گزارش: شرکت نینتندو برنامه دارد تا دو کنسول جدیدِ نینتندو سوییچ را عرضه کند

دو مدل جدید برای دو سلیقه متفاوت!
نویسنده: اشکان عالی‌خانی در 06 فروردین 1398 ساعت 01:01

کنسول نینتندو سوییچ حدود 2 سال گذشته و در سال 2017 عرضه شد و با برنامه‌های خوب شرکت نینتندو و البته لاین آپ قابل توجهی که داشت، توانست به موفقیت خوبی برسد و مدیران نینتندو را کاملا راضی نگه دارد. این کنسول ترکیبی تا انتهای سال 2018 میلادی، حدود 32 میلیون دستگاه به فروش رسانده و به نظر نمی‌آید که کسی در موفقیت آن از همه نظر، شکی داشته باشد. با این حال، بیش از دو سال از عرضه این کنسول محبوب و دوست داشتنی می‌گذرد و از آن جایی که شرکت نینتندو، کنسول های خود را با سخت افزاری فوق‌العاده و پیشرفته نمی‌سازد، طبیعی است که از قدیمی شدن سخت افزار نینتندو سوییچ صحبت کنیم و دلایل زیادی برای عرضه یک مدل ارتقا یافته از سوییچ بیاوریم. از آن جایی که نینتندو به عرضه بازی‌های ترد پارتی و البته بزرگ برروی سوییچ علاقه زیادی دارد و از آن استقبال می‌کند، سخت افزار این کنسول ترکیبی باید به گونه‌ای باشد که سازندگان ترد پارتی را با چالش زیادی مواجه نسازد.

پیش از این صحبت‌های زیادی در خصوص عرضه یک مدل ارتقا یافته از کنسول نینتندو سوییچ وجود داشت اما طبق گزارش جدید وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، به نظر می‌رسد که شرکت نینتندو قصد عرضه دو نسخه جدید از کنسول نینتندو سوییچ را دارد. یکی از همین مدل‌های جدیدی که قرار است عرضه شود، مدل ارتقا یافته‌‌ی سوییچ است که سخت افزار قدرتمندتری نسبت به مدل اولیه دارد. با این که قدرت پردازشی کنسول ارتقا یافته به اندازه کنسول‌های میان نسلی سونی و مایکروسافت، یعنی پلی‌استیشن 4 پرو و ایکس‌باکس وان ایکس نخواهد بود، اما قدرت بیشتری را برای سازندگان و توسعه دهندگان فراهم خواهد آورد و می‌توان گفت که به مانند رویکرد نینتندو برای مدل تجاری New Nintendo 3DS باشد.

اما این پایان کار نیست و در کنار یک مدل ارتقا یافته از نینتندو سوییچ، قرار است یک کنسول ارزان تر نیز در دسترس قرار بگیرد. مدلِ دیگر کنسول نینتندو سوییچ، برای بازی‌بازان کم سن و سال و نه چندان حرفه‌ای (Casual) طراحی شده و به مانند یک جانشین برای کنسول 3DS شناخته می‌شود. این کنسول ارزان تر از مدل استاندارد بوده و بیشتر برای بازی به صورت دستی و قابل حمل مناسب است و تا پایان سال مالی 2019 منتشر خواهد شد. البته گزارش منتشر شده در وال استریت ژورنال اشاره می‌کند که هر دو مدل جدید کنسول‌ نینتندو سوییچ در همین تابستان پیش رو منتشر خواهند شد تا خللی در روند فروش آن‌ها به وجود نیاید و نینتندو از تمام پتانسیل‌ها استفاده کند.

فردی که گزارش وال استریت ژورنال را منتشر کرده (آقای Takashi Mochizuki) همچنین طی یک توییت اشاره کرده که مدل‌های جدید با مدل کنونی نینتندو سوییچ، متفاوت هستند و در زمان معرفی آن‌ها، غافلگیر خواهیم خواهیم شد. هنوز مشخص نیست که مدل های جدید کنسول نینتندو سوییچ در چه تاریخی منتشر می‌شوند اما می‌توانیم حدس بزنیم که شرکت نینتندو در رویداد E3 سال 2019 به معرفی این کنسول‌ها خواهد پرداخت.

به غیر از ارتقای سخت افزاری، انتظار چه تغییرات و بهبود‌هایی را در مدل‌های جدید نینتندو سوییچ دارید؟

دیدگاه ها