راهنمای بازی

راهنمای بازی Fallout 76: نکاتی که باید پیش از آغاز بازی بدانید

به ویرجینای غربی خوش آمدید!

فال اوت ۷۶ تجربه‌ای کاملاً متفاوت از عناوین دیگر این مجموعه  است. این عنوان، اولین نسخه‌ی آنلاین درفرانچایز محبوب و نام آشنای فال اوت به حساب می‌آید که بیش از شماره‌های پیشین بر روی المان‌های بقا و ساخت‌وساز تمرکز کرده است. این برداشت جدید مکانیک‌های تازه‌ای را نیز به همراه آورده است که عادت کردن به آن‌ها ممکن است کمی زمان بر باشد. اما نگران نباشید چرا که شما تنها عضو جدید این خانواده‌ی نوظهور نیستید؛ بسیاری از بازیکنان دیگر نیز در وضعیت فعلی شما قرار دارند و راه چندان دشواری در پیش ندارید. البته گفتنی است که بازیکنان خشن و سرسخت در این بازی نیز همچون دیگر بازی‌ها حضور دارند و اگر در راهتان با این دست از بازیکنان رو به رو شوید، می‌توانند شما را به چالش بکشند.

فال اوت  ۷۶ در زودهنگام‌ترین موقعیت زمانی پس از فاجعه‌ی انفجار روایت می‌شود. در این عنوان تنها ۲۵ سال از انفجار بمب اتم گذشته است و به همین خاطر اهالی والت ۷۶ با دنیایی رو به رو خواهند شد که هنوز در هرج و مرج پس از حادثه‌ی اتمی به سر می‌برد. با وجود این که بیش‌تر نقاط ویرجینیای غربی از تخریب بمب‌های اتمی در امان مانده است، تشعشعات هسته‌ای و هرج و مرج راه خود را به این منطقه پیدا کرده و باعث ایجاد تغییر و تبدیل حیوانات و جانوران به موجوداتی فرازمینی شده‌اند. همان طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، هدف اصلی در فال اوت ۷۶ بقا در دنیایی خشن و بی‌روح  به همراه بازیکنان دیگر است اما این به آن معنا نیست که در این بازی دیگر خبری از ویژگی‌های همیشگی و دوست داشتنی فال اوت نباشد. شایان ذکر است که اگر نسخه‌ی بتای این عنوان را تجربه کرده باشید تمامی پیشروی شما به نسخه‌ی اصلی بازی نیز منتقل خواهد شد. اما اگر جزو آن دسته از بازیکنانی هستید که به تازگی قدم به والت گذاشته‌اند، راهنمای پیش‌رو می‌تواند شما را در بقا یاری کند. ما در این راهنما تعدادی نکات کاربردی و چند دستورالعمل برای شما جمع آوری کرده‌ایم تا در ساعات ابتدایی گشت و گذارتان در ویرجینیای غربی کمک حالتان باشند.

 • والت را به خوبی بگردید

در فال اوت ۷۶، بر خلاف دیگر شماره‌های این مجموعه، به شما این شانس داده می‌شود که پیش از یورش بردن به دنیای بیرون در آرامش خود را آماده کنید. پس از ساختن شخصیت، شما این فرصت را دارید تا با آسودگی در والت گشت و گذار کرده و حتی با بازیکنان جدید دیگر ارتباط برقرار کنید. بعد از این که از اتاق خود خارج شدید  هر آن چه به نظرتان آمد را بررسی کنید چرا که با  انجام این کار به آیتم‌های جدید و منابع خوبی دسترسی پیدا خواهید کرد. با بررسی دقیق والت می‌توانید منابعی از جمله دسته‌ی اولیه کارت‌های Perk، آب تصفیه شده و مهم‌تر از همه یک دستگاه C.A.M.P را به دست آورید.C.A.M.P یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها به حساب می‌آید زیرا به کمک این دستگاه می‌توانید در خارج از والت ساخت و ساز انجام داده و برای خود پناهگاه بسازید. علاوه بر این‌ها شما تعدادی نوار صوتی (Holotape) نیز در اطراف والت پیدا خواهید کرد که اطلاعات بیشتری از ساکنان آن در اختیار شما خواهند گذاشت. حالا آماده‌ی خروج از والت هستید. شما می‌توانید از طریق خروجی والت قدم به دنیای بیرون بگذارید و فراموش نکنید که هر زمان اراده کنید می‌توانید دوباره به والت خود بازگردید یا حتی برای Fast Travel از آن استفاده کنید.

 • داستان اصلی را فراموش نکنید
راهنمای قدم به قدم بازی Star Wars Jedi: Fallen Order
خواندن

پس از خروج از والت شما آزاد هستید تا به هر نقطه از نقشه که دوست دارید سفر کنید. اما نگذارید این آزادی چشم شما را از واقعیت بپوشاند. حقیقت این است که شما هنوز قابلیت و منابع کافی برای دوام آوردن در بسیاری از مناطق بازی را ندارید و اگر بی دقتی کنید ممکن است سر از منطقه‌ای خطرناک و ملزم به سطح بالا در بیاورید. بنابراین بهتر است تا حداقل تعدادی از مراحل داستان اصلی را پیش از گشت و گذار در نقشه انجام دهید. این مراحل نه تنها جنبه‌ی آموزشی برای برخی از مکانیک‌های بازی را دارند، بلکه منابع و نقشه‌های ساخت (Blueprint) کارآمدی را نیز برای شما فراهم خواهند کرد. مرحله‌های داستانی Overseer’s Camp، شهر Flatwoods و  Morgantown Airport از مهم‌ترین مراحل هستند. این مراحل شما را با میز‌های کار (Workbench) و مریضی‌ها (Diseases) آشنا کرده و طرز کار با دستگاه C.A.M.P را آموزش خواهند داد. علاوه بر آموزش‌های کارآمد، با انجام این مراحل شما به تعدادی اسلحه‌ی ابتدایی، مهمات، منابع کمکی، چند دستورالعمل و نقشه‌هایی برای ساخت و ساز نیز دسترسی پیدا خواهید کرد. پس از مرحله‌ی Morgantown شما در وضعیت بهتری برای گشت و گذار آزاد خواهید بود. فراموش نکنید که مراحل اصلی همچنان یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن منابع و آیتم‌های کارآمد خواهند بود.  در ادامه می‌توانید سه مورد از بهترین مناطق نقشه برای گشت و گذار آزاد در ساعات اولیه بازی را مشاهده کنید.

Top of the World Ski Lodge : واقع در مرکز نقشه بالای یکی از بلندترین کوه‌ها، این کلبه‌ی اسکی اکنون تبدیل به خانه‌ی Bloatfly ها و موجودات عجیب دیگر شده است ولی با این حال این کلبه هنوز هم یکی از مکان‌های مناسب برای گشت و گذارهای ابتدایی به حساب می‌آید. جالب است بدانید در این مکان می‌توانید یکی از عجیب‌ترین سلاح‌های سرد بازی به نام Ski Sword را پیدا کنید.

The Greenbrier Resort: پس از رسیدن به کلبه‌ی اسکی راه خود را به سمت جنوب آن ادامه دهید تا به این پناهگاه برسید. به لطف ارتشی از Protectron های محافظ، این پناهگاه یکی از اماکن بکر و دست نخورده‌ی بازی است. پناهگاه Greenbrier به لطف این محافظان بیش از ۲۰ سال است که از گزند دشمنان به دور مانده و وضعیت کلی مناسبی دارد. در داخل این مکان شما با تعدادی Feral Ghoul  رو به رو خواهید شد.

راهنمای بازی PUBG - بهترین اسلحه‌های بازی
خواندن

Horizon’s Rest: این مکان در جهت غربی کلبه‌ی اسکی قرار گرفته است. صاحبان پیشین آن این مکان را ترک کرده و اسلحه خانه‌ای مملو از سلاح، زره و مهمات کارآمد از خود به جا گذاشته‌اند بنابراین اگر بتوانید راهی به داخل این مکان پیدا کنید، با گنجینه‌ای از سلاح‌ها رو به رو خواهید شد.

 • از قلمرو امن خود خارج شوید

ساخت شخصیت خود از پایه تبدیل به یکی از امضاهای معروف مجموعه‌ی فال اوت شده است و جدیدترین شماره‌ی آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما فال اوت ۷۶ در این قسمت با شماره‌های پیشین تفاوت‌هایی دارد. برای مثال این عنوان، بر خلاف شماره‌های پیشین مجموعه‌ی فال اوت، در ساعات اولیه چندان دست و دل‌باز نیست و به همین جهت زمان بیشتری نیاز است تا بازی باز بتواند شخصیت خود را به ایده آل نسخه‌های پیشین برساند. اما پیش از رسیدن به آن نقطه از تکامل باید با هر آن چه در دسترس دارید کار کنید؛ حتی اگر این به معنای استفاده از خرده آیتم‌ها و سلاح‌های نه چندان مناسب در بازی باشد. اگر می‌خواهید شخصیت شما ارتقاء یابد باید از نقطه‌ی امن خود خارج شده و روش‌های جدیدی برای بقاء و بازی کردن به کار بگیرید. روش‌هایی که معمول نبوده و شاید در نسخه‌های پیشین از آن‌ها استفاده نمی‌کردید.

 • تیپ های شخصیتی مختلف را امتحان کنید

با پیشروی در بازی شما می‌توانید شخصیت خود را با استفاده از Perk ها و سیستم Special بازی ارتقاء دهید. با وجود طبیعت خشن فال اوت ۷۶ و وابستگی بیشتر آن به بقا، شما باید هر لحظه آماده باشید تا خود را با شرایط وفق داده و مطیع آن باشید. خوشبختانه با وجود اینکه موارد انتخاب شده در سیستمSpecial  قابل تغییر نیستند، شما می‌توانید در هر زمان که اراده کنید Perk های خود را با ترتیبی جدید بچینید تا با سبک بازی شما و شرایط هماهنگ شوند.

 • از C.A.M.P استفاده کنید

این دستگاه به نوعی یک پناهگاه همراه است که شما می‌توانید همیشه آن را همراه خود داشته باشید. با استفاده از C.A.M.P می‌توانید استراحت کنید، وسایل خود را بازسازی کنید و حتی به تدریج یک خانه برای خود بسازید. شما می‌توانید سازه‌ی خود را به همراه تمامی آیتم‌های آن با مبلغی بسیار ناچیز به هر نقطه از نقشه که بخواهید منتقل کنید. نگران از بین رفتن چیزهایی که ساختید نباشید چرا که آیتم‌هایی چون Workbench تنها یک بار نیاز به ساخته شدن دارند و از دفعات بعدی به صورت رایگان جایگزین خواهند شد.

Fast Travel به C.A.M.P همواره رایگان است بنابراین سعی کنید C.A.M.P خود را نزدیک منابعی چون آب و Crafting Bench ها قرار دهید و تا زمانی که هنوز به وسایلی چون دستگاه تصفیه آب و ایستگاه‌های ساخت و ساز مجهز نشدید به این طریق نیازهای خود را برطرف کنید. حتی اگر علاقه‌ای به ساخت یک C.A.M.P مجلل ندارید، ساخت مدلی ابتدایی از آن که مجهز به امکاناتی از قبیل ایستگاه پخت و پز باشد به شما کمک بزرگی خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید C.A.M.P خود را در هر جایی بنا کنید و مکان C.A.M.P شما باید نام گذاری نشده باشد. به علاوه ممکن است وسایل شما به طریقی نابود شوند که برای جلوگیری از این کار باید آن‌ها را در انبار یا همان  Stash خود قرار دهید. درباره‌ی Stash در ادامه بیش‌تر توضیح خواهیم داد.

راهنمای بازی No Man's Sky
خواندن

 • استفاده‌ از Stash

همچون دیگر نسخه‌های مجموعه‌ی فال اوت، شخصیت شما در فال اوت ۷۶ نیز تا اندازه‌ی محدودی توانایی حمل آیتم‌ها را خواهد داشت. این مورد در فال اوت ۷۶ اندکی متفاوت‌تر از نسخه‌های پیشین است. اکنون اگر شخصیت شما از اندازه‌ی مقرر سنگین‌تر باشد، شما Action Point  از دست خواهید داد؛ این در حالی است که در گذشته تنها حرکات شخصیت شما کندتر از معمول می‌شد. به همین خاطر انبار یا همان Stash شما تبدیل به یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی شده است. شما می‌بایست همواره وسایل اضافی خود را به انبار خود منتقل کنید تا فضای خالی برای آیتم‌های جدید و کارآمدتر در کوله بار شخصیتتان ایجاد شود. با انجام این کار علاوه بر ایجاد فضای اضافی، شما همچنین امنیت آیتم‌ها و منابع خود را تضمین می‌کنید چرا که با انبار کردن آن‌ها هیچ بازیکن دیگری به وسایل شما دسترسی نخواهد داشت. ممکن است در گشت و گذارهای خود به انبار یا کمپ دیگر بازیکنان برخورد کنید اما با استفاده از آن‌ها متوجه خواهید شد که بازی تنها موارد انبار خود شما را نمایش خواهد داد و اجازه‌ی دسترسی به Stash دیگران را نخواهید داشت. اگر از کمپ خود فاصله‌ی زیادی دارید و به دنبال یک انبار می‌گردید در دو نقطه‌ی Train Station و Red Rocket می‌توانید همواره یک انبار پیدا کنید. بهتر است هر آنچه در دنیای فال اوت ۷۶ پیدا می‌کنید پیش خود نگه داشته و بعداً به انبار خود منتقل کنید؛ حتی وسایل بی ارزشی چون لیوان‌های پلاستیکی و پنکه‌های رو میزی! با وجود این که این آیتم‌ها به تنهایی ارزش چندانی ندارند اما می‌توانید با تجزیه‌ی آن‌ها قطعات ارزشمندی برای ساخت اسلحه یا بازسازی وسایل دیگر خود به دست آورید. برای مثال از پیچ‌های یک پنکه‌ی رو میزی می‌توانید در ساخت زره و اسلحه استفاده کرده یا از تکه‌های شکسته‌ی یک درخت چوب استخراج کنید. بعد از این که تمامی آیتم‌های بی ارزش خود را به انبار منتقل کردید می‌توانید از نزدیک‌ترین میز کار (Worckbench) به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. در آخر، به خاطر داشته باشید که انبار شما هم ظرفیت محدودی دارد و بعد از مدتی پر خواهد شد. شما تنها می‌توانید یک انبار در کمپ خود بسازید بنابراین باید پس از گذشت مدتی آن را از وسایل اضافی خالی کنید.

راهنمای بازی State of Survival
خواندن

 • سیستم بازسازی اسلحه و زره

سیستم فرسودگی سلاح‌ها و زره‌ها بار دیگر به مجموعه‌ی فال اوت بازگشته است. این سیستم که در عنوان فال اوت ۴ غایب بود، پیش‌تر در نسخه‌هایی چون فال اوت ۳ و New Vegas استفاده شده بود. فال اوت ۷۶ نیز دارای سیستم مشابهی است که برخی از جنبه‌های آن از شماره‌های پیشین متفاوت است. در گذشته، مثلاً در عنوان فال اوت ۳، برای بازسازی سلاحی قدیمی باید یک اسلحه‌ی جدید از همان نوع پیدا کرده و از قطعات آن استفاده می‌کردید. در فال اوت ۷۶ اما بازسازی اسلحه‌ها و زره‌ها با استفاده از آیتم‌های بی ارزش یا همان Junk صورت می‌گیرد که پیش‌تر به روش ذخیره و استخراج از آن‌ها اشاره شد. شایان ذکر است که در فال اوت ۷۶ نیز همچون نسخه‌ی پیشین می‌توانید منابع مورد نیاز خود را نشانه گذاری کنید تا در هنگام گشت و گذار بتوانید به سهولت آن‌ها را پیدا کنید. باید اشاره کرد که زره‌ها دوام بیشتری در این بازی داشته و دیرتر از اسلحه‌های شما فرسوده خواهند شد. اسلحه‌ها اما به سادگی فرسوده شده و کارایی خود را از دست می‌دهند پس مراقب درصد فرسودگی اسلحه‌ی خود باشید تا در مبارزات شما را دست خالی نگذارند.

 • مریضی ها و سیستم ساخت و ساز

با وجود این که در دنیای فال اوت ۷۶ منابع بسیار و اسلحه‌های متعددی پیدا خواهید کرد، این وسایل غالباً از وضع مناسبی برخوردار نیستند. پس بهتر است ریسک نکرده و با دستان خود تجهیزاتتان را بسازید. به جای جستجوی برای یک اسلحه به دنبال مواد اولیه برای ساخت و ساز باشید تا بتوانید آن‌ها را به تجهیزات نیرومند و مستحکم‌تری تبدیل کنید. اما ساخت تجهیزات و اسلحه تنها کافی نیست. علاوه بر میز کار‌های ساخت سلاح و زره، شما به یک ایستگاه پخت و پز نیز نیاز دارید تا بتوانید از طریق آن برای خود غذا، آب تصفیه شده و معجون‌های درمانی آماده کنید. البته که می‌توانید از هر آیتم  یا غذایی که در نقشه پیدا می‌کنید استفاده کنید اما باید مراقب مریضی‌ها باشید.

مریضی‌ها (Diseases) قابلیت جدیدی است که به بازی فال اوت ۷۶ اضافه شده است. از طریق این سیستم ممکن است شخصیت شما توسط چیزهایی چون موجودات عفونی، غذاهای مسموم و یا حتی مواردی چون تخت خواب‌های کثیف، آلوده شده و سلامت وی به خطر افتد. برای جلوگیری از این اتفاق باید از موجوداتی که برچسب عفونی یا همان Diseased خورده‌اند دوری کنید. موجوداتی چون Diseased Radroach که آلوده به مریضی هستند می‌توانند حتی با لمس کردن، شما را نیز آلوده کنند. بهتر است این دست از دشمنان را از فاصله‌ی دور از پا در آورید. مورد دیگری که پیش‌تر به آن اشاره شد، تخت خواب‌ها هستند. برخی تخت خواب‌ها، به ویژه آن‌هایی که از زمین فاصله ندارند، می‌توانند شما را آلوده به مریضی کنند. علاوه بر این‌ها خوردن غذاهای فاسد، شنا در آب‌های آلوده یا حتی قدم گذاشتن به برخی مناطق می‌تواند شما را مبتلا به بیماری کند. بنابراین برای پیشگیری از این کار بهتر است همواره در کمپ خود استراحت کرده و از غذاهای دست ساز و آب‌های تصفیه شده استفاده کنید. اگر می‌خواهید به مناطقی که هوای آلوده دارند سفر کنید باید حتماً از کلاه‌خود های مخصوص و مجهز به ماسک استفاده کرده تا به بیماری‌های آن منطقه مبتلا نشوید.  در صورتی که شخصیت شما آلوده به بیماری شد، تنها راه‌های پیش رو صبر کردن برای درمان خودکار یا تهیه‌ی دارو است. صبر کردن برای از بین رفتن یک مریضی می‌تواند از ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت به طول انجامد. درمان بیماری قطعاً روش مناسب‌تری است اما پیدا کردن Cure Disease ها برای انجام این کار بسیار دشوار است. در آخر اگر هیچ یک از این موارد نتواند یاریتان کند، تنها راه شما برپا کردن کمپ و انتظار برای مرگ است تا دوباره Respawn شوید.

راهنمای بازی Cyberpunk 2077 | راهنمای سلاح‌های بازی
خواندن

 • استفاده بهینه از  Power Armor‌ها

Power Armor یک نوع زره با توانمندی و قدرت بسیار بالا در بازی است که پس از مدتی پیشروی قابل استفاده خواهد بود. درحالی‌که این زره‌ها در سطح‌های بالاتر قابل استفاده هستند، شما از همان ابتدای بازی با اسکلت‌های بسیاری از این زره‌ها رو به رو خواهید شد. این اسکلت‌ها یا بدنه‌ها معمولاً تنها چند قطعه‌ی کارآمد داشته که اصولاً استفاده از آن‌ها به سطح‌های بالایی چون ۴۰ نیازمند خواهد بود. اما شما نباید به علت پایین بودن سطح شخصیتتان با بی تفاوتی از آن‌ها عبور کنید. در برخورد با این زره‌ها در سطوح پایین‌تر، سعی کنید تا قطعات آن را جدا کرده و به انبار خود منتقل کنید. بعد از این کار می‌توانید وارد Power Armor شده و از آن استفاده کنید. نگران قطعات حذف شده نباشید چرا که این زره‌ها حتی بدون این قطعات نیز برتری دفاعی بسیاری برای شما به همراه خواهند داشت. علاوه بر این، استفاده از این زره‌ها ظرفیت حمل آیتم شخصیت شما را ارتقاء داده و شما می‌توانید وسایل بیشتری را با خود حمل کنید. بعد از وارد شدن به یک Power Armor، آن زره مختص به شما خواهد بود و می‌توانید آن را در انبار خود نگهداری کنید. جمع آوری قطعات Power Armor از ساعات اولیه‌ی بازی به شما این فرصت را می‌دهد تا به تدریج تمامی قطعات لازم را جمع کرده و زمانی که شخصیتتان به سطح مورد نیاز رسید از یک زره با قطعات کامل استفاده کنید.

 • فصول سبز (Verdant Seasons)

Verdant Season ها هر چند وقت یک بار اتفاق افتاده و هر بار این رویداد توسط سرور به بازیکنان اطلاع داده می‌شود. در این موقعیت‌ها که به «فصول سبز» معروف هستند، میزان منابعی همچون گیاهان در یک منطقه به ناگهان افزایش پیدا کرده و فرصت مناسبی برای جمع آوری مواد اولیه ایجاد می‌شود. این اتفاق به صورت گردشی برای هر منطقه صورت می‌گیرد و هیچ‌گاه نقطه‌ی ثابتی ندارد. شما باید حتی‌المقدور از این فرصت بسیار عالی استفاده کنید تا منابع خود را قوت بخشید. در فصول سبز بیشتر به دنبال Blood Leaf ها بگردید که برای درمان مریضی‌ها استفاده‌ای گسترده‌ دارند. این نوع از گیاه معمولاً در کنار آب‌های جاری پیدا می‌شود.

 • ارتباط با دیگر بازیکنان
راهنمای بازی Rise of Kingdoms | آموزش نکات مهم
خواندن

همان طور که میدانید فال اوت ۷۶ یک بازی آنلاین چندنفره است بنابراین برقراری ارتباط با بازیکنان دیگر باید یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی این عنوان باشد. اما دقیقاً چه کارهایی می‌توان با دیگر بازیکنان فال اوت ۷۶ انجام داد؟

اول از همه باید به قابلیت گفتگوی صوتی (Voice Chat) اشاره کرد که بر پایه‌ی منطقه کار می‌کند. با استفاده از این سیستم گفتگو می‌توانید صدای بازیکنانی که در منطقه‌ای نزدیک به شما قرار دارند را شنیده و با آن‌ها به صورت صوتی ارتباط برقرار کنید. اما اگر شما سکوت را به پر حرفی ترجیح می‌دهید می‌توانید این قابلیت را از منوی صداها  غیرفعال کرده و با استفاده از Emote های بازی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

در فال اوت ۷۶ شما می‌توانید با بازیکنان دیگر داد و ستد انجام داده و آیتم‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. انجام این کار بسیار ساده است و تنها باید به نزد بازیکن مورد نظر رفته و دکمه‌ای را فشار دهید. با انجام این کار می‌توانید هر آنچه که بازیکن دیگر همراه خود دارد را مشاهده کرده و مواردی که نیاز دارید از وی درخواست کنید.

البته که در این بازی نیز بازیکنان می‌توانند به یکدیگر حمله کرده و هم دیگر را از پای در آورند. سیستم بازیکن علیه بازیکن (PvP) فال اوت ۷۶ به گونه‌ای است که تا قبل از رسیدن به سطح ۵ هیچ بازیکنی نمی‌تواند به شما حمله کند. این ویژگی احتمالاً جهت جلوگیری از کشته شدن مداوم بازیکنان جدید در هنگام خروج از والت ۷۶ قرار داده شده است. حتی اگر شما علاقه‌ای به جدال با بازیکنان دیگر نداشته باشید، ممکن است یکی از بازیکنان شما را هدف قرار داده و به شما حمله کند. هنگامی که مورد حمله‌ی بازیکنی قرار می‌گیرید متوجه خواهید شد که در ابتدا با ضربه‌های او تنها مقدار اندکی از سلامت شما کاسته خواهد شد. تا زمانی که شما به ضربات حریف خود پاسخ ندهید قدرت حملات او بیشتر نشده و به میزان اصلی نمی‌رسد. به محض اینکه در مقابل ضربه‌ای وارد کنید، دوئل شما به صورت رسمی با بازیکن دیگر آغاز شده و قدرت ضربات به حد کامل می‌رسد. کشتن بازیکنی که علاقه به جنگیدن ندارد بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست. در نظر داشته باشید که انجام چنین کاری عواقب سختی در پیش دارد. با انجام این کار بازی به شما برچسب قاتل زده و جایزه‌ای بر سر شما خواهد گذاشت. همچنین مکان شما توسط ستاره‌ای قرمز بر روی نقشه نمایش داده خواهد شد و تمامی بازیکنان دیگر می‌توانند از موقعیت شما با خبر شوند. هر بازیکنی که موفق به کشتن قاتل شود تعدادی درب نوشابه (وجه رایج دنیای فال اوت) به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد که از موجودی خود فرد قاتل کاسته می‌شود. شایان ذکر است که با کشتن بازیکنان نمی‌توانید به تجهیزاتی چون اسلحه یا زره آن‌ها دسترسی پیدا کنید. تنها موارد قابل برداشت از آیتم‌های بازیکن مغلوب شده، وسایل بی ارزش (Junk) و منابع ساخت و ساز آن‌ها است. شاید در نگاه اول این آیتم‌ها ناچیز به نظر آیند اما به دست آوردن گنجینه‌ای از وسایل بی ارزش می‌تواند شما را تا مدتی تأمین کند. خوشبختانه بدن بی جان شما بعد از Respawn شدن روی نقشه با علامتی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید وسایل خود را دوباره از آن بازیابی کنید. باید اشاره کرد که اگر بازیکنی شما را به ستوه آورده و مدام به شما حمله کرد، شما می‌توانید از طریق Social Menu او را بلاک کنید تا دیگر مزاحم شما نشود.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion
خواندن

در فال اوت ۷۶ بازیکنان همچنین می‌توانند یک Party تشکیل داده و به صورت گروهی به سراغ مراحل و اکتشاف بروند. ظرفیت هر گروه ۴ نفر است و شما می‌توانید با نزدیک شدن به هر بازیکن او را به Party دعوت کنید. انجام مراحل به صورت گروهی باعث می‌شود که هر بازیکن پاداش آن مرحله را دریافت کند. شما همچنین می‌توانید از گروه خود فاصله گرفته و مجدداً با Fast Travel به نزد آن‌ها بازگردید. انجام این کار کاملاً رایگان است و برای Fast Travel کردن به اعضای گروه لازم نیست مبلغی پرداخت کنید. این مورد برای دوستان شما نیز صدق می‌کند یعنی می‌توانید بدون پرداخت حتی یک درب نوشابه به نزد دوست خود Fast Travel  کنید.

 

در پایان به عنوان سخن آخر باید گفت که شتاب زده عمل نکرده و سعی کنید که از بازی لذت ببرید. فال اوت  ۷۶ دارای بزرگ‌ترین نقشه‌ی تاریخ این مجموعه است و امکان ندارد قادر به انجام بسیاری از رویدادهای جذاب‌تر بازی در همان ابتدای بازی باشید. بهتر است که کمی آهسته‌تر پیشروی کنید و از ابتدای بازی به جزئیات دقت کنید. بسیاری از بازیکنان دوست دارند هر چه سریع‌تر به مرحله‌ی بمب‌های اتم که سازندگان از ابتدای معرفی آن را نمایش می‌دادند برسند. اما این سطح از پیشروی چندین ساعت زمان برده و به تجهیزات قدرتمندی چون Power Armor نیاز دارد. علاوه بر این در این راه با موجودات بسیار سرسختی از جمله Scorchbeast ها رو به رو خواهید شد. پس وقت خود را برای قدرتمندتر کردن شخصیت خود صرف کنید و به تدریج در بازی پیشروی کنید.

امیدواریم تجربه‌ی لذت بخشی در ویرجینیای غربی منتظر شما باشد!

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن