راهنمای بازی

راهنمای بازی Among Us

بهترین نکات برای فریب دادن دوستانتان

به دنبال نکاتی برای مخفی ماندن در نقش یک شیاد (Imposter) می‌گردید؟ یا شاید هم می‌خواهید به عنوان یکی از اعضای خدمه شیادان گروه خود را شناسایی کنید؟ انجام یک بازی جدید با دوستان خود می‌تواند کمی گیج کننده باشد، خصوصاً اگر اطلاعات زیادی در مورد آن بازی نداشته باشید، اما نگذارید این موضوع شما را از تجربه بازی Among Us منصرف کند. در این مقاله به عنوان یک دادستان حرفه‌ای (البته از دید خودمان) توانایی‌های شما در تشخیص دادن مجرمان را تقویت می‌کنیم، و در عین حال راه دستیابی به نهایت پتانسیلتان به عنوان یک حقه باز را نیز پیش روی شما خواهیم گذاشت. در ادامه با مقاله راهنمای بازی Among Us با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

سالم ماندن و انجام وظایف خود به عنوان عضوی از خدمه یک سمت قضیه است، اما بدون شک دوست دارید تا در نقش یک شیاد از بهترین نکات برای مخفی شدن در میان سایر اعضای خدمه آگاه شوید. چه شما یک عضو خدمه صادق و چه یک شیاد آب‌زیرکاه باشید، در این راهنمای بازی Among Us نکاتی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که می‌توانند کمک بسیاری برای شما باشند.

فهرست محتوا

راهنمای بازی Among Us – نکات حیاتی برای تازه‌واردان

بازی Among Us از حداقل ۴ تا حداکثر ۱۰ بازیکن پشتیبانی می‌کند که این بازیکنان در دو تیم مختلف تقسیم می‌شوند: بین ۱ تا ۳ بازیکن نقش شیاد (Imposter) را خواهند گرفت، و باقی بازیکنان اعضای خدمه (Crewmate) خواهند بود. اعضای خدمه با انجام وظایف ساده‌ای پیرامون نقشه، یا شناسایی و بیرون انداختن تمام شیادان از گروه، برنده می‌شوند. شیادان نیز با مخفی ماندن و کشتن اعضای خدمه تا زمانی که تعداد کمی از اعضای خدمه باقی مانده باشند، برنده می‌شوند. زمانی که یک جسد پیدا و گزارش شود، بازی تمام بازیکنان را به یک جلسه خواهد برد تا در مورد جسد و موضوعات مختلف گفتگو کنند. سپس بازیکنان می‌توانند علیه افرادی که به نظرشان شیاد هستند رأی دهند یا آن که اگر مدرک کافی ندارند، از رأی دادن صرف‌نظر کنند. حال که کلیت بازی را برای شما توضیح دادیم، بگذارید در ادامه راهنمای بازی Among Us نکاتی عمومی را برای داشتن تجربه‌ای بهتر در این عنوان برایتان بگوییم.

راهنمای بازی Among Us – خود را با نقشه‌ها و وظایف موجود در هر یک آشنا کنید

همانند بازی‌های دیگر، مشاهده چند دور بازی Among Us روی وبسایت توییچ و یادگیری آن که بعضی وظایف و اتاق‌ها در کجای نقشه قرار دارند، می‌تواند نقطه آغازین خوبی باشد. توصیه می‌کنیم سربرگی حاوی نقشه‌ای که مشغول بازی کردن در آن هستید را به صورت جداگانه باز نگه دارید تا آن که با مکان اتاق‌ها و نام هر یک آشنا شوید. دانستن نام هر وظیفه و محل قرارگیری آن‌ها روی نقشه نیز می‌تواند بسیار مفید باشد زیر در این صورت به عنوان یک عضو خدمه با سرعت و کارایی بسیار بهتری به انجام این وظایف خواهید پرداخت و در نقش یک شیاد نیز می‌توانید دروغ‌های بسیار باورپذیرتری را بگویید.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Cube Escape: The Cave
خواندن

راهنمای بازی Among Us – شششش!

هنگام انجام دادن وظایف، حرف زدن ممنوع است. تنها زمان‌هایی که شما اجازه صحبت کردن دارید (معمولاً از طریق برنامه دیسکورد) پیش از شروع هر دور یا هنگام برگزاری جلسات است. شما همچنین پس از آن که کشته شدید اجازه صحبت کردن ندارید. اعضای گروه هنوز می‌توانند در قالب روح در سراسر نقشه جابجا شده و وظابف را انجام دهند ولی در طول جلسات حق صحبت کردن ندارند.

راهنمای بازی Among Us – هوشیاری کلید موفقیت است

هنگام جابجایی در ایستگاه، حواستان به کارهای دیگر بازیکنان نیز باشد. به عنوان مثال، اگر مشاهده کردید که سه بازیکن در حال حرکت به سمت اتاق Admin در نقشه Skeld هستند و سپس جسدی در آن نزدیکی گزارش داده شد، می‌توانید این اطلاعات را در جلسه با سایر اعضای گروه به اشتراک بگذارید. به صورتی مشابه، در نقش شیاد نیز دانستن آن که هر کدام از اعضای خدمه در کجای نقشه قرار دارند کمک بسیاری در مخفی مانند به شما خواهد کرد و حتی می‌تواند این موقعیت را برای شما فراهم کند که شخص دیگری را مقصر اعمال ناپسند خود جلوه دهید.

نکات مخصوص اعضای خدمه: چگونه قاتل را شناسایی کنید

وظایف خود را کامل کنید

شاید این موضوع ساده‌ای به نظر برسد اما بسیار آسان بوده که در هیجان این بازی غرق شوید و از یاد ببرید که وظایفی نیز برای انجام دادن دارید. بسته به تنظیماتی که میزبان بازی برای هر دور در نظر گرفته است، چندین وظیفه کوتاه و بلند در هر دور وجود خواهند داشت. خوشبختانه این وظایف به سادگی زدن چند شماره روی صفحه کلید یا انداختن تعدادی برگ داخل سطل آشغال هستند. اگر فعالیت مشکوکانه‌ای پیرامون خود دیدید، حواستان را جمع کنید، هرچند یادتان نرود تا تمرکزتان را روی وظابف خود نگه دارید تا شیادان گروه را تحت فشار قرار دهید.

راهنمای گشایش صندوق‌های قورباغه‌ای در Mortal Shell
خواندن

وقایع خرابکاری (Sabotage) را نادیده نگیرید

اگر یک شیاد مشغول خرابکاری در ایستگاه باشد، لازم است تا شما فوراً به یک اتاق خاص رفته و از خراب شدن تجهیزات جلوگیری کرده و آن‌ها را تعمیر نمایید. اگر کل تیم شما خراب شدن رآکتورها یا از کار افتادن سیستم اکسیژن را نادیده بگیرد، شیادان می‌توانند به آسانی در آن دور پیروز شوند. پس در چنین شرایطی، پیکان‌های پدیدار شده روی صفحه‌تان را دنبال نمایید و جهت حل هر چه سریع‌تر این مشکلات با سایر اعضای تیم خود همکاری کنید. از دیگر خرابکاری‌های موجود در بازی می‌توان به خاموشی چراغ‌ها و قفل کردن در‌ها اشاره داشت. اعضای خدمه می‌توانند چراغ‌ها را درست کنند اما در مورد دَرها تنها کاری که می‌توان انجام داد آن است که صبر کنید تا پس از مدتی دوباره درست شوند (و همچنین دست به دعا باشید که همراه با یک شیاد در اتاقی زندانی نشوید).

جلسات را عقب نیندازید، یک جلسه اضطراری برگزار کنید

می‌توان در بازی Among Us جلسات اضطراری (Emergency Meeting) برگزار کرد. اگر فکر می‌کنید اطلاعات کلیدی و مهمی در مورد شیادان بدست آورده‌اید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. هر نقش دارای یک دکمه اضطراری (Emergency) است و میزبان بازی می‌تواند تعداد دفعات استفاده از این دکمه را تغییر دهید. یکی از نکات راهنمای بازی Among Us که شاید اکثراً نسبت به آن بی‌توجه باشند، این بوده که حتماً لازم نیست شما هویت دقیق یک شیاد را دانسته و مدرکی داشته باشید تا این جلسات را برگزار کنید. می‌توانید از این جلسات برای گفتگو در مورد وقایع رخ داده، حذف کردن احتمالات و نزدیک شدن به شناسایی شیادان بهره بگیرید. مکان دکمه اضطراری در هر نقشه متفاوت است: در The Skeld و MIRA HQ این دکمه در کافه‌تریا قرار دارد، در حالی که در نقشه Polus این دکمه در دفتر (Office) واقع شده است.

