راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Dauntless – نکاتی که باید در ابتدای بازی بدانید

تمام نکاتی که باید پیش از اولین شکارتان بدانید

استودیوی Phoenix Labs بتازگی ساخته جدید خود را برروی فروشگاه اپیک گیمز و کنسول‌ها منتشر کرده است. در این بازی شما و دوستانتان به همراه تجهیزات وارد منطقه‌ای شده و با هیولاهای موجود مبارزه می‌کنید. هیولاها را پیش از اینکه شما را از بین ببرند، بکشید و اجزای بدن آن‌ها را برای ساخت سلاح و زره جمع‌آوری کنید.

بازیکنانی که با فرانچایز Monster Hunter آشنایی داشته باشند، ایده کلی بازی را بخوبی درک خواهند کرد. Dauntless شاید به اندازه Monster Hunter: World پیچیده نباشد، اما بهتر است پیش از شروع اولین شکار خود نکاتی را در مورد بازی بدانید.

این راهنما تمام چیزهایی که در ساعات اولیه تجربه بازی نیاز خواهید داشت به شما خواهد آموخت. با راهنمای قدم به قدم بازی Dauntless همراه ما باشید.

بهره‌وری از ماموریت‌ها:

Dauntless 1
در سمت راست صفحه به شما نمایش داده می‌شود که با کشتن این Drask برروی چند ماموریت پیشروی خواهید کرد

پس از گذراندن آموزش کوتاه بازی وارد Ramsgate خواهید شد، شهری کوچک پُر از آدم‌هایی که می‌خواهند با شما صحبت کنند. به بالای صفحه و قطب‌ نمای خود نگاه کنید و با هر کسی که بالای سرش علامت طلایی می‌بینید صحبت کنید. با اینکار خیلی زود تعدادی ماموریت خواهید داشت تا به سراغ‌شان بروید.

خوبی بازی این است که می‌توانید در آنِ واحد برروی چندین ماموریت کار کنید. اگر می‌خواهید سه ماموریت گشت‌زنی برای شخصی انجام دهید (انجام شکار تصادفی/ شانسی) و برای شخصی دیگر یک Behemoth آتشین (نام هیولاها در بازی) را با استفاده از یک سلاح یخی شکار کنید، بدنبال هیولای آتشین باشید. منوی ماموریت‌های Dauntless ویژگی جذابی دارد که به شما نشان می‌دهد با مبارزه با یک هیولای خاص می‌توان برروی چند ماجراجویی بطور همزمان پیشروی کرد.

راهنمای بازی Gears 5 - بخش Escape و فوت و فن‌های آن
خواندن

پیش از شروع یک ماموریت چند لحظه‌ای را صرف کنید تا ببینید کشتن کدام Behemoth به شما کمک می‌کند تا برروی چندین ماجراجویی پیشروی کنید. هر چه سریعتر ماجراجویی‌ها را کامل کنید، زودتر ویژگی‌های جدید را باز خواهید کرد.

تمام سلاح‌ها را امتحان کنید:

Dauntless دارای شش کلاس مختلف برای سلاح‌ها است که تقریبا همه آن‌ها پس از گذراندن بخش آموزشی در دسترس هستند. پس از کشتن اولین هیولای خود، نسخه پایه‌ای همه سلاح‌ها را دریافت خواهید کرد (غیر از Repeaters که بعدا بدست می‌آورید). پیش از آنکه هیجان‌زده شوید و شروع به ارتقای آن‌ها کنید، بهتر است چند دقیقه‌ای را صرف بررسی هر یک از انواع سلاح‌ها کنید.

هر پنج اسلحه دارای یک ویژگی منحصر بفرد است. سلاح‌هایی مثل شمشیر و تبر برای قطع دم Behemothها مناسب هستند، از طرفی پتک/ چکش‌ها برای گیج کردن هیولاها و شکستن تجهیزات فوق العاده‌اند.

اگر هر زمان سردرگم شدید که کدام کلاس چه ویژگی‌ای دارد، منوی بازی را باز کنید و لیست حرکات (move list) را مشاهده کنید – این بخش هر اطلاعاتی را که نیاز داشته باشید به شما خواهد داد. در نهایت ماموریت‌هایی را دریافت خواهید کرد تا همه کلاس‌ها را امتحان کنید، اما این دلیل نمی‌شود تا همان ابتدای بازی خود را با ویژگی هر یک از آن‌ها آشنا نکنید.

شکار فردی (تنها) را امتحان کنید:

Dauntless 2
انجام شکار فردی را فراموش نکنید

در پایان هر شکار در Dauntless درجه‌ای برای عملکرد خود دریافت خواهید کرد. این سیستم بر پایه میزان خسارت وارد کرده به Behemothها و تعداد دفعات کشته شدن بازیکن در طول شکار، کار می‌کند. اگر در طول تجربه بازی متوجه ضعفی در بازی کردنتان شدید، شکار فردی را امتحان کنید. زمانی که شکاری را انتخاب می‌کنید برروی دکمه Private Hunt کلیک کنید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت چهارم
خواندن

انجام فردی ماموریت‌ها به شما آزادی عمل زیادی می‌دهد. این برعهده شماست تا Behemothایی را پیدا کرده و از بین ببرید. هیولا در تمام مدت مبارزه برروی شما تمرکز دارد و همین مورد سبب می‌شود تا ضعف‌های بازی کردنتان را به سرعت پیدا کنید.

شکارهای فردی سخت هستند، اما راه مناسبی برای بهبود شیوه مبارزه شما خواهند بود.

یادتان باشد تا آیتم‌های همراهتان را مجدد بسازید:

پس از اینکه از شکاری بازگشتید، اگر تعدادی از آیتم‌های همراه خود را مصرف کرده بودید مجدد آن‌ها را پُر کنید (بسازید). اما اگر تمام آن‌ها را مصرف کرده باشید، ممکن است خود را درون شکاری بدون ابزارهای مورد علاقه‌تان بیابید. در Dauntless نیازی به آماده‌ سازی‌ آنچنانی‌ای نیست، اما اطمینان حاصل کنید تا پیش از شروع یک ماموریت تعدادی کافی نارنجک و معجون‌ بسازید تا همراه خود داشته باشید.

اول جا خالی دهید، سپس حمله کنید:

هدف همه شکارها از بین بردن Behemothها است، اما اگر خودتان کشته شوید نمی‌توانید اینکار را انجام دهید. جا خالی دادن در Dauntless بسیار کاربردی است و با اینکار می‌توانید اکثر حملات را خنثی کنید. اگر احساس کردید قرار است ضربه‌ای به شما وارد شود جا خالی دهید. با توجه به موارد ذکر شده ممکن است استفاده از سلاح‌های کُند و سنگینی مثل تبر و پتک در نبردها کمی عذاب آور باشد، اما داشتن صبر همیشه در بدست آوردن نتیجه مطلوب یاری‌تان خواهد کرد.

شکست در Dauntless چیزی نیست که زیاد اتفاق بیوفتد. نوار خطر در گوشه سمت راست بالای تصویر زمانی که بازیکنی برروی زمین بیوفتد و نیاز به احیا داشته باشد، روشن می‌شود. اگر نوار خطر تیم‌تان به ۱۰۰ درصد رسید بازیکنان دیگر قادر به احیای یکدیگر نخواهند بود و تنها زمانی که هنوز یکی از سه معجون احیای خودکار را در اختیار داشته باشید، می‌توانید به بازی برگردید. اگر تمام تیم در نوار خطر ۱۰۰ درصد کشته شوند، شکار به پایان می‌رسد.

بازی Psychonauts 2 چگونه به موضوع سلامت روانی پرداخته است؟
خواندن

تنها راهی که میزان خطر را کاهش می‌دهد کشتن Behemoth و کامل کردن شکار است، یا اینکه به قدری به Behemoth ضربه وارد کنید تا پا به فرار بگذارد. اگر در ابتدای درگیری نقش بر زمین شدید، بهتر است از معجون‌های احیای خودکار استفاده نکنید و صبر کنید تا دوستان‌تان شما را بلند کنند.

با احتیاط بازی کنید و سعی کنید نقش بر زمین نشوید. با زنده ماندن در طول شکار جوایز و پاداش‌های بهتری دریافت خواهید نمود.

به شکارهای خود تنوع بخشید:

Dauntless 3
صفحه Mastery برای Quillshot (نام یکی از هیولاهای بازی)

هیولاهای زیادی در بازی Dauntless وجود دارند؛ بهتر است وقت بگذارید و با همه آن‌ها مبارزه کنید. حتی اگر ماموریتی برای کشتن هیولای خاصی نداشتید، بهتر است زمانی در نظر بگیرید تا آن‌ها را بیشتر بشناسید.

سیستم Mastery انواع و اقسام پاداش‌ها را برای انجام وظایف خاصی ارائه می‌کند و به ارتقای سطح شما کمک خواهد کرد. می‌توانید سطح Mastery خود را با کشتن Behemothها و یا استفاده از سلاح‌های خاص ارتقا دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب امتیاز Mastery از بین بردن Behemothهای خاصی پس از باز شدن آن‌هاست.

بعنوان مثال اگر Quillshot (نام هیولای تصویر بالا) را باز کرده‌اید اما هنوز یکی از آن‌ها را نکشته‌اید، کمی وقت بگذارید تا امتیاز Mastery مرتبط با این هیولا را کسب کنید.

از Neutral استفاده کرده و مقداری پول برای خود ذخیره کنید:

Dauntless 4
The Middleman

در ۱۰ سطح اولیه بازی به پنج عنصر مختلف برخواهید خورد: Terra ،Frost ،Blaze ،Shock و Neutral. هرکدام از این عنصرها برای از بین بردن Behemothهای خاصی تاثیرگذار هستند، این مورد برای زره‌ها نیز صدق می‌کند. اما می‌شود گفت Neutral در مبارزه با انواع عناصر مختلف نه خیلی خوب است و نه خیلی بد، آن neutral (خنثی) است!

راهنمای بازی War and Order
خواندن

در ابتدای بازی اجزای Behemoth و پول محدودی در اختیار دارید و همین موضوع ساخت انواع اسلحه و زره‌ها را سخت می‌کند. در نهایت ماجراجویی‌ای دریافت خواهید کرد تا به سطح ۱۰ و تجهیز اسلحه و زره با سطح بالا برسید. با اینکه در ابتدا ممکن است تمرکز برروی عنصر خاصی نظرتان را جلب کند، اما بهتر است بدنبال کسب گوی‌های Neutral از هیولاهایی از نوع Neutral باشید. شما برتری‌ خاصی در برابر هیولاها نخواهید داشت، اما آن‌ها نیز برتری خاصی به شما ندارند.

پس از اینکه به سطح ۱۰ رسیدید و مجموعه‌ای از اعضای هیولاها را جمع‌آوری کردید، می‌توانید به سراغ تنوع بخشیدن به تجهیزات خود بروید. اما همانطور که در بخش سلاح‌ها پیشنهاد کردیم، تا زمانی که از اسلحه‌ای خوشتان نیامده آن را ارتقا ندهید. در غیر اینصورت مجبور خواهید شد تا مجدد بدنبال کشتن هیولاها و جمع‌آوری اعضایی بروید که پیش‌تر آن‌ها را جمع کرده‌ بودید.

همچنین در اوایل بازی به مواردی بنام Cell برخواهید خورد. با استفاده از این آیتم‌ها می‌توانید سلاح‌های خود را شخصی‌سازی کرده و آن‌ها را بصورت جزئی ارتقا دهید. در استفاده از Cellها راحت باشید زیرا در هر زمان می‌توانید آن‌ها را جابجا کنید. با این حال در Ramsgate فروشنده‌ای بنام The Middleman وجود دارد. او می‌تواند در ساخت Cellهای قدرتمند به شما کمک کند. واحدهای پولی Ace Chips و Aetherdust را برای خرید از این فرد ذخیره کنید.

در نهایت به پایان این راهنما رسیدیم. امیدوارم با خواندن این مطلب آماده‌تر به سراغ تجربه Dauntless بروید.

عضویت
اطلاع از
guest

4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Sepehr
Sepehr
3 سال قبل

An error occurred while communicating with the game please try again later

Sepehr
Sepehr
Reply to  Sepehr
3 سال قبل

این error رو میده

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  Sepehr
3 سال قبل

متاسفانه بازی از سمت اپیک‌گیمز دسترسی ایران رو محدود کرده و با آی‌پی ایران نمی‌تونین وصل بشید.

نوید کیان ارثی
نوید کیان ارثی
Reply to  امیرحسین دهنوی
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید
آیا روشی هست بشه رو کنسول بازی کرد من الان دانلودش کردم ولی ارور میده متاسفانه

دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن