
Hamid
1 سال قبل

سلام چگونه بازی سیو کنیم هربار میمیرم از اول میاد

EMAREI
EMAREI
2 سال قبل

حقیقتش من عین این مطلب رو توی یه سایت خارجی دیدم. و اگه این ترجمه همون باشه باید بگم برای یه تازه کار اصلا خوب نیست چون مقابله با flamelurker و Dragon God به این زودی خیلی سخته. من خودم به جای flamelurker رفتمIsland Edge و بعد از کشتن اولین Demon رفتم سمت prison of hope.

شایا
شایا
1 سال قبل

سلام. من غول اول رو کشتم ولی به طبقه بالا که رفتم ، برام چیزی باز نشد و کسی نبود که باهاش صحبت کنم. چطور باید اون درب رو باز کنم؟ منظورم مانیومنتال هست. وقتی باز نشه من نمیتونم هیچ چیزی رو آپگرید کنم.

Mohammad
Mohammad
2 سال قبل

با سلام چطوری میشه انلاین بازی کرد بازی رو هر چقدر دنبال انلاین بازی کردنش گشتم نتونستم پیدا کنم ممنون میشم کمکم کنید

EMAREI
EMAREI
Reply to  Mohammad
2 سال قبل

به اینترنت وصل باشین و اکانتتون پلاس داشته باشه میتونید آنلاین بازی کنید.

امیر محمد رنجبر
امیر محمد رنجبر
2 سال قبل

کارت عالی بود من ۳ ماهه ps5خریدم نمیتونستم بازی رو تموم کنم ولی با کمک تو تونست ۱ ماهه به مرحله ۲-۳برم خیلی ممنونم ازت که این همه زحمت کشیدی

Saeid
Saeid
Reply to  امیر محمد رنجبر
2 سال قبل

سلام داداش من نمیتونم وارد Stonefang Tunnel بشه میتونی کمکم کنی

Saeid
Saeid
2 سال قبل

سلام چرا برای من وارد ۲.۱ نمیشه

EMAREI
EMAREI
Reply to  Saeid
2 سال قبل

برای ورود باید Arch Demon رو شکست بدین اول. به بقیه دنیاهای بازی سر بزنید. لزومن نمیخواد یک مپ رو تا اخرش برید.

معین
معین
2 سال قبل

سلام . خسته نباشید . یه سوال داشتم . من یدونه طلسم جدید خریدم می خواستم بدونم چطوری ازش استفاده کنم

Msms
Msms
Reply to  معین
9 ماه قبل

باید اول به مدرسه جادوگری هاگوارتز بری بعد با هری پاتر آشنا بشی بعد یاد میگیری

دکمه بازگشت به بالا
13
0
Would love your thoughts, please comment.x