راهنمای بازی

راهنمای قدم به ‌قدم بازی Alcatraz: The Room Escape Game

فراری موفق از آلکاتراز معروف

زندان افسانه‌ای آلکاتراز جایی نیست که کسی بتواند از آن فرار کند و زنده بماند. اما در بازی Alcatraz: The Room Escape Game شما می‌توانید این داستان را نقض نمایید و علاوه بر فرار از زندان، زنده بمانید و داستان فرار خود را برای دیگران بازگو کنید. در ادامه با ما همراه باشید و راهنمای گام به گام این عنوان را در پیکسل آرتس مطالعه کنید!

 

uYSKD5MzTwiDYncFOhFS verlocal room escape class workshop in london

 

۱- درب سلول شما مشکل دارد برای همین باید آن را به کنار بکشید تا بتوانید خارج شوید.

۲- کاغذ یادداشت را از دوست زندانی خود بگیرید. در آن لیستی از وسایلی است که برای فرار به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

392x696bb

۸ صبح، صبحانه

۳- قاشق را بردارید و غذای خود را کامل بخورید، سپس صبر کنید تا نگهبان از گوشه تصویر خارج شود. حالا، قاشق را بردارید. برای فرار به آن نیاز خواهید داشت.

۹ صبح، انبارگردانی

۴- به دستورالعمل نگاه کنید، سلول‌ها را باید طبق آن تنظیم نمایید. برای این کار باید: قفل درب سلول یک باز شود (رنگ زرد)، درب سلول دو باز شود (رنگ سبز) و درب سلول سه و چهار بسته و قفل شوند (رنگ قرمز).

۵- در این مرحله شاید یکم اذیت شوید، مخصوصا اگر با حفظ تعادل مشکل دارید. به دلایلی باید رول‌های دستمال کاغذی را که به پهلو روی حوله هستند به مقصد برسانید، در این حین باید حواستان به حفظ تعادل دستمال‌ها نیز باشد که سر نخورند. این کار را باید چندبار انجام دهید.

۶- به عدد و حرف روی لباس زندانی‌ توجه کنید؛ اگر حروف (A E I O U)  روی لباسش بود، باید به او ملحفه دهید و اگر حروف دیگر (…B C D) روی لباسش بود، روکش بالشت (P case) به او بدهید. اگر عدد زوج بود، دستمال کاغذی و برای عدد فرد به زندانی صابون دهید. در طول این فرایند سرعتتان هم بیشتر خواهد شد. با کامل شدن نوار قرمز رنگ بالای صفحه، ماموریت شما تمام شده و می‌توانید یک رول دستمال کاغذی و صابون بردارید.

۱ ظهر، کتابخانه

۷- الان داخل کتابخانه هستید و باید در این جا کتاب‌ها را مرتب کنید. کتاب‌های هر بازی با بازی دیگر متفاوت هستند. اما قاعده کلی این مرحله به این صورت است: کتاب‌ها را باید بر اساس حروف الفبا (مانند ترتیب فرهنگ لغت) مرتب کنید: کتاب‌هایی که با حروف A و B شروع می‌شوند را در طبقه اول از سمت چپ بچینید، کتاب هایی که با حروف C و D شروع می‌شوند در طبقه دوم از سمت چپ بچینید. این کار را تا جایی ادامه دهید که میز حمل کتاب خالی شود.

راهنمای بازی Insurgency: Sandstorm | بهترین اسلحه‌های بازی
خواندن

نکته: اگر حروف کتاب‌ها دقیقا مانند هم بودند، آن‌ها را بر اساس عددی که روی آن‌ها است مرتب کنید.

2976

۸- به سمت میز بروید، به مجسمه نزدیک شوید تا نوشته‌ی Eastern Towhee را ببینید. تقویم را ورق بزنید و صفحه‌ی Eastern Towhee را پیدا کنید. در صفحه، کتابی با شماره‌ی BSDA:8467 و شماره صفحه‌ی ۶۷ را می‌بینید. کتاب روی میز را باز کنید و کلید را از داخل آن بردارید. با کلید کشوی پایینی را باز کنید و کاغذی که روی آن نوشته «صفحه‌ی ۲۱۲» است را بردارید. تک کشوی درازی را باز کنید و عدد ۲۲۱۵۷ را وارد کنید تا قفل باز شود. از داخل کشو کلید را بردارید.

۹- برای باز کردن قفل، کلیدهای مختلف را امتحان کنید تا بتوانید با یکی از آن‌ها قفل را باز نمایید. بعد دستگیره درب را بفشارید تا باز شود.

۱۰- حواستان به خط چین باشد؛ تنها وسایلی که زیر این خط هستند را می‌توانید حذف کنید. دقت نمایید با برداشتن وسیله زیر خط، وسایل دیگر نباید بریزند. بهتر است کار خود را با وسایل کوچک‌تر شروع کنید، سپس وسایل ستون چپ را حذف کنید، دوباره به ستون وسط برگشته و باز ستون سمت چپ. این کار را تا جایی ادامه دهید که بتوانید سطل رنگ و قلمو را بردارید.

هیچ وقت به سراغ وسایل ستون سمت راست نروید.

IMG 8091 e1599489922788

۲ بعد ازظهر، حیاط زندان

۱۱- الان داخل حیاط زندان هستید، در این قسمت باید کت بارانی بدست آورید. اگر بتوانید برنده سه دوره متناوب بازی با فنجان‌ها شوید، می‌توانید صاحب یک بارانی گردید.

۱۲- فرصت بعدی شما برای بدست آوردن بارانی، کمک به فرد وزنه‌بردار است. در این جا باید به او در انجام حرکت پرس روی سینه کمک کنید. باید وزنه‌ها را به صورتی تنظیم نمایید که مجموع وزنشان ۱۸۵ کیلو شود: میله ۴۵ کیلو گرم است، برای همین شما ابتدا دو وزنه ۴۵ کیلویی به دو طرف میله اضافه کنید. بعد یک وزنه ۲۵ کیلویی به سمت چپ و دو وزنه ۱۰ کیلویی و یک وزنه ۵ کیلویی به سمت راست میله اضافه کنید تا بتوانید از او بارانی بگیرید.

راهنمای بازی Greedfall - چگونه بهترین شخصیت را بسازیم
خواندن

۴ بعد ازظهر، آرایشگاه

۱۳- شما در آرایشگاه به دنبال مو هستید. با دقت به دو آینه روبه‌رویتان توجه کنید. در آینه سمت چپ آرایشگر را می‌بینید و در آینه سمت راست نگهبان. هنگامی که هر دو به سمت دیگری نگاه کردند از داخل سطل زباله، مو بردارید. دوباره صبر کنید تا نگهبان و آرایشگر به سمت دیگر نگاه کنند، حالا از داخل کشو قیچی بردارید. حواستان باشد که گیر نیفتید، وگرنه این کار را باید دوباره انجام دهید.

۱۴- حالا باید راه‌حلی برای عبور قیچی از دستگاه فلزیاب پیدا کنید. صبر نمایید تا نگهبان به طرف دیگر نگاه کند، ظرف وسایل فلزی روی میز را روی زمین بریزید. تا وقتی‌که نگهبان مشغول جمع‌آوری آن‌ها است به سمت دستگاه رفته و سیم آن را از برق بکشید و بعد با قیچی آن را ببرید.

2995

۸ شب، زمان موسیقی

۱۵- به سمت توالت بروید، پیچ شیر توالت را به سمت راست بپیچانید تا حرکتش متوقف شود. کلید سیفون توالت را فشار دهید تا سطح آب کم شود. پیچ لوله را باز کنید. با لوله به موزاییک کنار توالت ضربه بزنید. این کار را زمانی باید انجام دهید که فرد پشت دیوار دارد سوت می‌زند، در غیر این صورت نگهبان صدا را خواهد شنید و شما را گیر می‌اندازد. بعد از اینکه به موزاییک ضربه زدید، فرد پشت دیوار موزاییک را برمی‌دارد و به شما می‌گوید که چگونه یک سرمصنوعی از خودتان درست کنید.

۱۶- به سمت میز بروید، با اسفنج دستمال کاغذی سر انسان درست کنید. بعد با قلمو و رنگ آن را رنگ کنید. سپس موها را به گونه‌ای بر سر او بچینید که به این شکل دربیاید:

escape alcatraz walkthrough 2

۱۷- باید دریچه را بردارید، به سمت دریچه بروید و با قاشق شروع به کندن اطراف آن کنید. ممکن است این کار اندکی خسته کننده بنظر برسد، چرا که فقط زمانی می‌توانید اطراف دریچه را بکنید که نگهبان رفته باشد و هربار که به سمت شما آمد باید به تخت خود برگردید، در غیر این صورت او شما را گیر خواهد انداخت.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

۷ صبح، حضور و غیاب

۱۸- دوباره درب سلول شما گیر کرده و نگهبان دیگر به شما کمک نخواهد کرد، برای همین با دو انگشت خود به درب فشار بیاورید و آن را باز کنید.

۹صبح، رخت‌شورخانه

۱۹- در اینجا باید کاری کنید تا ماشین لباس‌شویی خراب شود. دستورالعمل کار با ماشین لباس‌شویی را بخوانید و دقیقا همان کارهایی را که نباید انجام دهید را اجرا کنید. ماشین را باز نمایید و لباس‌های تمیز را از داخل آن بردارید، سپس لباس‌های کثیف و پودر شوینده را اضافه کنید. برای خراب کردن ماشین لباس‌شویی باید حین اینکه دارد لباس‌ها را می‌شوید درب آن را باز کنید و به آن لباس و پودر شوینده اضافه نمایید.

۲۰- با دو دست خود محفظه اتصالات را باز کنید و تمام سیم‌ها را جا به جا نمایید. در آخر باید سیم‌ها به این صورت در بیایند:

img 80

۲۱- با شرکت در این بازی و برنده شدن می‌توانید یک بارانی دیگر بدست آورید. سنگ‌های آبی مال شما هستند و آن‌ها را باید به گونه‌ای پرتاب کنید که روی خطوط قرار گیرند. این بازی را آنقدر ادامه دهید تا برنده یک بارانی شوید.

۲۲-  این بازی اندکی از بازی قبلی دشوارتر است؛ باید با مرد بوکسور بجنگید تا بتوانید صاحب بارانی شوید. با کج کردن صفحه در خلاف جهت دست او، دربرابر ضربات حریفتان جاخالی دهید و همزمان به صورتش ضربه بزنید. این کار را باید تا جایی ادامه دهید که نوار قرمز رنگ سلامت بوکسور خالی شود.

۴ بعد از ظهر، گردگیری

۲۳- به پنجره‌ها نزدیک شوید و با اسپری تمیزکننده آن را تمیز کنید و بعد با دستمال آن را خشک نمایید. زمانی که متصدی دفتر بازگشت روی کفش‌ او سطل آب را خالی کنید، او مجبور خواهد شد برگردد تا کفش خود را خشک نماید. حالا وارد اتاقش شوید.

۲۴- به سمت میز او بروید و به جمله ی داخل کتاب توجه کنید: «a penny  saved, is a penny earned» به سه عدد کنار کلمه save توجه نمایید، (برای هر بازی متفاوت است، اما در اینجا اعداد ما: ۱۶۸۷،۱۷۶۰،۴۰۵۴ می‌باشند) آن‌ها را جمع ببندید، عدد ۷۵۰۱ بدست می‌آید. زیپ کیف را باز کنید و عدد را وارد قفل نمایید و بعد از داخل آن پول را بردارید.

راهنمای بازی Free Fire - نکاتی برای زنده ماندن و پیروزی
خواندن

۸ شب، زمان موسیقی

۲۵- دوباره به سلولتان برگشته‌اید و در آن جا یک ساک لباس می‌بینید، به سمت ساک بروید و آکاردیون را از داخل آن بردارید. آکاردیون را باتوجه به نت‌های موسیقی که می‌بینید بنوازید؛ برای این کار هر وقت خط سبز به یکی از حروف رسید دکمه‌ی آن را فشار دهید. گاهی‌ اوقات برای به حرکت درآوردن نت‌ها باید آکاردیون را باز و بسته کنید.

۹ شب، خاموشی

۲۶- سر مصنوعی را روی بالشت قرار دهید. دریچه را بردارید و از داخل حفره بالا بروید. روی نشانه بزنید. دریل و مته  را بردارید. باید دو نوار در کنار یکدیگر قرار دهید که با هم هماهنگ باشند. صفحه را تکان دهید تا نوار‌ها تکان بخورند و بعد برای ثابت کردن آن‌ها می‌توانید کلید همه رنگ را فشار دهید. اگر این کار را به درستی اجرا کنید، کلید خواهد درخشید. وقتی که توانستید همه‌ی آن‌ها را در جای صحیح خود قرار دهید، روی دریل زده و مته را بردارید.

IMG E8083 e1599489410304

IMG E8084 e1599489439647

۲۷- در این بازی باید سیم را به جهت بالا هدایت کنید اما با توجه به این نکته که با جعبه فلزی برخورد نکند. شاید در انجام این بازی اندکی اذیت شوید، چرا که در حین انجام آن دست شما روی جعبه خواهد بود و مانع از دید شما می‌شود. اما اگر با آرامش و احتیاط آن را انجام دهید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

IMG E8085 e1599489519812

۲۸- بنظر لوله‌ها بسیار داغ هستند، اما خنک کردن آن‌ها کار راحتی می‌باشد؛ فقط کافی است که پیچ را بچرخانید تا لوله از رنگ قرمز به رنگ خاکستری در بیاید.

۲۹- با دریل سیمان اطراف دریچه را بکنید. حواستان باشد که اگر دریل به جسم فلزی برخورد کند صدای بلندی تولید خواهد کرد و نگهبان صدای آن را خواهد شنید برای همین تمرکز نموده که فقط سیمان را بکنید.

۷ صبح، حضور و غیاب

۳۰- هنوز درب سلول شما مشکل دارد و این بار مسدود شده است، از آنجایی که نگهبان به شما کمک نمی‌کند باید با یک راه حل خاص درب را باز کنید؛ دست خود را به دیوار سمت راست فشار دهید و با دست دیگر درب را به سمت چپ فشار دهید.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring (قسمت دوم)
خواندن

۹ صبح، کارگاه

۳۱- در کارگاه باید از داخل جعبه دو جفت پایه‌ی میز پیدا کنید. یعنی باید ۴ تا پایه میز که با هم هماهنگ هستند را پیدا نمایید و بعد ۴ پایه یکسان دیگر.

۳۲- چهار پایه را به صفحه میز وصل کنید؛ برای این کار پایه میز را از کیف ابزار خود بردارید و روی صفحه قرار دهید و بعد از این که دایره قرمز، سبز شد آن را ول کنید و به سراغ میز بعدی بروید. هر چهار پایه باید هم‌سطح باشند.

۳۳- خرده‌های چوب را جمع کنید و داخل سطل  زباله بریزید. زمانی که نگهبان به پشت ستون رفت، چسب را بردارید در غیر این صورت او شما را گیر خواهد انداخت.

۳۴- دستورالعمل بازی را بخوانید، هر تعداد که دوست داشته باشید می‌توانید تاس بیندازید تا امتیاز بیشتری کسب کنید. اما اگر عدد ۷ آمد کل امتیازهای خود را ازدست خواهید داد. برای برنده شدن و بدست آوردن بارانی باید بیشترین امتیاز را بگیرید.

۳۵- به اعداد زیر نوار قرمز توجه کنید و پیشنهاد می‌کنم که آن‌ها را به‌خاطر بسپارید، سپس چاقو را بردارید. مراقب باشید که انگشتتان زخمی نشود. هرتوقف چاقو یکی از  اعداد  بین انگشتانتان را نشانه می‌گیرد. برای برنده شدن بارانی در این بازی باید اعدادی را که چاقو نشان می‌گیرد مانند اعدادی باشد که در زیر نوار قرمز بودند، با حفظ  ترتیبشان و تا قبل از به پایان رسیدن زمانتان باید این کار را انجام دهید.

IMG E8086 e1599489655221

۳۶- در این قسمت آخرین بارانی مورد نیاز برای فرار را پیدا می‌کنید. به کلمات روی دیوار توجه نمایید. این کلمات یا شلوار (pant) یا پیراهن (shirt) می‌باشند.  طبق کلمه‌ای که روی دیوار می‌بینید، لباس را از داخل سبد لباس چرک‌ها  بردارید. سعی کنید کارتان را با دقت انجام دهید وگرنه مجبور خواهید شد دوباره این بخش را از اول بروید. اگر بارانی دیدید آن را بردارید و به لیست خود اضافه کنید. با بدست آوردن هر هشت بارانی می‌توانید از این‌جا خارج شوید.

آیا قرارگیری کنسول ایکس‌باکس وان بصورت عمودی عاقلانه است؟
خواندن

۸ شب، زمان موسیقی

۳۷-  موزاییک را بردارید و با فرد پشت دیوار حرف بزنید. او به شما خواهد گفت که زمانی را به بطالت بگذارنید تا ماموریتتان آغاز شود. با جدول سودوکوی روی میز، خود را سرگرم کنید و آن را کامل نمایید.

۳۸- این بازی نیز ممکن است اندکی حوصله سربر باشد. باید توپ را به گونه‌ای به زمین بزنید که به دیوار برخورد کند. برای شکستن رکورد Roy، این کار را باید ۱۴ بار تکرار نمایید.

۹ شب، خاموشی

۳۹-سر مصنوعی خود را روی بالشت بگذارید و از طریق دریچه وارد کانال شوید.

۴۰- روی علامت کلیک کنید. هر هشت بارانی خود را از وسط ببرید تا بتوانید یک قایق کوچک با آن درست کنید.

۴۱- حالا باید تمام تکه پارچه‌ها را مانند یک ملحفه چهل تکه کنارهم بچینید.

۴۲- ملحفه سبز را بردارید و شیر گاز را باز کنید تا وقتی‌ که سبز شود (نه زرد و نه قرمز). بعد با دقت نوار مشکی روی پارچه‌ها را  با فشار گاز ذوب نمایید. اگر خیلی داغ بشود یا اینکه برای مدت طولانی یک نقطه را زیر گاز بگذارید، پارچه سوراخ خواهد شد و باید آن را دور بیندازید. برای تکمیل این مرحله باید حداقل برای هفت الی هشت تکه این کار را تکرار کنید.

IMG 8088 e1599489786108

۴۳- با پیچ‌گوشتی تمام پیچ‌های روی آکاردیون را باز کنید. بعد باید یک بازی دیگر را انجام دهید؛ در این بازی باید تمام توپ‌های فلزی را داخل حفره‌ی خود بیندازید.

۴۴- دریچه فلزی را بردارید.

۴۵- الان روی پشت‌بام زندان قرار دارید. روی علامت بزنید تا در اطراف بام بچرخید. ضمن اینکه باید حواستان به نورها باشد، خود را باید به پله‌های آن سوی پشت‌بام برسانید.

IMG 8089 e1599489845269

۴۶- باید با کمک دو دست خود از لوله فلزی پایین بروید. برای این کار یک دستتان را جلوی دیگر قرار دهید و به سمت پایین حرکت کنید. هرگاه حس کردید نگهبان نزدیک لوله هست یا احتمال دارد که صدای شما را بشنود، توقف کنید تا او از شما فاصله بگیرد. با چرخش صفحه می‌توانید از نورها فاصله بگیرید.

۴۷- با تکان دادن بوته‌ها توجه سگ را به آن‌ها جلب کنید؛ فقط قبل این کار دقت نمایید که همان بوته‌ای را تکان دهید که پنگوئن‌ها در آن هستند، در غیر این صورت، به جای توجه سگ، توجه نگهبان را جلب می‌کنید.

راهنمای بازی FIFA 20 - معرفی بهترین وینگرهای جوان
خواندن

۴۸- طی هشت حرکت باید به مدار ضربه بزنید تا از کار بیفتد و آلارم هشدار خراب شود.

۴۹- با کج کردن و تکان دادن صفحه از موانع در راه و نور نگهبانی فرار کنید.

۵۰- با سنگ به یکی از پنجره‌ها بزنید تا بشکند و  توجه نگهبان را به خود جلب کند.

۵۱- به صفحه کلید نگاه کنید، روی بعضی از کلیدها رنگ قرمز ریخته است. بر این اساس، اول تیره‌ترین کلید را فشار دهید و بعد به ترتیب کلیدهای روشن‌تر.

IMG E8090 e1599563227641

۵۲- سطل را بردارید و به قطع‌کننده مدار ضربه بزنید. B5 (نور اضافه) را خاموش کنید.

۵۳- با آکاردیون قایق خود را باد کنید. اما ممکن است که نگهبانان شما را ببینند؛ شما می‌توانید هر گاه نور به سمت شما آمد، باد کردن قایق را متوقف کنید و آن را به سمت خود بکشید و هر وقت جهت نور عوض شد، باد کردن قایق را از سر بگیرید. این‌گونه خطر گیر افتادنتان کمتر می‌شود. برای عبور از این مرحله لازم است که سی بار قایق را باد کنید.

۵۴- حال تمام تلاش‌های شما دارد به نتیجه می‌رسد! به یک سمت پارو بزنید. به سمت نوری که از دور می‌بینید حرکت کنید. بدانید که قایق می‌تواند به راحتی غرق شود، اما نگران نباشید با سطل، آب درون قایق را بطور مداوم خالی کنید و فقط به سمت نوری که در جلویتان است حرکت نمایید، در غیر این صورت غرق خواهید شد؛ بخصوص زمانی که کوسه‌ها به سمت شما می‌آیند، در این شرایط نیز به سمت نور حرکت کنید.

هیچ وقت بیش از دوبار در یک جهت پارو نزنید وگرنه غرق خواهید شد.

۵۵- شما به ساحل رسیدید، آخرین کاری که باید بکنید این است که با چوب کبریت قایق را آتش بزنید.

فرار شما از زندان آلکاتراز با موفقیت انجام شد!

در پایان ویدیویی نیز برای شما آماده شده است که به‌صورت تصویری آموزش بازی را به شما می‌دهد:

شما می‌توانید به ترتیب از اینجا نسخه اندروید و از اینجا نسخه iOS این عنوان را برای تلفن همراه خود دانلود کنید.

منبع
appunwrapper
عضویت
اطلاع از
guest

6 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Night wing
Night wing
2 سال قبل

سلام ممنون از مطالبتون اما شما چطوری تونستید بعد مرحله ای که دیوار رو تراشیدید رد کنید برای من ی صفحه میاد نمیزاره که برم مرحله بعد

Zara
Zara
Reply to  Night wing
1 سال قبل

سلام من نمیتونم مرحله ی کتاب هارو رد کنم هرکاری کردم نشد کمک کنید لطفا

زینب
زینب
2 سال قبل

توی قسمت ۵ من همون کاری که شما گفتید انجام دادم ولی نشد

امیررضا
امیررضا
6 ماه قبل

من تو مرحله کتابخانه گیر کردم

سعید
سعید
1 سال قبل

سلام من تو مرحله تراشیدن دیوار گیر کردم

Reza f
Reza f
3 سال قبل

I am Frank Morris Morris son’s he was in Alcatraz and he passed away in 2003 I live in Dominican republic

دکمه بازگشت به بالا
6
0
Would love your thoughts, please comment.x