راهنمای بازی

راهنمای بازی Rainbow Six Siege

۱۰ نکته کلیدی از یک بازیکن حرفه‌ای Rainbow Six Siege

روند دشوار یادگیری بازی Rainbow Six Siege بین بازیکنان و علاقمندان این عنوان شهرت بسیاری دارد. چه شما قبلاً این بازی را تجربه کرده ولی بعد از مدتی آن را رها نمودید، و چه این اولین باری است که می‌خواهید وارد بازی Rainbow Six Siege شوید، برای تبدیل شدن به یک اپراتور مؤثر باید نکات بسیاری را بیاموزید. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

برای آنکه شما بتوانید با آسودگی بیشتر پروسه تبدیل شدن از از یک سرباز تازه‌کار به یک اپراتور حرفه‌ای را طی کنید، ما لیستی از نکات حیاتی و کلیدی این عنوان را گرد‌آوری نموده‌ایم تا شما به راحتی جایگاه خود را در میان هواداران پر اشتیاق بازی Rainbow Six Siege بدست آورید.

این نکات توسط یک بازیکن حرفه‌ای این عنوان به نام Doug (که در یوتیوب و توییچ از نام NukemDukem استفاده می‌کند) جمع‌آوری شده و می‌توانند هنگام تجربه این بازی کمک شایانی برای شما باشند.

بازی Rainbow Six Siege

۱. قبل از شروع بازی، ویدیوهای آموزشی آن را مشاهده کنید

اگر شما تازه بازی Rainbow Six Siege را آغاز نموده‌اید، به محض شروع این عنوان اولین کاری که باید انجام دهید مشاهده هر سه ویدیوی آموزشی آن است. این کلیپ‌های آموزشی کلیات این عنوان و بعضی نکات اصلی آن را به صورت اجمالی بررسی نموده و هر کلیپ ۲۰۰ ریناون (Renown) نیز برای شما فراهم می‌آورد. ریناون واحد درون بازی بوده که با کمک آن می‌توان اپراتورها، افزونه‌های سلاح‌ها و لباس‌های جدیدی خریداری نمود.

پس از آن توصیه می‌کنم وارد بخش Situations شوید. این بخش یک زمین‌ بازی PvE بوده که کنترل‌های اصلی بازی، استفاده از نقشه و ابزارهای کاربردی را به شما می‌آموزد. نقشه‌های موجود در این بخش، با نقشه‌های بخش مولتی‌پلیر یکسان می‌باشند، از این رو می‌توانید تاکتیک‌های کلی هر نقشه را در این بخش بیاموزید. هر «موقعیت» (Situation) دارای اهدافی بوده که کامل کردن آن‌ها به شما ریناون‌های اضافی خواهد داد. هرچند نگران نباشید اگر بار اول موفق نشدید که به این اهداف دست یابید، مأموریت‌های این بخش قابل تکرار هستند.

راهنمای بازی Watch Dogs: Legion
خواندن

همچنین فراموش نکنید که برای بدست آوردن ریناون‌های بیشتر، اهداف روزانه و هفتگی بازی را بررسی نموده و انجام دهید. داشتن تجهیزات مناسب می‌تواند تفاوت بین یک اپراتور عالی و مرگ حتمی را مشخص کند.

بازی Rainbow Six Siege

۲. قبل از نابود شدن ابتدا کمی تمرین کنید

قبل از ورود به بخش مولتی‌پلیر ابتدا خود را با بازی کردن حالت Terrorist Hunt کمی گرم نمایید؛ Terrorist Hunt یک بخش PvE بوده که در آن علیه هوش مصنوعی مبارزه خواهید کرد. این بخش برای تمرین هدفگیری و زدن هدشات علیه اهداف ساکن و متحرک بسیار مناسب است. همچنین، شما با استفاده از این بخش نیز می‌توانید به انجام اهداف روزانه و هفتگی و بدست آوردن ریناون بپردازید.

بازی Rainbow Six Siege

۳. دوستان نمی‌گذارند سایر دوستانشان به محض ظاهر شدن در بازی کشته شوند

هیچ چیز بدتر از آن نیست که به هنگام شروع یک دور در بازی Rainbow Six Siege سریعاً توسط دشمنی که منطقه ظاهر شدن (Spawn) شما را زیر نظر داشته است، کشته شوید. بهترین راه‌حل مقابله با این موضوع آن بوده که هنگام آماده‌سازی، چندین هواپیمای بی‌سرنشین (Drone) را در مکان‌های معمول ظاهر شدن قرار دهید.

اگر در یکی از این مکان‌ها بازیکن مدافعی را مشاهده کردید، این موضوع را به اعضای تیم خود گزارش دهید تا بتوانند به محض آغاز شدن این دور، از خود دفاع کنند. ولی حتی اگر بازیکنی در این مناطق وجود نداشت، چند تیر به سمت در و پنجره‌های موجود در آن منطقه شلیک کنید. گاهاً ممکن است از این راه یک هدشات اتفاقی نصیبتان شود زیرا هنگام نشانه‌گیری به وسیله نشانه اسلحه (Aim Down Sight)، نشانه شما همیشه در حالت‌های ایستادن، نشستن و سینه‌خیز، همسطح سر دشمنان خواهد بود.

راهنمای انتخاب بهترین وینگرهای FIFA 21
خواندن

بازی Rainbow Six Siege

۴. زیر موانع را نگاه کنید

قبل از نفوذ به داخل یک دَر، زیر آن را نگاه کرده و ببینید آیا دشمنی پشت آن قرار دارد یا خیر. معمولاً بازیکنان سطح بالا از بمب‌های نفوذی عادی استفاده نمی‌کنند، زیرا آن‌ها پای شما را از زیر موانع نشان خواهند داد. هنگام ورود به یک اتاق، سریعاً نقاطی همیشگی قایم شدن (Camping) بازیکنان را بررسی نمایید. حتی گاهی اوقات بهتر است ندیده به سمت این مناطق شلیک کنید، زیرا در صورت قایم شدن یک بازیکن (Camper) در این مکان‌ها، برتری اولیه در تیراندازی (نسبت به بازیکن رقیب) نصیب شما خواهد شد.

بازی Rainbow Six Siege

۵. صداگذاری در بازی Rainbow Six Siege

در بازی Rainbow Six Siege صداگذاری عملکرد نسبتاً متفاوتی در مقایسه با سایر بازی‌های شوتر اول شخص دارد. خصوصاً صدای محیط نقش اساسی را در بقای شما بازی خواهد کرد.

در این عنوان شما در واقع می‌‌توانید بسته به صدای پای یک بازیکن، میزان فاصله او تا شما، سطحی که روی آن راه می‌رود، و آیا این که مشغول دویدن، راه رفتن، حرکت نشسته یا سینه‌خیز آمدن هستند را، تشخیص دهید. این یکی از نکات حیاتی بازی Rainbow Six Siege است که هنگام جابجایی در نقشه، چه به عنوان مدافع و چه به عنوان مهاجم، باید آن را حتما در ذهن خود داشته باشید. اگر می‌توانید صدای رقیب را بشنوید، احتمالاً آن‌ها نیز صدای شما را خواهند شنید.

بازی Rainbow Six Siege

۶. با دویدن تا کوچکترین ثانیه‌ها را به نفع خود استفاده کنید

هیچ چیز بدتر از آن نبوده که وسط انیمشین تعویض خشاب خود باشید و در همان وضعیت روبروی یک بازیکن رقیب که اسلحه‌اش آماده شلیک است قرار بگیرید. اما خبر خوبی برایتان دارم، شما می‌توانید انیمیشن تعویض خشاب را لغو نموده و جان خود را نجات دهید.

راهنمای بازی Diablo Immortal | بهترین کلاس برای شروع بازی
خواندن

اگر شما در حین تعویض خشاب بوده و نیاز به شلیک اسلحه خود دارید، شروع به دویدن نمایید تا عمل تعویض خشاب را لغو کنید. سرعت لغو کردن این انیمیشن از اجازه دادن برای کامل شدن تعویض خشاب یا تعویض اسلحه خود به یک سلاح دیگر بیشتر بوده، و این موضوع می‌تواند تفاوت خیلی بزرگی در برنده شدن یا شکست خوردن در یک تیراندازی را ایجاد کند.

بازی Rainbow Six Siege

۷. به کج شدن و سرک کشیدن عادت کنید

کج شدن یکی از اساسی‌ترین نکات بازی Rainbow Six Siege است! این عمل به شما اجازه داده تا در حالی که فقط بخش کوچکی از سرتان را در معرض خطر قرار می‌دهید، گوشه‌ی راهروها و مکان‌های دیگر را بررسی نمایید. عدم نمایش کل بدنتان، نشانه‌گیری و شلیک به شما توسط دشمنان را دشوارتر خواهد کرد. درست است که در این زمینه بازیکنان رایانه‌های شخصی برتری قابل توجه‌ای داشته زیرا می‌توانند بدون نشانه‌گیری سلاح خود کج شده و محیط را بررسی کنند، اما اگر شما از آن دسته بازیکنانی هستید که صورت خود را دوست داشته و نمی‌خواهید گلوله‌ی بر آن بنشیند، بدون در نظر گرفتن پلتفرم مورد استفاده‌تان خود را به کج شدن در این عنوان عادت خواهید داد.

بازی Rainbow Six Siege

۸. بازی‌های سفارشی بهترین دوستان شما هستند

یکی از بزرگترین نکات برای پیروزی در بازی‌های آنلاین، دانش هر بازیکن از نقشه و محیط می‌باشد و بازی Rainbow Six Siege نیز از این قاعده مستثنا نیست. از این رو، تلاش برای یاد گرفتن هر نقشه در مسابقات آنلاین و رقابتی، راهی عالی برای تضمین مرگتان خواهد بود.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

بهترین راه برای آشنایی با یک نقشه، ایجاد یک بازی سفارشی به صورت محلی است. با استفاده از این گزینه شما و دوستانتان می‌توانید بدون مزاحمت سایر بازیکنان، با نقشه آشنا شده و استراتژی‌های مختلفی بسته به محیط طراحی کنید.

بازی Rainbow Six Siege

۹. آمادگی برای دستیابی به موفقیت

کسب اطمینان از داشتن تنظیمات صحیح، سریع‌ترین راه برای بهبود مهارت‌های شما هنگام شروع این عنوان خواهد بود.

در میان تمامی گزینه‌های موجود در بخش تنظیمات، فعال کردن گزینه «حالت پیشرفته» ارسال تجهیزات (Advanced Gadget Deployment) یک امر حیاتی است! با فعال کردن این گزینه، برای ارسال تجهیزات یا درخواست نیروی پشتیبانی شما باید حتماً دکمه را نگه دارید. خوبی این حالت آن است که در صورت مورد حمله قرار گرفتن توسط دشمن، شما می‌توانید به آسانی دکمه را رها نموده و از خود دفاع کنید. در صورتی که یک بازیکن رقیب شما را غافلگیر کرده باشد، همین دو سه ثانیه می‌توانند به اندازه یک عمر طولانی باشند. پس در حق خود لطف کرده و به استفاده از «حالت پیشرفته» ارسال تجهیزات عادت کنید.

برای بازیکنان کنسولی، توصیه می‌کنم منطقه مُرده (Dead Zone) آنالوگ‌های کنترلرشان را پایین بیاورند. با انجام اینکار شما برای جابجایی سلاح و شخصیت‌تان باید فشار کمتری روی آنالوگ‌های خود وارد کنید، که این موضوع در نتیجه به شما اجازه خواهد داد تا هنگام نشانه‌گیری با استفاده از نشانه موجود روی لوله اسلحه، همچنان قابلیت جابجایی نشانه ضربدری (Cross Hairs) خود را داشته باشید.

همچنین بسیار مهم است که تنظیمات حساسیت کنترل بازی را براساس سلیقه خود تغییر دهید. به صورت کلی بهتر است تا برای داشتن واکنش‌های سریع‌تر، تنظیمات حساسیت بازی را در حالت‌های بالا تنظیم کنید. از این رو توصیه می‌کنم تا روزانه مقدار حساسیت افقی و عمودی را کمی افزایش داده تا با گذر زمان واکنش‌های خود را با حساسیت‌های بالاتر تطبیق دهید. فقط در این بخش زیاده‌روی نکنید و جوری نشود که اپراتورتان غیرقابل کنترل باشد – کار خود را به آرامی آغاز کرده و رفته رفته واکنش‌هایتان را بهبود ببخشید.

راهنمای انتخاب بهترین نژادها در بازی Baldur's Gate 3
خواندن

بازی Rainbow Six Siege

۱۰. در خواست کمک کنید، این کار به نفع شما خواهد بود

نهایتاً باید بگویم که از درخواست برای کمک نترسید. معمولاً هواداران بازی Rainbow Six Siege از این موضوع که یادگیری این عنوان بسیار دشوار است آگاه می‌باشند. اگر شما از ابتدا به تیم خود بگویید که در این عنوان تازه‌وارد هستید، احتمال آن که رفتار دوستانه‌تری با شما داشته باشند بسیار بیشتر است، تا آن که بدون ذکر این نکته مستقیماً به منطقه خطر رفته و با کشته شدنتان کل تیم را در وضعیت بدی قرار دهید. اگر نمی‌دانید که باید چه کاری انجام دهید، به سادگی این موضوع را از هم‌ تیمی‌های خود بپرسید! این راه همچنین شیوه بسیار خوبی برای پیدا کردن دوستان جدیدی بوده که می‌توانند بازی Rainbow Six Siege را نیز به شما یاد دهند.


امیدواریم نکات ذکر شده توانسته باشند در درک بهتر بازی Rainbow Six Siege و لذت بردن از آن شما را یاری کنند. نظرات و نکات دیگر خود در رابطه با این عنوان زیبا را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع
IGN
عضویت
اطلاع از
guest

2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
SILENT STORM
SILENT STORM
3 سال قبل

بنظر من اموزش جالبی بود اگه میشه اموزش افلاین بازی کردن رو بزارید

MoRTaL
MoRTaL
Reply to  SILENT STORM
4 ماه قبل

ی سوال دارم میخواستم بدونم چطوری درون بندازیم و همون لحظه نریم توی دوربین درون

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x