راهنمای بازی

بهترین ابعاد مانیتور برای اجرای بازی‌ها چقدر است؟

ابعاد مانیتور با توجه به فاصله‌ی ما از آن چقدر باید باشد؟

ابعاد صفحه نمایش مانیتور ارتباط مستقیمی با فاصله‌ی چشم ما از آن دارد؛ هر چقدر ابعاد مانیتور بزرگتر باشد، برای جلوگیری از خستگی چشم باید فاصله‌ی خود را از آن بیشتر کرد. برای اکثر مردم، معیار اندازه گیری فاصله‌ی مورد نیاز از صفحه نمایش، ابعاد آن در نظر گرفته می‌شود.

پاسخی سریع و کوتاه!

با توجه به ابعاد میزها، مانیتورهای ۲۴ اینچی می‌توانند بهترین انتخاب باشند، گرچه مانیتورهای ۲۷ اینچی قابلیت ارائه‌ی رزولوشن‌های بالاتری را دارند. مسلماً هر چه ابعاد مانیتور از ۲۷ اینچ بیشتر شود، نیاز به فاصله‌ی بیشتری جهت تماشای آن وجود خواهد داشت.

بررسی دقیق و جامع

پس از ارائه‌ی مقالاتی در مورد زمان پاسخ و نرخ تازه سازی مانیتورها، اکنون اجازه دهید تا به جنبه‌ی خاص و اساسی دیگری از مانیتورها بپردازیم: ابعاد آن‌ها!

بنظر شما ابعاد یک مانیتور چقدر می‌تواند مهم باشد؟ مزایا و معایب ابعاد بزرگ یا کوچک چیست؟ از همه مهمتر، بهترین ابعاد برای هر رزولوشن چقدر است؟

ابعاد استاندارد

مانیتورهای رومیزی امروزی معمولاً ابعادی بین ۲۱ تا ۲۷ اینچ دارند.؛ مانیتورهایی با ابعاد کوچکتر معمولاً مصارفی برای لپ تاپ‌ها یا ابزاری با صفحات لمسی داشته و مانیتورهایی با ابعاد بزرگتر از ۲۷ اینچ، در تلاش برای دستیابی به رزولوشن‌هایی فراتر از ۱۰۸۰p کاربرد دارند.

در بیشتر موارد، مانیتورهای ۲۱ تا ۲۴ اینچ انتخاب‌های مناسبی برای دست یافتن به رزولوشن ۱۰۸۰p محسوب می‌شوند، با نگاهی نزدیک‌تر و دقیق‌تر به مانیتورهایی که ابعاد بزرگتری دارند، براحتی شاهد پیکسل‌های صفحه نمایش خواهید بود، گرچه مشکلات مربوط به پدیده‌ی الایزینگ نیز در این مانیتورها امری غیر قابل اجتناب است.

راهنمای استریم در Mixer | راهنمایی برای تازه‌واردین
خواندن

مانیتورهایی با ابعاد ۲۴ و ۲۷ اینچ می‌توانند برای دستیابی به کیفیت‌های ۲k و ۴k و یا QHD و UHD مورد استفاده قرار بگیرند؛ هر دو کیفیت گفته شده قابلیت ارائه‌ی تصاویری با کیفیت بالا و واضح، به همراه جزئیات کاملی را دارند.

فاصله‌ی تماشا

بدیهی است که هر چقدر ابعاد مانیتور بزرگتر باشد، برای جلوگیری از خستگی چشم و کسب تجربه‌ای بد از تماشای صفحه نمایش، باید فاصله‌ی خود را از آن بیشتر کرد. برای اکثر مردم، معیار اندازه گیری فاصله‌ی مورد نیاز از صفحه نمایش، می‌تواند ابعاد آن در نظر گرفته شود؛ بطور مثال، برای مانیتورهای ۲۴ اینچی، فاصله‌ی چشم از صفحه نمایش باید بین ۲۴ تا ۴۸ اینچ باشد، گرچه اگر در این فاصله باز هم احساس ناراحتی کردید، باید فاصله‌ی خود را بیشتر کنید.

بهترین ابعاد مانیتور برای اجرای بازی‌ها

همه‌ی موضوعات بالا را گفتیم تا به اینجا برسیم! بهترین ابعاد مانیتور برای اجرای بازی‌ها چقدر است؟ پاسخ به این سوال بستگی به دو فاکتور رزولوشن و فاصله‌ی تماشای صفحه نمایش دارد.

اول و مهمتر از همه، بخاطر داشته باشید که از ابعاد ۲۱ تا ۲۴ اینچ مانیتورها برای دستیابی به کیفیت Full HD و از ابعاد ۲۴ تا ۲۷ اینچ آن‌ها برای دستیابی به کیفیت‌های QHD و UHD استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که اگر قرار است از مانیتور خود در پشت میز استفاده کنید، معمولاً اندازه‌ی ۲۴ اینچی آن، ابعاد مناسبی برای اکثر مردم است؛ گرچه استفاده از ابعاد بزرگتر امکان بهره‌مندی از رزولوشن بزرگتری را فراهم می‌کند، اما چنین ابعادی برای افرادی که از میزهای کوچک استفاده می‌کنند یا بسیار نزدیک به مانیتورشان می‌نشینند، مناسب نیست.

راهنمای انتخاب بهترین وینگرهای FIFA 21
خواندن

در نهایت باید توصیه کنیم که اگر قصد استفاده از صفحه نمایشی با ابعادی بزرگتر از ۳۰ اینچ دارید، تلویزیون را جایگزین مانیتور کنید؛ بدون تردید در زمان تماشای چنین صفحه نمایشی، فاصله‌ی خود را از آن حفظ خواهید کرد و اصولاً تلویزیون‌ها قابلیت ارائه‌ی تصاویر بهتری را در زمان تماشای برنامه‌های چند رسانه‌ای خواهند داشت، اما اطمینان حاصل کنید که تلویزیون مورد نظر شما دارای کمترین زمان پاسخ ممکن و یک «حالت بازی» (Game Mode) است تا میزان لگ‌های حاصله را به حداقل‌ترین مقدار ممکن برسانید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن