جزئیات جدیدی از اسلحه‌ها و مبارزات بازی Days Gone منتشر شد

سلاح برای آخرالزمان!
نویسنده: اشکان عالی‌خانی در 27 اسفند 1397 ساعت 02:12

بازی Days Gone از مورد انتظارترین عناوین سال 2019 میلادی است که شرکت سونی (Sony) و طرفداران این عنوان، امید بسیاری به آن دارند. از زمان معرفی بازی Days Gone تا به حال، اطلاعات و نمایش‌های بسیاری از این عنوان اکشن ماجرایی منتشر شده است که هر کدام، ما را با عناصر و جوانب مختلف و گوناگون بازی آشنا می‌سازد و به تازگی، می‌توانیم در مورد اسلحه‌ها و مبارزات بازی، اطلاعات جالبی را کسب کنیم.

با اطلاعات جدیدی که در روزهای اخیر از بازی Days Gone منتشر شده، ما نقشه و جهان آزاد این بازی را تا حدودی شناختیم. همچنین دریافتیم که روایت داستان در بازی Days Gone چگونه با دنیا و طراحی جهانِ آزاد این بازی، در تعادل قرار می‌گیرد و بالانس می‌شود. اما حالا، اطلاعات جدیدی از Days Gone منتشر شده که ما را با اسلحه‌ها، انواع آن‌ها و نحوه کارکرد هر کدام از آن‌ها آشنا می‌کند.

این طور که به نظر می‌رسد، اسلحه‌ها در بازی Days Gone دارای 5 سطح هستند. سطح اسلحه‌ها در بازی به این صورت هستند که پایین ترین سطح، با لوازم و اشیاء به درد نخور تعریف می‌شوند و در آخرین سطح، سلاح نیروهای ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این که بازی‌بازان می‌توانند اطلاعات و آمار اسلحه‌های گوناگون را به راحتی و بدون دردسر مشاهده کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنند، اما انتخاب اسلحه در بازی Days Gone به آسانی نگاه کردن به میزان دمیج (DTS) هر اسلحه نیست و موارد بسیاری در انتخاب اسلحه مناسب برای هر بازی‌باز، وجود خواهد داشت. به عنوان مثال، ضریب نفوذ پذیری گلوله یک عامل بسیار مهم محسوب می‌شود که بازی‌بازان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. این قابلیت به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا با مصرف مهمات و گلوله کمتر، راحت تر از میان دسته‌های Freaker (زامبی‌های درون دنیای بازی) عبور کنند.

علاوه بر این، اطلاعاتی از مبارزات تن به تن و نزدیک بازی Days Gone منتشر شده که بسیار جالب به نظر می‌رسد. ابتدا اعلام شده که در بازی یک سیستم هدف گیری خودکار وجود خواهد داشت که در زمان نزدیک شدن به دشمنان، دوربین روی آن‌ها قفل خواهد کرد.. همچنین اعلام شده که در بازی قابلیت جاخالی دادن به صورت رول‌ (Dodge Rolling) وجود خواهد داشت. نکته جالب این جا است که Deacon (پروتاگونیست بازی) یک نوار استقامت خواهد داشت که به مانند سری Dark Souls فعالیت‌های فیزیکی و جاخالی دادن را برای شما محدود خواهد کرد.

بازی Days Gone در تاریخ 26 ماه آپریل سال 2019 به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر خواهد شد. سازندگان این بازی اکشن ماجرایی، یعنی استودیوی Bend Studio به تازگی اعلام کرده‌اند که روند ساخت و توسعه بازی آن‌ها به اتمام رسیده و به اصطلاح، گلد شده است.

دیدگاه ها