راهنمای بازی Empires & Puzzles
خواندن

پس از زدن این دکمه چندین ثانیه زمان می‌برد تا انیمیشن انجام این عمل به پایان برسد پس اگر شیادی در آن نزدیکی قرار دارد، ممکن است وی شما را غافلگیر کند. به یاد داشته باشید که خرابکاری‌های مربوط به رآکتور، اکسیژن، ارتباطات و چراغ‌ها، به صورت موقت توانایی تعامل اعضای خدمه با دکمه اضطراری را متوقف می‌کنند، و پس از استفاده از این دکمه نیز، سایر اعضای خدمه باید مدتی را صبر کنند تا بتوانند دوباره از آن استفاده نمایند.

نکات مخصوص شیادان: چگونه دوستان خود را فریب دهید

دریچه تهویه

برخلاف اعضای خدمه، شیادان می‌توانند با پریدن داخل دریچه‌های تهویه – دریچه‌های کوچک و خاکستری رنگی که روی زمین قرار دارند – به سرعت در نقشه جابجا شوند. شما می‌توانید در این دریچه‌ها پنهان شده و تصمیم بگیرید که مقصد بعدی شما کدام اتاق است، هرچند به یاد داشته باشید که هنگام قرارگیری در این دریچه‌ها، روند کاهش زمان مورد نیاز (Cooldown) برای فعال‌سازی دوباره قابلیت خرابکاری و کشتن اعضای خدمه، متوقف خواهد شد. پیش از بیرون آمدن از دریچه تهویه، بهتر است کمی صبر کرده و دقت کنید که کدام اعضای خدمه نزدیک شما هستند – شما باید از پدیدار شدن جلوی آن‌ها و لو دادن این موضوع که یک شیاد هستید خودداری کنید.

وانمود کنید که مشغول کار هستید

به عنوان یک شیاد، وظیفه شما خرابکاری در ایستگاه و کشتن اعضای خدمه است، هرچند باید در ذهن خود وظایفی را مد نظر داشته باشید تا وانمود کنید که همراه با سایر اعضای خدمه مشغول انجام کار هستید. بین جلسات چندین وظیفه را مد نظر داشته باشید تا اگر در جلسات از شما پرسیدند که چه می‌کردید، بتوانید ادعا کنید که مشغول انجام آن وظایف بوده‌اید. این یکی از نکات مهم در راهنمای بازی Among Us است، اما خب اگر به صورت کلی در دروغگوی خوبی باشید، این امر می‌تواند به شما کمک مضاعفی بکند. البته به یاد داشته باشید که نمی‌توانید به صورت ساختگی به انجام وظایف بصری بپردازید – با انجام این کار فوراً خود را به عنوان یک شیاد لو خواهید داد.

راهنمای قدم به قدم بازی Uncharted: The Lost Legacy (قسمت اول)
خواندن

رفتن به سمت درگاه‌ها و توقف کردن در آنجا برای چند ثانیه به صورتی که انگار در حال انجام وظایف هستید نیز می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. حواستان باشد که دیگران در حال مشاهده رفتار شما هستند، و اعضای خدمه حرفه‌ای، در جلسات اشخاصی که کاری انجام نمی‌دادند را لو خواهند داد. پس از بازی کردن به مدت چند ساعت، شما یاد خواهید گرفت که چگونه از خود دفاع کنید و در مواقع خاص تقصیر را گردن شخص دیگری بیندازید.

خرابکاری کنید!

خاموش کردن چراغ‌ها، از کار انداختن رآکتور و بستن دَرها تنها چندین راه از میان تمام راه‌های موجود در بازی بوده که می‌توانید از آن‌ها برای کم کردن سرعت اعضای خدمه و برنامه‌ریزی یک قتل استفاده کنید. پس از انجام یک خرابکاری باید مدتی بگذرد تا بتوانید دوباره از آن استفاده نمایید، پس برنامه‌ریزی داشته باشید و ببینید که چگونه می‌توان پس از انجام یک قتل، به سرعت از آن مکان گریخت. کشتن دیگران در کنار دریچه‌های تهویه راه فرار سریعی را برای شما فراهم می‌کند، هرچند اگر بتوانید خودتان را با یکی از اعضای خدمه در آن اتاق زندانی کنید، قابلیت آن را خواهید داشت تا بدون آن که کسی شما را ببیند و شخص مورد نظر توانایی فرار کردن را داشته باشد، او را بکشید.

خاموش کردن چراغ‌ها میدان دید اعضای خدمه را کاهش می‌دهد تا بدین صورت بتوانید حتی زمانی که دیگران در نزدیکی شما قرار دارند، به سرعت (بدون آن که دیده شوید) یکی از اعضای خدمه را بکشید و سریعاً به سمت دیگری از سفینه بروید. شما همچنین می‌توانید خرابکاری‌هایی را ایجاد کنید که نیازمند تعمیر وسایل توسط اعضای خدمه داشته باشند اما پس از آن خود به تعمیر این وسایل بپردازید تا خودتان را بی‌گناه جلوه دهید.

راهنمای بازی Grim Soul: Dark Fantasy Adventure
خواندن

حواستان به دوربین‌ها باشد

اعضای خدمه می‌توانند با استفاده از دوربین‌ها سایر هم‌تیمی‌هایشان را مشاهده کنند. در حالی که بهترین حالت آن بوده که جلوی دوربین شخصی را نکشید، گاهی اوقات فرصتی کوتاه برای انجام یک قتل برایتان فراهم شده و فقط چندین ثانیه برای استفاده از آن وقت دارید. خوشبختانه زمانی که دوربین‌ها فعال باشند یک نور قرمز چشمک‌زن از خود ساطع می‌کنند و بدین صورت می‌توانید به این موضوع پی‌ ببرید. حتی اگر خارج از محدوده دوربین شخصی را بکشید، اگر متوجه شدید که شخص دیگری در حال بررسی محیطی در نزدیکی آن است، ارزشش را دارد تا به صورت عادی وارد اتاق شده (وانمود کنید که مشغول انجام وظیفه‌ای هستید) و سپس به صورت طبیعی نیز از اتاق خارج شوید.

جسدها را گزارش دهید

بدست آوردن اعتماد سایر بازیکنان کار دشواری است، اما شما می‌توانید با گزارش دادن جسدی که خودتان کشته‌اید، تلاش کرده و شخص بی‌گناهی را مقصر جلوه دهید. این استراتژی بدون شک ریسک زیادی داشته و اگر سایر بازیکنان نسبت به شما مشکوک باشند، می‌تواند به آسانی علیه شما کار کند. هرچند، اگر تا این لحظه با دقت بازی کرده باشید و در ملاقات‌های قبلی شخصی ضمانت حضور شما (و بی‌گناهیتان) را کرده باشد، تکنیک پنهان شدن در ملاعام می‌تواند به خوبی برای شما جواب دهد. همچنین، اگر از شک اعضای خدمه نسبت به یکی از بازیکنان بی‌گناه آگاه هستید، برنامه‌ریزی کردن زمان گزارش جسد به صورتی که وی نزدیک به محل وقوع حادثه باشد، می‌تواند به بیرون انداختن آن بازیکن توسط سایر اعضای خدمه کمک کند و خطر بیرون انداختن شما را کاهش دهد.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 - قسمت اول
خواندن

با دیگر شیادان هماهنگ باشید

این مورد بدون شک یکی از سخت‌ترین نکات در راهنمای بازی Among Us است، اما اگر بتوانید آن را اجرا کنید، بازی به سرعت تمام می‌شود. اگر در دوری هستید که چندین شیاد در آن حضور دارند، حواستان به اعمال آن‌ها باشد. شاید توانایی آن را نداشته باشید که مستقیماً با آن‌ها صحبت کنید، اما بسته به خرابکاری‌های انجام شده توسط آن‌ها و همچنین حرکاتشان روی نقشه، می‌توانید متوجه برنامه‌هایی که در سر دارند بشوید.

درست است که عمل کردن به صورت جداگانه بدین معنا بوده که سایر اعضای خدمه می‌توانند بی‌گناه بودن شما را ضمانت کنند، اما اگر با یکدیگر نیز همکاری کنید، می‌توانید ضامن یکدیگر باشید، البته به شرط آن که داستانی قابل باور را ارائه دهید. در بخش‌های پایانی بازی که تعداد اعضای خدمه کمی باقی مانده است، یا زمانی که اعضای خدمه در حال به اتمام رساندن وظایف خود هستند، همکاری کردن با یک شیاد دیگر می‌تواند بازی را به سرعت (به نفع شما) به پایان برساند. انتخاب خرابکاریی که به هر دوی شما کمک می‌کند، مثلاً خاموش کردن چراغ‌ها، می‌تواند موقعیت قتلی برای هر دو نفر شما ایجاد کند، و بدین صورت نهایت استفاده را از زمان مورد نیاز برای انجام خرابکاری‌های بعدی خود برده‌اید.

با ذکر این نکته به پایان راهنمای بازی Among Us می‌رسیم. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. بازی Among Us هم‌اکنون روی رایانه‌های شخصی، سیستم عامل اندروید و iOS قابل دسترسی است.

منبع
PC Gamer
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن