راهنمای بازی

راهنمای بازی Anthem – پانزده نکته‌ای که پیش از شروع باید بدانید

آماده برای پرواز!

Anthem ساخته استودیوی بایوور است که بتازگی توسط الکترونیک آرتس برای پلتفرم‌های رایانه شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان به انتشار رسیده. اگر شما جزو آن دسته از بازیکنانی هستید که در نظر دارید تا بزودی این بازی را تهیه و تجربه کنید، بهتر است پیش از آن این مطلب را با دقت بخوانید. این ۱۵ نکته و ترفند قطعا به شما در پیشبرد بازی کمک خواهد کرد، بخصوص در ساعات اولیه تجربه بازی…

۱) سعی کنید منابع‌تان را ذخیره کنید

در مراحل اولیه بازی از ساخت و ساز خودداری کنید – بازی در مراحل ابتدایی تجهیزات مناسبی در اختیارتان قرار می‌دهد و بهتر است منابع را برای آینده ذخیره کنید، زمانی که می‌توانید چیزهای بهتر بسازید؛ چیزهایی که با پیشروی در بازی نا کارآمد و بلا استفاده نخواهند شد.

۲) موارد مصرفی را برای پایان بازی ذخیره کنید

موارد قابل مصرف موجب ارتقای بخش‌های متعددی می‌شود، از قابلیت‌ها گرفته تا سلاح‌ها و… . با اینکه شاید استفاده از این موارد برایتان کمی وسوسه کننده باشد اما پیشنهاد می‌کنیم که آن‌ها را تا زمانی که تا حد زیادی در بازی پیشروی نکرده‌اید و حتی شاید انتهای بازی، استفاده نکنید. شما بدون مصرف این موارد نیز می‌توانید براحتی مراحل بخش کمپین بازی را به اتمام برسانید و آن‌ها بیشتر برای مراحل پایانی، Strongholdها و یا انجام Legendary Contractها به کمک‌تان خواهند آمد.

۳) به جستجو و جمع‌آوری منابع بپردازید

با توجه به اینکه سبک Anthem تیراندازی و بر پایه غارت است، بنابراین این مورد بسیار حائز اهمیت است. سیستم ساخت و ساز متکی بر میزان منابعی است که شما در اختیار دارید. هر زمان که در دنیای پهناور بازی چشم‌تان به این منابع افتاد به این فکر نکنید که در حال حاضر به آن‌ها احتیاجی ندارید، زیرا به احتمال زیاد بعدا مجبور به انجام اینکار خواهید شد.

راهنمای شخصیت‌های بازی Apex Legends (بروزرسانی شد)
خواندن

۴) به کاوش در محیط بازی بپردازید

با پیشرفت در بازی خواهید فهمید که تمرکز اصلی آن برروی گشت و گذار، چالش‌ها و داشته‌های بازیکن است. در نظر داشته باشید هر زمان که فرصتی پیش آمد از  جستجو و کاوش دنیای بازی غافل نشوید. این مورد تنها مختص گشت و گذار نیست و فرصت مناسبی برای غارت منابع و کسب تجربه برای ارتقای سطح (level up) بشمار می‌رود.

۵) به آن بعنوان یک بازی تیراندازی نگاه نکنید

نگذارید دوربین روی شانه کاراکتر گمراهتان کند. Anthem شاید به لحاظ فنی یک بازی تیراندازی سوم شخص باشد، اما اگر تنها به دویدن و تیراندازی بپردازید چیزی عایدتان نخواهد شد. بازی قابلیت‌ها و حرکات بسیاری در اختیارتان قرار می‌دهد و از شما توقع دارد تا آن‌ها را در مبارزات ترکیب و همگام‌سازی کنید. اما اگر بخواهید فقط به نشانه‌گیری و تیراندازی تکیه کنید تا نوار سلامتی دشمنان خالی شود، نمی‌توانید به همین سادگی پیشروی کنید. بنابراین نقشه بعدی‌تان چه خواهد بود؟

۶) در استفاده از حرکات چندضربی مهارت پیدا کنید

حرکات چندضربی پایه و اساس مبارزات Anthem را تشکیل می‌دهند. اکثر قابلیت‌ها در بازی به دو دسته اولیه/ آغازگر و انفجاری تقسیم می‌شوند و آنچه که احتمالا دوست دارید وارد کردن ضربه اولیه به دشمنان بدون محافظ (Shield) و در نهایت استفاده از مواد منفجره برای انفجار آن‌هاست. هر جاولین نیز قابلیت‌ خاص خود را دارد که در شرایط مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بنابراین توجه بسیاری به حرکات چندضربی و سیستم آن داشته باشید، زیرا این چیزی است که بازی از شما انتظار دارد.

راهنمای نبردهای بازی Mortal Shell
خواندن

۷) یاد بگیرید در شرایط مختلف کدام نوع حمله مناسب است

بعضی حملات تاثیر بیشتری برروی یکسری از دشمنان می‌گذارند. این مورد چیزی است که به وضوح در بازی مشخص است، اما اگر می‌خواهید مبارزات را با سرعت و کیفیت بهتری پشت سر بگذارید، این نکته را در ذهن داشته باشید. بعنوان نمونه دشمنانی که دارای محافظ آبی رنگ هستند در برابر حملات یخ و دشمنانی با نوار سلامتی زرد رنگ در برابر حملات آتش و اسید آسیب‌ پذیرتر هستند.

۸) حرکات نهایی/ قدرتی

هر جاولین دارای یک قابلیت نهایی است که در زمان‌های مختلف که می‌خواهید آسیب جدی و کشنده‌ای وارد کنید به کمک‌تان می‌آید. اما در نظر داشته باشید که هر یک از این قابلیت‌ها خود دارای تاثیرات جانبی کوچکی نیز هست. بعنوان نمونه در کلاس Interceptor (در زمان فعال بودن قابلیت نهایی) با گذر شما از دشمنی به دشمن دیگر پس از حملات برق آسا، متوجه خواهید شد که شبح/ روحی از خود برجای گذاشته‌اید که چند ثانیه‌ای بیشتر به دشمن قبلی ضربه می‌زند؛ این بدان معنی است که شما همچنان می‌توانید به سراغ دشمن بعدی‌تان بروید در حالی که روحتان به دشمن قبلی آسیب وارد می‌کند. بنابراین در نظر داشته باشید که قابلیت نهایی هر جاولین دقیقا چه کاری انجام می‌دهد و در مواقع مختلف به سود خود از آن‌ها استفاده کنید.

۹) جاولین‌ خود را خنک کنید

اولین موردی که شاید در Anthem بیشتر به چشم می‌آید توانایی پرواز در لباسی شبیه Iron Man است، اما این بدان معنی نیست که تا بی‌نهایت می‌توانید پرواز کنید؛ لباس‌های شما محدودیت‌های خاص خود را دارد. جاولین‌ها پس از مدت طولانی‌ای از پرواز داغ می‌کنند و در زمان تجربه بازی باید این نکته را در نظر داشته باشید. با شیرجه در آب، کشیدن خود به سطح آب در هنگام پرواز، پرواز از میان آبشار و یا فرود آمدن برروی زمین می‌توانید لباس خود را خنک کنید.

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild
خواندن

۱۰) از تجهیز نشان‌ها اطمینان حاصل کنید

نشان‌ها مواردی هستند که در بخش‌های مختلف بازی باز می‌شوند و سبب ارتقای تجهیزات شما خواهند شد. این نشان‌ها بطرز باور نکردنی‌ای می‌توانند مفید باشند و مزایای کارآمدی مثل امکان پرواز بیشتر پیش از داغ کردن لباس را ارائه کنند، بنابراین از آن‌ها به سادگی عبور نکنید. نشان‌ها را به دقت بررسی کنید و ببینید کدام یک از آن‌ها مناسب سبک بازی شما است و مطمئن شوید که از آن استفاده خواهید کرد.

۱۱) به انجام ماموریت‌های جانبی بپردازید

کامل کردن ماموریت‌های جانبی روشی مناسب برای کسب سریع تجربه است و انجام این موارد حتی در زمان‌هایی که درگیر فعالیت‌های دیگر هستید امکان‌پذیر است، بهمین خاطر آن‌ها را از یاد نبرید. این ماموریت‌ها شبیه چالش‌ها هستند و با انجام کارهای مختلف و رسیدن به حد نصاب امتیاز، مدال‌هایی را برای شما بهمراه خواهند داشت. این مدال‌ها براساس حد نصابی که کسب می‌کنید دارای سه رنگ برنز، نقره‌ و طلایی هستند و قاعدتا با کسب مدال بهتر تجربه بیشتری دریافت خواهید کرد. بنابراین هنگامی که مشغول پیگیری مراحل یا گشت و گذار در محیط بازی هستید، سعی کنید به نحوی پیشروی کنید تا همزمان این ماموریت‌ها را نیز به انجام برسانید.

۱۲) چالش‌ها را نیز فراموش نکنید

چالش‌ها در Anthem یکی از بخش‌های عمومی بازی بشمار می‌روند – خصوصا بخاطر اینکه بازیکنان بسیاری بدنبال انجام این فعالیت‌ها در محیط بازی هستند. یادتان باشد که چالش‌ها را نیز فراموش نکنید، زیرا در واقع دریافت پاداش‌ آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. تعداد بالایی از بهترین نقشه/ طرح‌هایی که برای ساخت و ساز در بازی نیاز دارید از طریق پاداش‌ چالش‌ها بدست می‌آیند و مواردی هستند که قطعا به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد (مگر اینکه در نظر داشته باشید تا فقط بخش داستانی بازی را تجربه ‌کنید). بعلاوه در اواسط بخش کمپین مرحله‌ای وجود دارد که نیازمند به اتمام رساندن چالش‌های خاصی است، از این‌رو انجام دادن آن‌ها در خلال بازی از کند شدن روند پیشرفت‌تان در ادامه جلوگیری خواهد کرد. همچنین انجام چالش‌های روزانه و هفتگی به دریافت سکه منتهی می‌شوند.

راهنمای بازی Fallout 76: نکاتی که باید پیش از آغاز بازی بدانید
خواندن

۱۳) سیستم اتحاد (Alliance)

صحبت از سکه‌ شد، استفاده از سیستم اتحاد در بازی روش خوبی برای جمع‌آوری سریعتر سکه است. در جریان بازی غالبا به سکه نیاز پیدا خواهید کرد (مگر اینکه در نظر دارید تا از طریق پول واقعی اقدام به تهیه سکه کنید). اساسا هر یک از دوستان شما که به تجربه Anthem می‌پردازد در کسب تجربه اتحاد سهیم هستند و به نوبه خود برای کل اتحاد سکه تولید خواهند کرد (تا زمانی که در لیست دوستان یکدیگر باشید همه از این مزایا بهرمند خواهید شد). بنابراین اگر در جریان بازی چشمتان به یک بازیکن با سطح بالا خورد (و یا شخصی که می‌دانید Anthem را بسیار بازی می‌کند)، آن را در لیست دوستان خود اضافه کرده و از سکه‌هایی که تولید می‌کنند استفاده کنید.

۱۴) درجه سختی بازی را افزایش دهید

هنگامی که به تنهایی مشغول تجربه بازی هستید Anthem می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد، به ویژه در فعالیت‌های خاصی که برای اهداف co-op در نظر گرفته شده‌اند. اما زمانی که بهمراه یک گروه بازی می‌کنید بهتر است به سراغ درجه سختی‌های بالاتر بروید. البته که با این کار پاداش‌های بیشتری دریافت خواهید کرد، اما اکثر فعالیت‌ها در  Anthem هنگامی که با بازیکنان دیگر همراه می‌شوید بسیار ساده خواهند شد.

از سوی دیگر Strongholdها در این دسته‌بندی قرار نمی‌گیرند. پیشنهاد می‌کنیم که درجه سختی آن‌ها را کاهش ندهید. در عوض بدنبال کسب تجهیزات و سلاح‌های بهتر باشید و زمانی که احساس کردید از پس آن‌ها بر می‌آیید به سراغ‌شان بروید.

۱۵) قراردادهای افسانه‌ای (Legendary Contracts)

قراردادهای افسانه‌ای همانطور که از اسمشان پیداست از سخت‌ترین ماموریت‌های داخل بازی هستند و بمانند فعالیت‌های پویا و قابل تکرار، برای انجام پس از اتمام بخش کمپین و گشت و گذارهای متعدد در محیط بازی طراحی شده‌اند. با توجه به اینکه این نوع ماموریت‌ها بسیار چالشی هستند، بنابراین بهتر است بجای تجربه تنهای آن‌ها با گروهی از بازیکنان به سراغ‌شان بروید.

راهنمای بازی .Plague Inc | آموزش چگونگی پیروزی در بازی Plague
خواندن

در پایان نیز امیدوارم این مطلب برایتان مفید واقع شود و در طول تجربه بازی شما را یاری کند. برای مشاهده راهنمای سایر بازی‌ها در پیکسل آرتس برروی این لینک کلیک نمائید.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن