راهنمای بازی

راهنمای بازی Cyberpunk 2077 | راهنمای سلاح‌های بازی

با اسباب‌بازی‌های کشنده Night City آشنا شوید!

همه افراد در Night City می‌توانند به صورت قانونی، از سوپرمارکت‌های سراسر شهر، سلاح خریداری کنند. سلاح‌های تخصصی بیشتر در فروشگاه‌های تخصصی یا بازار سیاه پیدا می‌شوند. سلاح‌ها، ابزار  کار V هستند و به عنوان یک مزدور، استفاده از آنها برای V، اجتناب ناپذیر است. با پیکسل آرتس و راهنمای سلاح‌های بازی Cyberpunk 2077 همراه ما باشید.

انواع سلاح‌های بازی به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • سلاح‌های تیغه‌ای
 • سلاح‌های کمری
 • مسلسل‌ها
 • سلاح‌های دستی
 • تفنگ‌ها
 • سلاح‌های ساچمه‌ای
 • سلاح‌های تک‌تیر‌انداز
 • مسلسل‌های دستی
 • سلاح‌های قابل پرتاب

سلاح‌های مدرن را می‌توان در سه دسته سلاح‌های قدرتی، تکنولوژی و هوشمند دسته بندی کرد. برای کسانی که به این سلاح‌ها راضی نیستند، Cyberware‌ها می‌توانند مبارزه‌های نزدیک و دور را از یکنواخت بودن خارج سازند. سلاح‌ها دارای Attachment‌هایی همانند دوربین یا صدا خفه کن هستند و برخی از آنها می‌توانند تغییراتی در لگد سلاح و یا دقت آن ایجاد کنند. هر سلاحی استاندارد کیفیت خود را دارد و رتبه‌بندی می‌شوند.

سلاح‌های مدرن

Weapons


سلاح‌های قدرتی

سلاح‌های گرم کلاسیک که از کالیبر یا کارتریج معمولی استفاده می‌کنند، در طبقه سلاح‌های قدرتی دسته‌بندی می‌شوند. این سلاح‌ها آزموده و قابل اعتماد بوده و میان مردم محبوب هستند. سلاح‌های قدرتی معمولا دارای نواخت تیر بالا و لگد زیاد هستند. ویژگی سلاح‌های قدرتی این است که گلوله‌های آنها از سطوح کمانه می‌کنند. به این ترتیب می‌توان اهداف پشت دیوار را از بین برد. بازیکنانی که دوست دارند گلوله‌های زیادی را شلیک کنند، از این دسته از سلاح‌ها خوششان خواهد آمد.

سلاح‌های تکنولوژی

سلاح‌های تکنولوژی از فناوری ریل برای شلیک گلوله با سرعت بالا استفاده می‌کنند. آنها از مهمات بدون پوشش استفاده می‌کنند که می‌توانند به زره‌ها و وسایل نقلیه نفوذ کنند. این دسته، دارای نواخت تیر کم هستند اما می‌توانید با استفاده از آنها از فاصله طولانی تری دشمنان خود را از بین ببرید. ویژگی سلاح‌های تکنولوژی، این است که می‌توانند از دیوار‌ها و زره‌ها رد شود. برای بازیکنانی که دوست دارند منتظر یک شلیک عالی بمانند، اما دارای قدرت زیادی باشد، این دسته‌ از سلاح‌ها می‌تواند برای انها مناسب باشد.

چگونه در Mortal Kombat 11 شخصیت Frost را آزاد کنیم؟
خواندن

سلاح‌های هوشمند

آخرین دستاورد در فناوری تسلیحاتی، سلاح‌های هوشمند است. این نوع از سلاح‌ها، از مهمات هدایت‌شونده با فناوری Gyrojet استفاده می‌کنند که توانایی تنظیم مسیر خود را دارند. سلاح‌های هوشمند معمولا از دقت بالایی برخوردار هستند اما دمیج کمتری را وارد می‌کنند. برای بازیکنانی که می‌خواهند هدف گیری دقیق داشته باشند، سلاح‌های هوشمند انتخاب درستی است.

انواع سلاح‌ها

سلاح‌های تیغه‌ای

Katana

وقتی به تیغه فکر می‌کنیم، معمولا یاد چاقو می‌افتیم. اگرچه چاقو‌های جنگی در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارند، اما از جالب‌ترین سلاح‌های این دسته، می‌توان به کاتانا اشاره کرد. کاتانا‌ها در انواع رنگ‌ها و تنوع وجود دارند و می‌توانید با استفاده از یک پوشش نوروتوکسین، ربات نانو و یا EMP، سطح آن را ارتقا دهید.

تیغه بسیار کشنده دیگر نیز به شکل تیغه‌های Mantis است. این سلاح در واقع تیعه‌های سایبری هستند که از بازو‌های شخصیت شما باز می‌شوند. اگر دنبال سلاحی هستید که دوربرد باشد، چاقو‌های پرتابی برای شما مناسب است. آنها مانند چاقو‌های دیگر تیز بوده و سر و صدای زیادی ایجاد نمی‌کنند. بازی‌بازانی که مخفی کاری و مبارزات تن به تن را ترجیح می‌دهند، این دسته از سلاح‌ها می‌تواند انتخاب خوبی برای آنها باشد.

سلاح‌های کمری

Handgun

سلاح‌های دستی مانند هفت تیر یا تپانچه احتمالا از رایج‌ترین سلاح‌ها در Night City باشند. تنوع آنها بسیار زیاد بوده می‌توانید از میان کیت‌های ارزان قیمت گرفته تا سلاح‌های کاملا اتوماتیک با Attachment‌های اضافی، سلاح مورد علاقه خود را انتخاب کنید. تپانچه کوچک و سبک است، که تقریبا در هر شرایطی قابل حمل است. در اوایل بازی، سلاح Militech Lexington بخشی حیاتی از موفقیت V است.

بهترین سلاح‌های بازی Call of Duty: Warzone
خواندن

سلاح‌های دستی

اگر دوست دارید از نزدیک مبارزه کنید و به صورت وحشیانه در Night City پرسه بزنید، سلاح‌های دستی نیاز‌های شما را برطرف خواهند کرد. هنگامی که پانک‌های شهر از لوله‌های فولادی، آچار، پیچ گوشتی یا چکش استفاده می‌کنند، سلاح‌های پیچیده‌تر وجود دارند که می‌توانند با زره پوش‌ها و سخت افزار‌های سایبری مقابله کنند. ابزار‌های سایبری برای نبرد با دشمنان مختلف وجود دارد. سلاح‌های معمولی‌تر مانند پتک یا کاتانا نیز بسیار رایج هستند.

بزرگترین مزیت سلاح‌های دستی، حذف شدن مهمات است. گلوله‌ها محدود هستند، اما از کاتانا می‌توانید تا زمانی که می‌شکند استفاده کنید. برای بازی‌بازانی که مبارزات نزدیک و مخفی کاری را دوست دارند، سلاح‌های دستی انتخاب آنها خواهد بود.

مسلسل‌های دستی، تفنگ‌ها، و مسلسل‌ها

SMG

وقتی صحبت از سلاح‌های بزرگ‌تر می‌شود، سلاح منتخب شما نسبت به سلیقه شخصی و شرایط، تغییر می‌یابد. در حالی که مسلسل‌های دستی می‌توانند یک خشاب را به سرعت خالی کنند، اما از گلوله‌های سلاح‌های کمری استفاده می‌کنند. اگر هدف شما زره نداشته باشد، با استفاده از مسلسل‌های دستی می‌توانید آن را نابود کنید.

تفنگ‌ها با کالیبر بالاتر، خسارت بیشتری را وارد می‌کنند و معمولا با حالت‌های تک و یا چند‌تیر وجود دارند. آنها در ماقیسه با سلاح‌های دستی از برد و نفوذ بیشتری برخوردار هستند اما اکثرا فاقد حالت تمام اتوماتیک هستند.

مسلسل‌ها سنگین هستند و می‌توانند مهمات سلاح را سریع‌تر و برای مدت طولانی‌تری شلیک کنند. این سلاح‌ها دارای سرعت و دمیج بالا هستند اما از نکات منفی آنها می‌توان به وزن و اندازه زیاد اشاره کرد.

از نکات مثبت این نوع سلاح‌ها، توانایی ترکیب کردن آنها با Attachment‌ها و یا گلوله‌های مخصوص همانند گلوله‌های اسیدی و یا آتش‌زا است که می‌توانند از اولویت‌های یک مزدور باشند.

راهنمای بازی Escape Game Home Town Adventure
خواندن

سلاح‌های ساچمه‌ای

Shotguns

برای هر دشمنی که با سلاح دستی به سمت شما در حال دویدن است، شاتگان خود را آماده کنید تا به راحتی آن را از بین ببرید. شاید جالب‌ترین نوع شاتگان، شاتگان‌های دسته تکنولوژی باشد که می‌تواند از پشت دیوار شلیک کند. شاتگانی با مهمات هدایت‌شونده نیز گزینه خوبی برای کسانی است که انفجار بزرگ را دوست داشته، اما به هدف گیری اهمیت نمی‌دهند. شاتگان‌ها در کنار سلاح‌های دستی، بهترین گزینه برای درگیری‌های نزدیک هستند و به همین دلیل است که مغازه‌داران اغلب یکی پشت پیشخوان دارند.

سلاح‌های تک‌تیر‌انداز

Snipers

امن‌ترین راه برای دور ماندن از دردسر، از بین بردن دشمنان خود از دور است. سلاح‌های تک‌تیر‌انداز در بازی Cyberpunk 2077 می‌توانند دارای فناوری هدایت‌شونده هوشمند یا یک اسلحه ریلی با سیستم شارژ الکترومغناطیسی باشند. طبیعتا سلاح‌های تک‌تیر‌انداز، در مناطق وسیع و باز عملکرد بهتری از خود به نمایش می‌گذارند. آنها برای غافلگیر کردن دشمنان و یا شروع مبارزه خوب بوده، اما بسیار آهسته و دارای صدای بلندی هستند.

سلاح‌های قابل پرتاب

سلاح‌های قابل پرتاب از نظر تاکتیکی به نبرد کمک می‌کنند و نباید آنها را دست کم بگیرید. پرتاب نارنجک به نقطه مناسب می‌تواند همزمان چندین هدف را از کار بیندازد. چاقوی پرتابی نیز می‌تواند هدف را بی‌صدا از بین برده و یا باعث حواس‌ پرتی شود.

سلاح‌های دیگر

علاوه بر تمام سلاح‌های فوق، بازی Cyberpunk 2077 حتی موارد بیشتری برای ارائه دارد. به عنوان مثال برجک‌های مسلسل که توسط شرکت‌های امنیتی یا باند‌ها برای دفاع قرار می‌گیرند. اگر V به اندازه کافی قوی باشد، می‌تواند سلاح را از برجک گرفته و به طور موقت از آن استفاده کند.

راهنمای بازی Metro Exodus – نکاتی که قبل از شروع باید بدانید
خواندن

سلاح‌های سنگین در Night City ممنوع است، اما شرکت بزرگ می‌تواند از آنها استفاده کند. مانند هر چیز دیگری، همیشه راهی برای رسیدن به سلاح سنگین وجود دارد.

سلاح‌های Borg، دسته دیگری از سلاح‌ها هستند که فقط توسط افرادی که تقویت شده‌اند قابل استفاده هستند. این سلاح‌ها نیازمند نرم‌افزار‌های سایبری و یا حتی تبدیل کامل بدن نیاز دارند.

اصلاحات و Attachment‌های سلاح‌ها

Mods

سلاح‌ها اغلب دارای طراحی ماژولار هستند و بر اساس هسته، می‌توانند گزینه‌های متعددی برای ضمیمه‌ها و اصلاحات سلاح داشته باشند. Attachment‌ها و اصلاحات مختلف به سلاح‌ها اجازه می‌دهند تا به چالش و یا سبک خاصی از بازی تنظیم شوند. چه کسی سلاح تک‌تیر‌اندازی با دوربین بهتر و یا دقت بیشتر را نمی‌خواهد؟

در حالی که Attachment‌ها قطعات سخت افزاری سلاح همانند دوربین، صدا خفه کن، لوله و غیره هستند، اصلاحات سلاح‌، به صورت نرم افزاری بوده و می‌تواند رفتار سلاح را تغییر دهد و یا برخی از آمار آن مانند سرعت شلیک یا دقت را افزایش دهد. هر سلاحی را می‌توان چندین بار ارتقا داد، اما بعضی‌ها نیز قابل ارتقا نیستند.

کیفیت سلاح

کیفیت سلاح می‌تواند به شدت به Attachment‌ها و اصلاحات آن بستگی داشته باشد. به همین دلیل شما در بازی Cyberpunk 2077، می‌توانید یک مدل سلاح را چندین بار تغییر داده و نتایج آن را مشاهده کنید. رتبه بندی سلاح‌ها نیز به صورت زیر است:

 • Common
 • Uncommon
 • Rare
 • Epic
 • Legendary

هرچه کیفیت سلاح بهتر باشد، قدرت بیشتری نیز در اختیار دارد. سلاح‌های افسانه‌ای بسیار خاص هستند، زیرا آنها دارای توانایی‌های منحصر به فردی هستند که هیچ سلاح دیگری آنها را ندارد. سلاح‌های Legendary معمولا دارای صاحب هستند. این تصمیم شما است که آن را آز آنها بگیرید یا نه.

منبع
Cyberpunk Guide
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن