راهنمای بازی

راهنمای بازی Brawl Stars |‌ ترفندها و بهترین مبارزان در بازی Brawl Stars

معرفی بهترین مبارزان و ترفندهایی برای پیروزی در بخش Gem Grab

می‌خواهید بهترین مبارز برای بخش Gem Grab در بازی Brawl Stars را پیدا کنید؟ راهنمای تازه‌کاران ما در رابطه با ترفندها و استراتژی‌ها برای انتخاب کردن بهترین مبارزان و استفاده از آن‌ها را دنبال نمایید. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

چندی پیش استودیوی سوپرسل (Supercell) عنوان مبارزه‌ای چند نفره مورد انتظار این شرکت یعنی بازی Brawl Stars را برای کاربران iOS منتشر کرد. این عنوان دارای چندین بخش سریع و هیجان‌انگیز برای بازی کردن بوده، و همچنین تعداد زیادی مبارز قابل باز کردن داشته که هر یک دارای قدرت و مهارت‌های منحصر به فرد خود می‌باشند. اگر شما تازه با بازی Brawl Stars آشنا شده باشید، آشنایی با نقشه‌های مختلف و بخش‌های متفاوت بازی خود به تنهایی می‌تواند چالش بزرگی باشد، اگر به این موضوع درک این که کدام مبارز برای سبک بازی شما بهتر است را نیز بی‌افزاییم، چالش انجام این بازی از قبل نیز بیشتر خواهد شد. از این رو ما این راهنمای تازه‌کاران را ایجاد کرده‌ایم تا به بازیکنان جدید در بازی Brawl Stars یاری برسانیم.

در این راهنما ما در مورد استراتژی‌های موجود برای بخش Gem Grab صحبت خواهیم کرد، که اولین بخش باز شده در بازی Brawl Stars است. احتمالاً شما بیشتر وقت خود با دوستان و اعضای باشگاهتان را در این بخش سپری خواهید کرد. ما ترفندهایی برای تجربه بهتر این بخش ارائه کرده و همچنین به انتخاب مبارزان صحیح بسته به سبک بازیشان خواهیم پرداخت.

اگر شما می‌خواهید دانش و استراتژی‌های خود در مورد استفاده از هر شخصیت و تفاوت هر یک از آن‌ها را افزایش دهید، راهنمای ما را دنبال کنید.

فهرست محتوا

راهنمای تازه‌کاران بازی Brawl Stars – بخش Gem Grab: استراتژی و ترفندها

بخش Gem Grab اولین بخشی بوده که در بازی Brawl Stars باز خواهید کرد و در حقیقت محبوب‌ترین بخش ما در این بازی نیز می‌باشد. در این بخش شما به نبرد ۳v3 خواهید پرداخت و تلاش می‌کنید تا جم‌هایی که به صورت اتفاقی در محیط مرکزی بازی پدیدار می‌شوند را بدست آورید. اولین تیمی که بتواند ۱۰ جم را جمع‌آوری کرده و به مدت ۱۵ ثانیه آن‌ها را در اختیار خود نگه دارد، برنده این راند خواهد بود. این بخش از بازی سریع و خشن بوده و اگر با یک تیم خوب بازی کنید، می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد. این بخش همچنین برای بازی کردن با سایر اعضای باشگاه بسیار مناسب بوده زیرا هر عضو می‌تواند یک نقش اساسی در آن داشته باشد. در ادامه می‌توانید ترفندهایی که ما با انجام بخش Gem Grab بدست آورده‌ایم را مطالعه کنید.

ترفند اول: یک نقش انتخاب کنید

این ترفند خصوصاً اگر شما بازی Brawl Stars را با تیمی از دوستان یا اعضای باشگاهتان انجام می‌دهید، بسیار مفید است. یکی از بهترین راه‌ها برای آنکه به عنوان یک تیم بتوانید عملکرد خوبی داشته باشید، آن بوده که هر شخص نقشی را برای خود انتخاب کرده و یاد بگیرد که در آن نقش باقی بماند. در بخش Gem Grab از بازی Brawl Stars نقش‌های اصلی شامل موارد زیر می‌باشند. ما در بخش‌های بعدی این راهنما استراتژی‌های ویژه‌ای برای هر نقش معرفی خواهیم کرد.

 • Gem Grabber/Carrier (گیرنده / حمل‌کننده جم) – این همان بازیکنی بوده که به صورت کلی جم را گرفته و حمل خواهد کرد. در حالی که تمامی بازیکنان قابلیت حمل کردن جم را دارند، بهتر است اجازه دهید تا بخش اعظمی از جم‌های شما را گیرنده جم حمل نماید، و دو بازیکن دیگر به مبارزه با تیم حریف و دفاع از گیرنده جم بپردازند. بهترین حمل‌کنندگان جم معمولا شخصیت‌های دور بُردی بوده که خود را درگیر مبارزات نزدیک نمی‌کنند.
 • بهترین مبارزان حمل‌کننده جم: پم (Pam)، جسی (Jessie)، پوکو (Poco)، پنی (Penny)، پایپر (Piper) یا بو (Bo).
 • Aggro-Brawler (مبارز خشن) – اگر شما دوست دارید خود را در وسط درگیرها قرار داده و به تیم حریف آسیب وارد کنید، مبارز خشن می‌تواند انتخاب لذت‌بخشی برای شما باشد. شخصیت‌های مناسب برای ایفای نقش مبارز خشن، آن دسته شخصیت‌ها بوده که دارای بُرد کوتاه‌تر هستند و برای مبارزه از نزدیک طراحی شده‌اند. این مبارزان معمولاً بسیار قوی بوده و به لطف انرژی زیاد خود می‌توانند به تنهایی دشمنان را از بین ببرند. مبارز خشن باید خود را جلوتر از حمل‌کننده جم به خط مقدم نبرد رسانده تا به مبارزه با بازیکنان تیم حریف بپردازد.
 • بهترین مبارزان خشن: برای افراد تازه‌کار ما شخصیت‌های نیتا (Nita)، شلی (Shelly)، بول (Bull) یا ال پریمو (El Primo) را پیشنهاد می‌کنیم. دیگر شخصیت‌هایی که می‌توانند در این نقش بازی کنند داریل (Daryll)، فرنک (Frank)، مورتیس (Mortis)، تارا (Tara)، کرو (Crow) یا لیان (Leon) هستند.
 • Support Brawler (مبارز پشتیبان) – این بازیکنان با افزایش دفاع حمل‌کننده جم و بالا نگه داشتن انرژی مبارز خشن، در پشتیبانی از تیم نقش بسزایی دارند. شخصیت‌های پشتیبان مناسب کسانی هستند که دارای بُرد زیاد اما انرژی کم می‌باشند. این مبارزان می‌توانند در صورت لزوم جم‌ها را نیز بردارند، اما نقش اصلی آن‌ها باید حمایت و پشتیبانی از حمل‌کننده جم و مبارز خشن باشد.
 • بهترین مبارزان پشتیبان: کلت (Colt)، بارلی (Barley)، براک (Brock)، داینامایک (Dynamike)، ریکوشِی (Ricochet) و اسپایک (Spike).
ساخت اکانت PSN | چگونه اکانت پلی‌استیشن خود را بسازیم
خواندن

ترفند دوم: اولین کیل را در بازی بگیرید

وقتی نقش اعضای تیمتان مشخص شد، زمان آن رسیده که وارد بازی شوید. در حالی که ممکن است جمع کردن سریع جم‌های دابل موجود در بازی وسوسه‌انگیز باشد، یکی از مهمترین استراتژی‌هایی که تیم شما می‌تواند پیاده کند، بدست آوردن اولین کیل است. همانند سایر بازی‌های سبک استراتژی، اولین تیمی که بتواند یکی از اعضای تیم حریف را از بین ببرد، کنترل راند را در دست گرفته و شانس بسیار بیشتری در برنده شدن خواهد داشت.

ترفند سوم: از جمع شدن در یک نقطه خودداری کنید

به هنگام تجربه بازی Brawl Stars حواستان باشد که از تجمع در یک نقطه دوری نمایید. زمانی که شما و هم‌تیمی‌هایتان در یک نقطه جمع شوید، در حقیقت خود را به هدفی بسیار آسان‌تر برای تیم حرف تبدیل کرده‌اید، و بازیکنان رقیب می‌توانند به آسانی آسیب بسیار زیادی به کل تیم شما وارد کنند. هنگام مبارزه، بسیار مهم است که اعضای تیم سمت راست، سمت چپ و مرکز میدان را در کنترل خود داشته باشند. این موضوع دور زدن و حمله کردن از جناحین رو برای دشمنان دشوارتر خواهد کرد. به صورت کلی حمل‌کننده جم باید در موقعیت مرکزی قرار گرفته و مبارز پشتیبان و خشن هر کدام یک جناح را پوشش دهند.

ترفند چهارم: روی اسیر کردن تیم حریف در نقطه اسپاون (ظاهر شدن) آن‌ها تمرکز کنید

وقتی تیم شما شروع به در اختیار گرفتن کنترل نقشه کرد، هدف بعدی آن بوده که بازیکنان حریف را تا رسیدن به نقطه اسپاون (ظاهر شدن) آن‌ها در نقشه عقب برانید. با انجام این کار، تیم حریف شانس کمتری برای آسیب رسانی به حمل‌کننده جم شما داشته و تقریبا هیچ شانسی برای دستیابی به جم‌های دیگر نیز نخواهد داشت.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

ترفند پنجم: یاد بگیرید که به موقع عقب‌نشینی کنید

در حالی که بازی تهاجمی نقش مهمی در بازی Brawl Stars و خصوصا بخش Gem Grab دارد، موقعیت‌هایی وجود داشته که تیم شما باید عقب‌نشینی کرده و از دنبال کردن بازیکنان حریف برای دستیابی به کیل‌های بیشتر خودداری نماید. یکی از مواقعی که شما باید سبک تهاجمی خود را رها کنید، زمان مردن یکی از هم‌تیمی‌هایتان می‌باشد. هنگام مردن یکی از اعضای تیم، یک سوم یا حتی بسته به بازیکن کشته شده، مقدار بیشتری از قدرت تیم شما کاهش یافته است. نبرد ۲ به ۳ به نفع شما نبوده و اگر تلاش کنید در چنین وضعیتی به دنبال کشتن یکی از سه عضو تیم حریف بروید، احتمال آنکه خودتان کشته شده و آخرین هم‌تیمی خود را در وضعیت بسیار بدی قرار دهید، بیشتر خواهد بود. تهاجمی بازی کردن پس از کشته شدن یکی از اعضای تیم‌تان، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای از دست دادن جم و شکست خوردن در بازی Brawl Stars است. بهتر بوده در چنین وضعیتی کمی عقب‌نشینی کرده، اجازه دهید تا هم‌تیمی‌ شما دوباره در نقشه ظاهر شود و سپس بار دیگر بازی تهاجمی خود را از سر بگیرید. در این موقعیت بازگشت به نبرد مانند شروع بازی بوده و شما و هم‌تیمی‌هایتان باید به دنبال بدست آوردن اولین کیل باشید تا کنترل نقشه و بازی را در دست بگیرید.

ترفند ششم: حریص نباشید

وقتی تیم شما ۱۰ جم بدست آورد، شاید وسوسه‌انگیز باشد که در میدان نبرد باقی مانده و مقدار بیشتری جم جمع‌آوری کنید. اما در حقیقت شما تنها ۱۰ جم برای پیروزی در بخش Gem Grab در بازی Brawl Stars لازم دارید. پس وقتی این تعداد را بدست آوردید، حمل‌کننده جم شما باید به سمت نقطه اسپاون تیم بازگردد، و باقی اعضای تیم نیز باید به آرامی او را دنبال کنند. حمل‌کننده جم باید در نزدیکی مرکز اسپاون قرار بگیرد زیرا در صورت کشته شدن توسط بازیکنان حریف، شما پس از ظاهر شدن در آن مکان چندین ثانیه نامیرا خواهید بود که این موقعیت مناسبی برای جمع‌آوری دوباره جم‌ها می‌باشد. اگر تمام جم‌ها در دست حمل‌کننده جم است، باقی بازیکنان باید تمام تلاش خود را کرده و تا زمان به اتمام رسیدن ثانیه‌شمار، از حمل‌کننده جم محافظت نمایند و بازیکنان رقیب را بکشند.

راهنمای بازی Doom Eternal | نکات و ترفندهای قبل از شروع بازی
خواندن

ترفند‌های بیشتر برای انواع شخصیت‌ها

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، در بازی Brawl Stars اگر نقش انواع شخصیت‌ها را بیاموزید و به درستی از آن‌ها استفاده کنید، مبارزه شما در یک راند می‌تواند بسیار لذت‌بخش‌تر باشد. در ادامه می‌توانید استراتژی و ترفند‌های کلی برای استفاده بهینه از هر نقش در بخش Gem Grab را مطالعه کنید.

Aggro-Brawler (مبارز خشن)

 • یاد بگیرید که از دیوارها و سبزه‌ها استفاده کنید – به دلیل بُرد کوتاهشان، شخصیت‌های مبارز خشن باید در فاصله بسیار نزدیکی نسبت به اهدافشان قرار بگیرند. به همین دلیل بازیکنانی که از شخصیت‌های مبارز خشن استفاده می‌کنند باید تمرین نموده و از دیوارها و گیاهان به نفع خود بهره ببرند. گیاهان مکان قایم شدن بسیار خوبی برای پس گرفتن انرژیتان یا غافل‌گیری حریف می‌باشند. بیشتر شخصیت‌ها مبارز خشن هرچه به هدف خود نزدیکتر باشند آسیب بیشتری به او می‌رسانند، از این رو یادگیری اینکه چگونه پنهان شده و دشمنان را غافلگیر کنید، کلید موفقیت شما است. دیوارها از سوی دیگر برای غافلگیر کردن دشمنان به وسیله توانایی‌های منحصر به فرد شما فوق‌العاده هستند. به عنوان مثال شلی می‌تواند با استفاده از توانایی خود دیوار را نابود کرده و دشمنی که در آن سمت دیوار قرار دارد را از بین ببرد، در حالی که قابلیت ال پریمو به وی اجازه پرش از روی حصارها را داده و به لطف ارتفاع این پرش می‌تواند با یک ضربه غافلگیرانه دشمنان را ناکار کند. در بازی Brawl Stars دیوارها برای مبارزان خشن یک سد به حساب نمی‌آیند پس یاد بگیرید تا از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید.
 • به سمت محل اسپاون شدن دشمن بروید – بهترین راه برای کسب اطمینان از موفقیت جمع‌کننده جم شما، آن بوده که دشمنان را مجبور کنید تا به سمت مقر اسپاون‌شان بازگردند. وقتی پنهان شدن در گیاهان را به خوبی یاد گرفتید، قایم شدن در بوته‌های کنار مقر اسپاون دشمن راه مناسبی بوده تا دشمنان را غافلگیر کرده و به محض اسپاون شدن، دوباره آن‌ها را از بین ببرید، و به آن‌ها اجازه ندهید تا حتی نزدیک جمع‌کننده ‌جم شما شوند.
تمام کدهای تقلب GTA V: لیست کامل و طریقه‌ی وارد کردن آن‌ها
خواندن

Support Brawler (مبارز پشتیبان)

 • از جناح خود حمایت کنید – به عنوان یک شخص پشتیبان، حمایت از جمع‌کننده جم نقش اصلی شما بوده و در وهله دوم باید همچنین در زمان نیاز از شخصیت مبارز خشن گروه خود نیز پشتیبانی کنید. برای ایمن نگه داشتن حامل جم، حواستان به تغییرات ایجاد شده و جابجایی نبرد در نقشه بازی باشد. اجازه ندهید که نیرویی از دشمن پشت سر شما یا حامل جم گروهتان قرار بگیرد، زیرا در این صورت به دردسر خواهید افتاد. به اینکار حمایت از جناح خود می‌گویند.
 • در صورت شکست خوردن حامل جم سریعاً نقش او را بر عهده بگیرید – اگر طی رویدادی ناخوشایند حامل جم شما توسط دشمن کشته شد، وظیفه شما بوده که سریعاً خود را به محل این اتفاق رسانده و جم‌های افتاده شده توسط هم‌تیمی خود را جمع‌آوری کنید. جمع‌کننده جم شما به زودی دوباره ظاهر شده و می‌تواند از شما پشتیبانی کند یا آنکه اگر شما نیز کشته شده‌اید، سریعاً وارد عمل گشته و جم‌های شما را جمع‌آوری نماید.

Gem Carrier (حامل جم)

 • کشته نشوید – همانطور که پیش‌تر اشاره شد، به عنوان یک حامل جم این شما هستید که سرنوشت بازی را کنترل می‌کنید، پس باید همانند یک وسیله حمل کننده اجناس قیمتی (که واقعاً هم همین نقش را دارید) با خود رفتار نمایید. برای رسیدن به این مهم باید غریزه خود را کنترل کرده و از انجام کارهای تهاجمی بی‌جا بپرهیزید.
 • نگذارید دابل جم‌ها حواس شما را پرت کنند – در بازی Brawl Stars به عنوان یک حامل جم وظیفه شما جمع‌آوری جم‌های موجود در نقشه است و این بدین معنا بوده که شما وسوسه خواهید شد تا سریعاً خود را به مرکز نقشه رسانده و دو جم ظاهر شده در ابتدای راند را از آن خود کنید. جلوی این وسوسه را بگیرید. تلاش نمایید تا از راه دور به دشمن آسیب رسانده و به تیم خود کمک نمایید تا اولین کیل را در هر راند بگیرند. پس از آنکه به این مهم دست یافتید، به سمت مکان مورد نظر رفته و جم‌های ابتدایی را مال خود کنید.
منبع
Newsweek
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن