راهنمای بازی

راهنمای نسخه دموی Final Fantasy VII Remake

با استفاده از این نکات حیاتی به یک سرباز درجه یک تبدیل شوید

شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی نسخه دموی Final Fantasy VII Remake را به صورت رایگان روی فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن ۴ منتشر کرده است. با وجود آنکه شاید به ظاهر این دمو بسیار سر راست و ساده به نظر برسد، اما در واقع دارای پیچیدگی‌ها و نکات ریزی بوده که درک این موارد می‌تواند به تجربه هر چه بهتر دموی Final Fantasy VII Remake کمک کند. سازندگان این عنوان نیز در این مورد با ما هم عقیده بوده‌اند، به همین دلیل لیستی از اساسی‌ترین نکات کلیدی این دمو را در سایت رسمی اسکوئر انیکس گرد‌آوری کرده‌اند، که ما در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

سیستم مبارزات موجود در دموی Final Fantasy VII Remake برای این مجموعه عناوین کاملاً جدید است. ترکیبی از دستورات کلاسیک منویی با مبارزات اکشن و رئال‌تایم، این سیستم مبارزات را هیجان‌انگیز، منحصر به فرد…. و ناآشنا می‌کند.

این بازی همچنین به هیچ عنوان ساده نیست – حتی روی درجه سختی Normal باید موارد زیادی را در نظر گرفت و دشمنان نیز به آسانی به سمت شما یورش نیاورده و دم به تله نمی‌دهند. کلاد (Cloud)، برت (Barret) و سایر اعضای گروه اولنچ (Avalanche) برای موفقیت در عملیات بمب‌گذاری خود مسیر بسیار دشواری را پیش‌ رو دارند.

خوشبختانه ما برای کمک به شما در این راه آماده هستیم. در این مقاله ۷ نکته کارآمد برای تجربه هر چه بهتر این عنوان بیان شده‌اند – با پیروی از این نکات، شما در بازی ماهر شده و به آسانی می‌توانید علیه شرکت شیطانی شینرا (Shinra) قیام کنید.

راهنمای بازی Days Gone
خواندن
Final Fantasy VII Remake
از تکرار حملات استاندارد پرهیز کنید

۱. پشت سر هم و بی‌هدف حملات ساده را اسپم نکنید

حملات استاندارد آسیب زیادی به دشمن نمی‌رسانند. هدف اصلی این دست حملات پر کردن سریع‌تر خط ATB شما بوده تا به کمک آن بتوانید از طلسم‌ها (Spells) و قابلیت‌های (Abilities) بیشتری استفاده کنید.

در حالی که ممکن است بتوانید تنها با فشردن دکمه مربع به سادگی چند سرباز اولیه شینرا را از پیش رو بردارید، این موضوع در بخش‌های جلوتر بازی تغییر خواهد کرد. دشمنان قوی‌تر به سادگی جلوی این حملات دوام آورده و ضربات به مراتب سخت‌تری را به شما وارد می‌کنند.

از همین الان با استفاده از دموی Final Fantasy VII Remake به خود عادت دهید تا از حملات استاندارد برای پر کردن خط ATB بهره گیرید، و سپس برای آسیب رسانی جدی و Stagger (گیج) نمودن دشمنان به توانایی‌ها و طلسم جادویی خود تکیه کنید.

دموی Final Fantasy VII Remake
حضور Aerith در میان پرده ابتدایی دمو هواداران را بیش از پیش برای بازی نهایی آماده می‌کند

۲. از جادو استفاده کنید!

شاید برایتان وسوسه‌انگیز باشد که زیاد از جادو استفاده نکنید – بهرحال، توانایی‌ها تنها از خط ATB شما استفاده می‌نمایند در حالی که یک طلسم جادویی هم باعث کاهش ATB شده و هم MP شما را مصرف خواهد کرد. توصیه می‌کنیم این ذهنیت را از خود دور نمایید.

جادو در بازی قرار داده شده تا توسط شما استفاده شود. این ویژگی در دموی Final Fantasy VII Remake (و نسخه نهایی آن) بسیار مؤثر است – به لطف طلسم‌های حادویی شما می‌توانید تعدادی از دشمنان را با آسانی بسیار بیشتری (نسبت به توانایی‌ها و حملات ساده) از پای در آورید.

شایان ذکر است که دموی Final Fantasy VII Remake موقعیت‌های زیادی جهت بازیابی MP برایتان فراهم خواهد کرد. از جمله این موقعیت‌ها باید به Ether و تکه‌های Mako اشاره داشته باشیم، پس نشانه‌هایی که بازی (به واسطه این آیتم‌ها) سر راه شما قرار داده است را در نظر گرفته و مشغول استفاده از طلسم‌های جادویی شوید.

راهنمای بازی Civilization VI
خواندن
دموی قابل بازی Final Fantasy VII Remake
برت برای مقابله با دشمنانی که از مسافت‌های دور به شما حمله می‌کنند بسیار مناسب است

۳. از نقاط ضعف دشمنان سوء استفاده نمایید

بسیاری از دشمنان در مقابل نوع خاصی از طلسم‌های جادویی ضعیف هستند، شما باید از این نقاط ضعف نهایت بهره را ببرید.

در دموی Final Fantasy VII Remake اگر دشمن شما دارای گوشت و پوست است، احتمالاً آتش می‌تواند گزینه خوبی باشد. موجودات زنده دوست ندارند آتش بگیرند – چگونه ممکن است این موضوع به عقل کسی خطور کند؟

از سوی دیگر اگر دشمنتان یک ماشین است، مقدار کمی رعد و برق می‌تواند شوک بسیار بدی در بدن او ایجاد نماید. این موضوع مخصوصاً در مورد باس فایت موجود در دمو یعنی Scorpion Sentinel صادق است – کلاد حتی در طول نبرد به این موضوع اشاره خواهد کرد، پس توصیه بچه سرباز را جدی بگیرید!

دموی Final Fantasy VII Remake
نمایی از شهر میدگار

۴. بعد از هر مبارزه خود را درمان کنید

دشمنان در دموی Final Fantasy VII Remake می‌توانند آسیب بسیار زیادی به شما وارد نمایند، از این رو باید حواستان جمع بوده و همیشه انرژی خود را کامل نگه دارید.

قابلیت استفاده از آیتم‌های درمانی (Potion) یا جادوهای ترمیمی در حین مبارزات وجود داشته، اما به یاد داشته باشید که استفاده از آیتم یا جادو در نبرد، یک بخش از خط ATB شما را مصرف می‌کند. اما این موضوع خارج از میدان نبرد صادق نیست. بین هر مبارزه شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی در مورد کاهش ATB خود، هر تعداد آیتم درمانی و جادوی ترمیمی که دوست دارید استفاده کنید.

پس عاقلانه است که خارج از نبرد، هر زمان که موقعیتش را داشتید کلاد و برت را درمان نمایید – بدین ترتیب آن‌ها با شروع مبارزه بعدی کاملاً آماده بوده و نیازی نیست در طول نبرد یک خط از ATB خود که می‌توانستید از آن جهت آسیب‌رسانی به دشمن استفاده کنید را برای درمان نمودن شخصیت‌ها هدر دهید.

راهنمای Gears Pop! - نکات ابتدایی که باید قبل از شروع بدانید
خواندن

دموی Final Fantasy VII Remake

۵. قابلیت دفاع کردن را از یاد نبرید

در دموی Final Fantasy VII Remake همیشه بهترین دفاع حمله نیست. گاهی اوقات بهترین دفاع…. در واقع همان دفاع کردن است.

کلاد و برت هر دو قابلیت دفاع کردن را داشته که باعث می‌شود حملات دشمن آسیب کمتری به آن‌ها وارد نمایند. آن‌ها همچنین توانایی‌ جاخالی دادن و غلت خوردن در مقابل ضربات دشمن را دارند که در این حالت، کاملاً از آسیب در امان خواهند ماند.

شاید با خود فکر کنید که تمرکز روی جاخالی دادن بهتر از دفاع کردن است، بالاخره چرا باید مقداری آسیب ببینید وقتی می‌توان کاملا از یک حمله جاخالی داد، درست می‌گویم؟

با وجود اینکه به صورت تئوری ایده‌تان درست است، اما در عمل دفاع کردن راه امن‌تری برای کاهش آسیب وارده به شما می‌باشد – در صورتی که زمان‌بندی‌تان درست نباشد، یک غلت اشتباه می‌تواند شما را در معرض خطر قرار دهد. علاوه بر آن، در برخی موقعیت‌ها دفاع کردن کاربرد بیشتری دارد.

به عنوان مثال، باس Scorpion Sentinel در یک از حملاتش محوطه الکتریکی بسیار قوی ایجاد نموده که نه تنها به افراد پیرامونش آسیب رسانده، بلکه آن‌ها را نقش بر زمین نیز خواهد کرد. شما می‌توانید با انجام یک غلت دقیق از این حمله به صورت کامل جاخالی دهید، اما در عین حال، دفاع کردن نیز می‌تواند شما را از زمین خوردن پس از این حمله نجات دهد.

شاید در این حالت مقدری آسیب به شما وارد شود، اما در عین حال پس از اتمام حمله باس فاصله شما با او بسیار کمتر از زمانی خواهد بود که حمله او را با یک غلت جاخالی داده‌اید، از این رو می‌توانید سریع‌تر حملات خود را علیه این باس آغاز کنید.

راهنمای بازی Deathloop | پاسخ‌ معماهای Yerhva Queen of Riddles
خواندن
دموی Final Fantasy VII Remake
با Stagger کردن دشمنان شما آسیب بسیار بیشتری به آن‌ها وارد خواهید نمود

۶. به محیط پیرامون خود بنگرید

شاید شما در حال انجام ماموریتی خطرناک برای نجات سیاره باشید، اما این به معنای عجله کردن (برای پیشروی در بازی) نیست. سر فرصت بازی کرده و به محیط پیرامون خود دقت نمایید.

منطقه موجود در دموی Final Fantasy VII Remake مملو از اشیاء مختلف برای پیدا کردن است – و همه آن‌ها بسیار کاربردی هستند. حواستان را برای یافتن صندوق‌ها (Chest) جمع کنید زیرا معمولاً آیتم‌های درمانی در آن‌ها وجود دارند – شما می‌توانید با تکیه بر Potion و Etherها، خود را در بهترین وضعیت جسمانی قرار دهید (بار دیگر نکته شماره ۴ را بخوانید).

محیط دمو همچنین پر از جعبه‌های شرکت شینرا است. اگر لوگوی آشنای این شرکت را روی تعدادی جعبه بی‌دفاع دیدید، به آن‌ها ضربه زده و نابودشان کنید زیرا ممکن است آیتم‌ خوبی درونشان باشد. به عنوان مثال امکان دارد یک تکه Mako برای برای بازیابی MP یا یک Potion برای بازگردانی سلامتتان پیدا کنید – در هر حالت، یافتن این جعبه‌ها ارزش زمان و انرژی صرف شده برای آن‌ها را خواهد داشت.

علاوه بر آن، نابود کردن جعبه‌های با استفاده از Buster Sword (شمشیر کلاد) به خودی خود امری بسیار لذت‌بخش است.

Final Fantasy VII Remake
حملات شارژی برت از قدرت بسیار زیادی برخوردار بوده هرچند شارژ کردن آن زمان می‌برد

۷. هنگامی که دم Scorpion Sentinel بالاست به او حمله نکنید

زیرا این عمل باعث می‌شود تا او با استفاده از لیزر خود حمله شما را بدل کند!

در نسخه اصلی Final Fantasy VII، بعضی توصیه‌های اشتباه کلاد باعث شد تا تازه‌کاران بسیاری قربانی حمله لیزری و قدرتمند Scorpion Sentinel شوند. خوشبختانه Final Fantasy VII Remake از این نظر بسیار واضح‌ و شفاف‌تر است – وقتی دم عقرب بالا رفت، پشت خرابه‌ها پناه بگیرید.

راهنمای بازی Apex Legends – یازده نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید
خواندن

در این حالت مدت زمان کوتاهی وجود داشته که قبل از شروع حمله باس، او شروع به شارژ کردن لیزرش خواهد کرد. به همین دلیل، این وقفه کوتاه شاید شما را وسوسه کند تا قبل از پناه گرفتن ابتدا چند ضربه به باس بزنید. به هیچ عنوان اینکار را نکنید! تا وقتی حمله لیزری باس تمام نشده است پشت خرابه‌ها سنگر بگیرید، زیرا پس از اتمام این حمله سیستم‌های عقرب تحت فشار قرار گرفته و موقعیت کافی برای حمله کردن شما را فراهم می‌آورند.

نکته ویژه: تایمر را روی ۲۰ دقیقه تنظیم کنید

با رسیدن به بخش‌ انتهایی دمو، حق انتخابی برای تنظیم کردن تایمر بمب به شما داده خواهد شد. بدون آنکه بخواهیم چیزی را لو بدهیم، بهتر است آن را روی ۲۰ دقیقه تنظیم کنید. شاید اینگونه میان‌پرده پایانی دمو موضوع جالبی را به شما نشان دهد. شایان ذکر است که ۲۰ دقیقه زمان بسیار زیادی برای به اتمام رساندن بخش پایانی دمو خواهد بود، پس نیازی نیست از این لحاظ نگران باشید.


با ذکر این نکته به پایان راهنمای دموی Final Fantasy VII Remake می‌رسیم. با بهره‌گیری از این ۷ نکته شما می‌توانید به یک سرباز رده اول واقعی در این عنوان تبدیل شوید. امیدواریم این نکات برای شما مفید واقع شده باشند. آیا شما نیز نکات و ترفندهایی در رابطه با دموی این عنوان پیدا کرده‌اید؟ نکات و دانش خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذراید.

نسخه نهایی و کامل عنوان Final Fantasy VII Remake قرار است در تاریخ ۲۲ فروردین ۹۹ (مصادف با ۱۰ آپریل ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی‌استیشن ۴ منتشر شود.

منبع
Square Enix
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن