شایعه: Resident Evil 3 Remake و Resident Evil 8 در دست توسعه هستند

هیجان در انتظار طرفداران!
نویسنده: اشکان عالی‌خانی در 09 فروردین 1398 ساعت 19:01

قطعا تمام طرفداران و بازی‌بازان از وضعیت کنونی فرانچایز Resident Evil راضی هستند و مسیری که شرکت کپکام (Capcom) برای این سری انتخاب کرده را دوست دارند. پس از عرضه موفقیت آمیز بازی Resident Evil 7 Biohazard در سال 2017 که با سبک و سیاقی کاملا جدید و نو، نظر طرفداران قدیمی و جدید را جلب کرد، کپکام دست به بازسازی یکی از بهترین نسخه های تاریخ سری (یا شاید هم بهترین نسخه سری)، یعنی بازی Resident Evil 2 زد که عرضه این عنوان در اوایل سال جاری میلادی، توانست به شدت خوب و عالی عمل کند.

شرکت کپکام پیش از این اعلام کرده که بود که در صورت موفقیت بازی Resident Evil 2 Remake، گزینه‌های ساخت بازی Resident Evil 3 Remake را زیر نظر خواهد گرفت. حال، بازی Resident Evil 2 Remake از هر نظر خود را ثابت کرده و نه تنها مورد پسند منتقدان و بازی‌بازان قرار گرفته، بلکه فروش بسیار خوبی را نیز تجربه کرده است. با این حساب، گزارش‌ها و شایعات در مورد آینده سری Resident Evil و نسخه‌های آینده این فرانچایز بسیار زیاد است. به تازگی یکی از افراد مشهور نفوذی یا Insider که با نام AestheticGamer یا Dusk Golem شناخته می‌شود و در گذشته اطلاعات حقیقی و مفیدی را در مورد Resident Evil 7 و نسخه دموی Resident Evil 2 و Resident Evil 2 Remake، بازگو کرده بود، حالا اطلاعاتی را منتشر کرده که نمی‌توان به غیر از شایعه، مهر دیگری به آن‌ها زد. این فرد Insider در صفحه توییتر خود در مورد انتظاراتی که طرفداران فرانچایز می‌توانند در مورد نسخه‌های آینده داشته باشند صحبت کرده و اطلاعات جالبی را منتشر ساخته است.

این طور که از اطلاعات فرد اینسایدر مشخص است، باید انتظار نسخه‌های بیشتری را در آینده نزدیک از سری Resident Evil داشته باشیم. طبق اطلاعات منتشر شده که البته هنوز نمی‌توان به طور کامل روی آن‌ها حساب باز کرد، Resident Evil قرار است یک فرانچایز سالیانه شود و تا چند سال آینده، نسخه‌های زیادی از آن در دسترس بازی‌بازان قرار بگیرد. اینسایدر می‌گوید که روند ساخت و توسعه بازی Resident Evil 8 فعلا توسط کپکام متوقف شده چرا که کپکام فکر می‌کند عرضه این عنوان برای کنسول‌های نسل بعدی، کار بهتر و هوشمندانه‌ تری است. با این حال، این شرکت در حال تولید بازی Resident Evil 3 Remake به سر می‌برد که می‌تواند طرفداران را در این نسل از کنسول‌ها سرگرم و راضی نماید.

اینسایدر همچنین اشاره کرده که نسخه بازسازی شده بازی Resident Evil 3 شاید آن چیزی نباشد که بسیاری از مردم انتظارش را می‌کشند. به نظر می‌رسد که این بازی توسط تیمی که وظیفه ساخت و توسعه بازی Resident Evil 2 Remake را داشت تولید نمی‌شود و حتی در بخش اول یا Division 1 شرکت کپکام که یک مجموعه کاملا داخلی محسوب می‌شود نیز در دست ساخت قرار ندارد. طبق اطلاعات، تیمی که مشغول ساخت بازی Resident Evil 3 Remake است، بسیار جالب به نظر می‌رسد و در آخر گفته شده که این بازی خیلی زودتر از چیزی که مردم انتظار دارند، عرضه خواهد شد.

با این که اطلاعات منتشر شده توسط Insider خیلی جالب و جذاب به نظر می‌رسد و سابقه او نیز خوب تلقی می‌شود، اما در آخر باید به تمامی این اطلاعات و جزئیات به عنوان شایعه نگاه کرد و تا معرفی رسمی کپکام منتظر ماند. مشخص است که کپکام با رویه جدیدی تصمیم به ادامه دادن سری Resident Evil دارد و تا به این جای کار، طرفداران و بازی‌بازان از این رویه کاملا راضی و خرسند بوده‌اند.

بازی‌های Resident Evil 7 Biohazard و Resident Evil 2 Remake هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارند.

 

دیدگاه ها